Anty-aging to dziedzina medycyny estetycznej, której głównym celem jest powstrzymanie procesów starzenia organizmu oraz jego efektów. Najczęściej są to zabiegi wykonywane w obszarze twarzy oraz dekoltu, których zadaniem jest wypełnienie nadmiaru pomarszczonej skóry substancjami z dodatkiem kwasu hialuronowego, lifting tkanki skórnej oraz pobudzenie jej do produkcji kolagenu.


Anty-aging – wskazania do zabiegów

Zabiegi odmładzające i odwracające procesy starzenia zalecane są w szczególności kobietom, u których objawy starzenia organizmu pojawiły się zbyt wcześnie. Podstawowe powody poddawania się takim zabiegom to zmarszczki w okolicy oczu i czoła, opadająca powieka, a także zmarszczki szyi oraz dekoltu. Wykonanie zabiegu z dziedziny anti-aging pobudza skórę do wytwarzania kolagenu, a wypełnione bruzdy i zmarszczki odejmują wizualnie kilka lat.

Anty-aging – rodzaje zabiegów

Liczba zabiegów odmładzania skóry, mających działanie ujędrniające i wygładzające, jest ogromna. Już takie zabiegi anti-aging, jak peeling chemiczny, mogą pobudzić komórki do produkcji większej ilości kolagenu, który odpowiada za elastyczność skóry. Działanie przeciwzmarszczkowe ma także zabieg mikrodermabrazji, który złuszcza stary naskórek, jednocześnie wykonując masaż tkanki, pobudzając ją do pracy i ułatwiając przedostanie się do jej wewnętrznych warstw składników odżywczych. Bardzo dobre rezultaty przynoszą także zabiegi anti-aging z wykorzystaniem nici liftingujących, które niegdyś były stosowane do zszywania ran, a w medycynie estetycznej służą do rozprostowywania i wygładzania zmarszczek. Dużą skutecznością cieszą się także zabiegi laserowe, które są w stanie widocznie odmłodzić i napiąć skórę bez użycia skalpela.

Często stosowaną metodą w dziedzinie medycyny anti-aging jest także kwas hialuronowy, który wstrzykuje się w głębsze warstwy skóry. Przynosi bardzo szybkie efekty i skutecznie wypełnia bruzdy oraz zmarszczki. Jest to także sposób na wymodelowanie i powiększenie ust.

Polecane zabiegi anti-aging:

Peeling chemiczny

Mikrodermabrazja wodna Hydrafacial

Endermolift

Mikrodermabrazja Hydrafacial z kompleksem wybielającym

Mikroplazma Accent – odmładzanie twarzy

Kwas hialuronowy

Azzalure – Usuwanie zmarszczek

Peeling PRX

Neauvia Organic

Nici liftingujące First Lift

Nici liftingujące Happy Lift

Nici liftingujące Silhouette-Soft

Sculptra

Mezoterapia igłowa

Wolumetria

Neauvia Hydro

Rewitalizacja skóry – Restylane Skinboosters

Blefaroplastyka i odmładzanie plazmą – Plexr

Laserowe odmładzanie frakcyjne FOTONA

Dermabrazja laserowa – Fotona

Fotoodmładzanie Dye VL

Odmładzanie laserowe Clear Lift

Laserowe odmładzanie twarzy – iPixel

Laserowe fotoodmładzanie – Icon MaxG

Ekskluzywne odmładzanie PicoSure

Leczenie PRP Magellan

Stimulate&Lift – podniesienie owalu twarzy

Vela Shape III – modelowanie podbródka

Accent PRIME – nieinwazyjny lifting twarzy

Sono Queen – nieinwazyjny lifting US

Endermologia LPG Alliance

Ultraformer III – lifting ultradźwiękowy

Vela Shape III – modelowanie i ujędrnianie ciała