Laser PALOMAR VECTUS

Opis urządzenia

Laser PALOMAR VECTUS

VECTUS™ to prawdziwie innowacyjny laser do trwałego usuwania owłosienia. Jest skuteczny i bezpieczny dla każdego kolorytu skóry oraz każdego rodzaju owłosienia. Jego wyjątkowość polega na tym, że działa również na trudne do usunięcia jasne lub rude włosy a epilacje możemy przeprowadzać bez względu na porę roku!

VECTUS jako jedyny na świecie, wyposażony jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. Dzięki indywidualnemu doborowi energii, możemy zastosować wyższe parametry, jednak ciągle bezpieczne dla pacjenta, wykluczając ryzyko poparzenia.

Działanie lasera Vectus  opiera się na emisji wiązki światła laserowego o długości fali 810 nm. Światło emitowane przez laser jest absorbowane przez barwnik włosa, co w praktyce powoduje, że mieszek włosowy ulega termicznej destrukcji.
Unikalny i jedyny w tego typu urządzeniach system Skintel automatycznie badający poziom zawartości melaniny w skórze pacjenta pozwala na niezwykle precyzyjne dopasowanie siły wiązki laserowej do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki temu zabiegi wykonywane przy pomocy lasera Vectus są szybkie i charakteryzują się  ogromnym bezpieczeństwem.
Dodatkowym atutem działania lasera Vectus jest, wbudowany z myślą o komforcie i bezpieczeństwie pacjenta, system chłodzący „Advanced Contact Cooling”, który błyskawicznie koi fragment skóry poddany zabiegowi.

 

Laser diodowy o długości fali 810 nm, emituje wiązkę promieni, która pochłaniana jest przez barwnik włosa, co prowadzi do zniszczenia jego cebulki. Analogicznie jest też w przypadku usuwania przebarwień, które znikają z powierzchni skóry po około 2 tygodniach od zabiegu.

Częstotliwość powtarzania zabiegów laserem Vectus jest uzależniona od kilku czynników – przede wszystkim od tego czy urządzenie stosujemy do zabiegu usuwania owłosienia czy do eliminacji przebarwień. W tym drugim przypadku najcześciej wystarcza jednorazowy zabieg, a spektakularny, oczekiwany efekt jest widoczny już po 2-3 tygodniach, kiedy wraz ze złuszczającym się naskórkiem zniknie pozabiegowe lekkie zaciemnienie skóry. Oczywiście ostateczna decyzja o liczbie wymaganych zabiegów jest uzależniona od indywidualnych cech skóry pacjenta – może zdarzyć się tak, że w przypadku ciemniejszych, silniejszych znamion zabieg będzie trzeba powtórzyć dwu- lub trzykrotnie.
Natomiast usuwanie nadmiernego owłosienia niemal zawsze wymaga kilku wizyt, przede wszystkim ze względu na właściwości wzrostu włosów u człowieka. Te bowiem rosną na naszym ciele nierównomiernie i w momencie przeprowadzania pierwszego zabiegu możliwe jest usunięcie tylko części włosów – zwyczajowo przyjmuje się, że około 30%. Kompletny cykl zabiegów powinien zatem składać się z około 3-4 wizyt, po których mozliwe jest całkowite usunięcie niechcianego owłosienia.