Dualis SP, Fotona

Opis urządzenia

Dualis SP, Fotona

Laser Dualis SP uznanego na świecie producenta, firmy Fotona to jedno z najskuteczniejszych urządzeń wykorzystywanych do zabiegów laseroterapii frakcyjnej o wysokiej efektywności w zakresie: odmładzania i rozjaśniania skóry, skutecznej dermabrazji, usuwania przebarwień, blizn i znamion skórnych.
Niezwykłe właściwości lasera frakcyjnego pozwalają na uzyskanie spektakularnych efektów terapii bez konieczności długotrwałej terapii, zaś efekty działań frakcyjnych utrzymują się na skórze długo i są bardzo satysfakcjonujące dla Pacjentów.
Laser Dualis SP Fotona stosowany jest w Klinice Miracki do dwóch kluczowych zabiegów: fotoodmładzania metodą laseroterapii frakcyjnej i niezwykle skutecznej dermabrazji laserowej metodą frakcjonowania.
Odmładzanie frakcyjne laserem Fotona to przede wszystkim zabieg dla tych wszystkich, którzy w szybki minimalnie inwazyjny sposób chcą pozbyć się zmarszczek korzystając z nowoczesnej laserowej terapii. Przy pomocy zabiegów odmładzania frakcyjnego możemy znakomicie poprawić kondycję skóry szyi, dekoltu, twarzy i dłoni. Jednak przy pomocy lasera Fotona możemy również skutecznie usuwać blizny pooperacyjne czy blizny potrądzikowe.Dobroczynne działanie lasera frakcyjnego daje również zadowalające efekty przy redukcji rozstępów czy usuwaniu zniszczeń skóry wywołanych nadmierną jej ekspozycją na słońce.
Skóra po zabiegu laserem Fotona regeneruje się w bardzo szybkim tempie, jednak jej przebudowa przebiega zgodnie z wewnętrznymi, indywidualnymi dla każdego organizmu procesami regeneracji. Dlatego też, mimo że pierwsze efekty zabiegów widać już po kilku dniach, to pełna poprawa wyglądu skóry jest widoczna po 2-3 miesiącach, a efekty optymalne uzyskuje się po około roku, po wykonaniu serii zabiegów. Ponieważ podczas jednego zabiegu naświetlane jest około 20-25% powierzchni leczonej skóry, rekomendacja poparta badaniami klinicznymi wskazuje jako optymalne przeprowadzenie serii około 3 zabiegów w odstępach czterotygodniowych.
Dzięki takiej terapii przy pomocy lasera Dualis SP skóra Pacjenta staje się wyraźnie odmłodzona, zmarszczki zostają wygładzone lub znacząco zmniejszone, znikają blizny, rozstępy, przebarwienia, plamy posłoneczne i starcze, zamykają się pory.
Zabiegi  laserem Dualis SP nie wymagają ze strony Pacjenta szczególnych przygotowań. Sama procedura trwa od kilkunastu minut do pół godziny, w zależności od tego, na jakiej partii ciała operuje laser i jak zaawansowane jest leczone schorzenie.
Laser Dualis SP firmy Fotona może być wykorzystywany do leczenia schorzeń skórnych na całym ciele, toteż czas trwania zabiegu jest dość zróżnicowany. Zabieg nie wymaga znieczulenia, choć dla zminimalizowania odczuć związanych z pracą lasera na skórze pacjenta, jest ona regularnie chłodzona podczas przeprowadzania procedury.
Laser Dualis wykorzystuje do osiągnięcia spektakularnych efektów technikę frakcjonowania (stąd też nazwa  fotoodmładzanie frakcyjne), czyli mikrouszkodzeń w strukturze skóry. Laser Dualis nie uszkadza jednak skóry na rozleglej powierzchni, a jedynie przenikając przez naskórek, bez jego uszkadzania, wprowadza termiczne zmiany w kolumnowych odcinkach skóry. W efekcie procesy regeneracyjne skóry mogą przebiegać szybciej niż w standardowej dermabrazji laserowej, jako że tkanka regenerująca napływa z bardzo bliskiej odległości z okalających „kolumnę” zdrowych komórek, żaś zabieg nie pozostawia widocznych ran. Kolumnowo „uszkodzona” skóra zostaje intensywnie pobudzona do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych, a zatem rozpoczyna przyspieszoną produkcję nowego kolagenu praz elastyny.
Po zakończeniu zabiegu na skórę Pacjenta zostaje nałożony krem z wysokim filtrem UV. Pacjent może przez kilka dni odczuwać lekkie dolegliwości związane z oddziaływaniem światła lasera na skórę: pieczenie, uczucie gorąca, swędzenie skóry, ale objawy te powinny ustąpić samoczynnie po kilku dniach. Po zabiegu skóra może również stać się ciemniejsza, niejako „opalona” światłem lasera.
Podstawowym wymogiem pozabiegowym jest szczególna dbałość o skórę w zakresie jej ochrony przed promieniami słonecznymi. Zalecane jest używanie kremów z bardzo wysokimi filtrami (minimum 30) oraz unikanie kąpieli słonecznych i zbyt długiej ekspozycji skóry na słońce.
Tę szczególna ostrożność należy zachować do około 3 miesięcy po przeprowadzeniu ostatniego zabiegu.
Przeciwwskazaniami do zabiegów laserem frakcyjnym są:
– przyjmowanie w ostatnich 6 miesiącach retinoidów,
– skłonność do powstawania blizn przerostowych (keloidów),
– świeża opalenizna,
– aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze,
– skłonność do hiperpigmentacji i krwawień,
– ciąża i okres karmienia piersią.