Cutera Excel V – laser naczyniowy

Opis urządzenia

Cutera Excel V – laser naczyniowy

Współczesna laseroterapia estetyczna wzbogaciła się o nowe, rewolucyjne urządzenie sprofilowane specjalnie do zabiegów laseroterapii naczyniowej.
Cutera Excel V jest niewątpliwym liderem w swojej kategorii – może być wykorzystywany w leczeniu praktycznie wszystkich zmian naczyniowych widocznych na skórze – zarówno tych rozległych, o zróżnicowanej fakturze, jak i drobnych zmian naczyniowych leczonych głównie ze względów estetycznych.
W świecie, w którym kanon piękna wyznacza zdrowa, gładka i nieskazitelna kolorystycznie skóra – laser naczyniowy Cutera jest wyjątkowym osiągnięciem.
Główne zalety urządzenia to szybkość wykonywania zabiegów, która daje mu ogromną przewagę nad tradycyjnymi metodami walki ze zmianami skórnymi, całkowite bezpieczeństwo pacjenta i ogromna skuteczność działania.
Laser Cutera Excel V jest najnowocześniejszym, efektywnym i bezpiecznym narzędziem laseroterapii w walce z szeroko rozumianymi zmianami naczyniowymi.
Zabiegi z użyciem lasera Cutera Excel V obejmują pełne spectrum procedur medycyny estetycznej, związanych z leczeniem zmian naczyniowych, w tym leczenie:
– teleangiektazji,
– malforacji typu PWS
– usuwania „pajączków”
– rumienia,
– żylaków kończyn dolnych,
– trądziku różowatego,
– zmian naczyniowych,
– zmian barwnikowych i przebarwień skóry,
– blizn,
– brodawek.
Leczenie laserem Cutera Excel V przynosi spektakularne efekty w postaci całkowitej eliminacji lub znaczącej redukcji zmian naczyniowych, niezależnie od ich pochodzenia i rozległości.
Czas osiągnięcia pełnego, oczekiwanego efektu zależny jest przede wszystkim od wielkości leczonych zmian. U części pacjentów kompletny efekt pojawia się już po pierwszej sesji, jednak najczęściej zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie – najlepiej w odstępach 3-4 tygodni.
Przed wykonaniem zabiegu pacjent powinien przestrzegać kilku wskazań lekarskich:
– skóra przed zabiegiem powinna zostać dokładnie wydepilowana,
– na kilka tygodni przed zabiegiem należy unikać korzystania z solarium lub innego rodzaju intensywnych kąpieli słonecznych,
– w dniu zabiegu należy bezwzględnie zrezygnować z picia alkoholu.
Sama procedura zabiegowa jest niezwykle krótka i sprawna – trwa od kilku do maksymalnie kilkunastu minut.  Zabieg nie wymaga znieczulenia, jako że urządzenie jest wyposażone w specjalną głowicę chłodzącą leczony obszar, co pozwala uniknąć przegrzania skóry i ewentualnych poparzeń. Jedyne odczucia, jakie towarzyszą pacjentowi podczas przeprowadzania procedury to lekkie uczucie gorąca i możliwe szczypanie.
Laser działa poprzez wybiórcze działanie na hemoglobinę (wybiórcza fototermoliza). Co istotne, nie uszkadza w tym momencie termicznie tkanek, które ją otaczają. Światło laserowe jest wchłaniane przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych. Powstające wówczas ciepło, niszczy ściany naczyń krwionośnych oraz powoduje fotokoagulację.
Po zakończeniu zabiegu możliwe jest wystąpienie u pacjenta lekkiego obrzęknięcia i zaczerwienienia skóry, które utrzymuje się maksymalnie do kilku dni.
Laser Cutera nie wymaga również szczególnie uciażliwej rekonwalescencji i wymagań co do zachowania pacjenta po zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu należy zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego. Przez miesiąc nie powinniśmy korzystać z solarium,sauny i gorących kąpieli. Obszar poddawany zabiegowi powinien być chroniony przed ekspozycją na słońce przez minimum dwa tygodnie po zabiegu (skóra powinna być chroniona filtrem spf 50). Jeśli w trakcie zabiegu zamykane są naczynka na kończynach dolnych warto stosować specjalistyczne rajstopy lub pończochy  uciskowe.
Zabiegu Cutera Excel V nie należy wykonywać:
– u kobiet w ciąży,
– w przypadku występowania schorzeń skórnych: bielactwa, nowotworu skóry, łuszczycy,
– podczas przyjmowania niektórych leków: retinoidy, leki psychotropowe, antybiotyki tetracyklinowe,
– u pacjentów ze skłonnością do bliznowców,
– u pacjentów posiadających świeżą opaleniznę.