Lifting twarzy, biustu, brzucha czy szyi to jeden z popularniejszych zabiegów na pozbycie się zmarszczek i poprawę wyglądu. Najczęściej przeprowadzany jest lifting twarzy, którego celem jest uzyskanie efektu odmłodzenia. Lifting, podobnie jak inne operacje plastyczne, działa na głębokie zmarszczki czy duże fałdy skórne. Jego efekt utrzymuje się do dziesięciu lat.


Lifting – przebieg

Kiedy pacjent znajduje się pod narkozą, jego skóra jest w odpowiedni sposób naciągana, a jej nadmiar usuwany. Przy liftingu twarzy zabieg polega na nacięciu skóry od linii włosów na czole aż do ucha. Po nacięciu skóra jest naciągana w taki sposób, aby zniwelować zmarszczki na czole, policzkach i skroniach, a jej nadmiar jest wycinany. Lifting brzucha nie polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej – to usunięcie nadmiaru skóry. Lifting biustu opiera się natomiast na ujędrnieniu skóry na piersiach, ale ich wielkość nie ulega zmianie.

Istnieją również nowoczesne, bezinwazyjne metody liftingu, np. z użyciem nici, ultradźwięków, lasera, czy radiofrekwencji. Efekty takich zabiegów mogą być mniej trwałe od klasycznej procedury, jednak są znacznie bezpieczniejsze i niosą ze sobą mniejsze ryzyko powikłań.

Lifting – rodzaje

Pacjenci najczęściej poddają się:

Liftingowi twarzy – w celu usunięcia głębokich zmarszczek
Liftingowi szyi – w celu wygładzenia i napięcia delikatnych partii skóry, które najbardziej zdradzają nasz wiek
Liftingowi brzucha – w celu usunięcia nadmiaru skóry po ciąży lub szybkiej utracie wagi
Liftingowi biustu – w celu poprawienia ich estetycznego wyglądu, przesunięcia brodawki.

Lifting – przygotowanie

Wiedząc już, co to jest lifting twarzy lub różnych partii ciała, pacjent powinien być przygotowany na to, że jego stan zdrowia musi być dokładnie sprawdzony przez specjalistów. Klasyczny lifting to zabieg operacyjny, przeprowadzany pod narkozą, obarczony takim samym ryzykiem, jak wszystkie operacje chirurgiczne. Każdy pacjent przed poddaniem się zabiegowi powinien zrobić badania takie, jak: morfologia krwi, grupa krwi, krzepliwość krwi, OB, poziom cukru we krwi, EKG, jonogram.

Na dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem należy odstawić leki i zioła utrudniające krzepnięcie krwi. Informacje o spożywanych lekach i suplementach należy podać lekarzowi. Na sześć godzin przed zabiegiem nie można jeść ani pić alkoholu. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są choroby i infekcje.

Lifting – efekty

Do tygodnia po operacji może utrzymywać się obrzęk, a skóra prawdopodobnie będzie silnie zaczerwieniona. Na idealne zrośnięcie skóra potrzebuje około miesiąca. W tym czasie można używać jedynie kosmetyków dozwolonych i zalecanych przez lekarza. Efekt klasycznego liftingu jest długotrwały – poprawia zdrowie wygląd i kondycję psychiczną pacjenta. W przypadku liftingu bezinwazyjnego zabieg należy powtarzać.

Polecane zabiegi liftingu:

Mikrodermabrazja wodna Hydrafacial

Lifting i wyszczuplenie twarzy – Accent

Endermolift

Kwas hialuronowy

Neauvia Organic

Nici liftingujące First Lift

Nici liftingujące Happy Lift

Nici liftingujące Silhouette-Soft

Sculptra

Wolumetria

Odmładzanie skóry Pico Sure

Stimulate&Lift – podniesienie owalu twarzy

Vela Shape III – modelowanie podbródka

Sono Queen – nieinwazyjny lifting US

Ultraformer III – lifting ultradźwiękowy

Vela Shape III – modelowanie i ujędrnianie ciała

Accent PRIME – nieinwazyjny lifting twarzy

Zaffiro – bezinwazyjny termolifting