Skip to main content
kwas_hialuronowy_polimlekowy_klinika_miracki_warszawa

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym czy polimlekowym? Poznaj popularne wypełniacze

Kwas hialuronowy i kwas polimlekowy to substancje, które mają w medycynie szeroki wachlarz zastosowań. Obydwa kwasy występują naturalnie w naszym organizmie, zaś ich syntetyczne formy wykorzystuje się między innymi do walki z procesem starzenia skóry. Kwas hialuronowy i polimlekowy należą do grupy tak zwanych wypełniaczy. Różnią się jednak od siebie – przede wszystkim pod względem zastosowania, ilości koniecznych aplikacji i czasu utrzymywania się efektu zabiegu. Który preparat więc wybrać, by wypełnić zmarszczki, pozbyć się zagłębień i uzyskać efekt odmłodzonej i wygładzonej skóry? Podpowiadamy, na czym dokładnie polega różnica pomiędzy kwasem hialuronowym i kwasem polimlekowym.

Kwas hialuronowy jako wypełniacz zmarszczek

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego należą do jednych z częściej wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. To nie tylko skuteczny i łatwy w użyciu wypełniacz zmarszczek, lecz także bezpieczny dla Pacjenta materiał. W naszej klinice do zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego wykorzystujemy organiczne wypełniacze tkankowe Neauvia Organic, które zawierają wysokie stężenie kwasu, pochodzącego z niepatogennego dla człowieka szczepu bakterii Bacillus subtilis. Zmniejsza to znacząco ryzyko niepożądanej reakcji immunologicznej. Kwas hialuronowy doskonale sprawdza się jako wypełniacz zmarszczek, jednak stosuje się go również przy modelowaniu twarzy, np. podczas zaniku tkanki tłuszczowej na policzkach lub przy małej objętości ust.

Efekty ostrzykiwania kwasem hialuronowym

Efekty wypełniania zmarszczek lub ubytków w skórze kwasem hialuronowym są natychmiastowe. Skóra uzyskuje jednak optymalny wygląd dzień, do kilku dni po zabiegu, gdy ustąpi zaczerwienienie i ewentualny obrzęk. Poza efektem wypełnienia, kwas hialuronowy przynosi też rezultat widocznie zregenerowanej i nawilżonej skóry w obszarze poddanym ostrzyknięciu. Efekty terapii utrzymują się przez około 6-8 miesięcy – po tym czasie preparat całkowicie się wchłania i zabieg należy powtórzyć. Im lepsza jakość wstrzykiwanego materiału, tym dłużej Pacjent może cieszyć się efektem zabiegu.

Kwas polimlekowy jako wypełniacz

Kwas polimlekowy jest syntetycznym związkiem, który jeszcze do niedawna był stosowany przede wszystkim przy zabiegach ortopedycznych. Od pewnego czasu wykorzystuje się go z powodzeniem również w dermatologii estetycznej – głównie pod nazwą Sculptra. Nie jest to, tak jak kwas hialuronowy, klasyczny wypełniacz zmarszczek – jego działanie wiąże się głównie z silną stymulacją tworzenia kolagenu i włóknieniem skóry. To sprawia, że efekt zabiegu wygląda bardzo naturalnie. Podanie preparatu ma działanie korygujące zmarszczki i ubytki skóry. Kwas polimlekowy jest również używany do korekcji blizn i poprawy kondycji okolic oczu. Preparat może działać również jak wypełniacz, którego zadaniem jest zwiększenie objętości obszaru, w który podawany jest produkt. Efekt zależny jest od tego, czego oczekuje Pacjent. Lekarz dobiera odpowiednią ilość preparatu i technikę podania kwasu.

Efekty ostrzykiwania kwasem polimlekowym

W odróżnieniu od zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, terapia kwasem polimlekowym powinna zostać powtórzona 2-4 razy w odstępstwach około 6-tygodniowych, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Za to efekt utrzymuje się znacznie dłużej, niż w przypadku użycia kwasu hialuronowego. Zabieg kwasem polimlekowym pozwala cieszyć się efektem wypełnienia i poprawy wyglądu skóry nawet do trzech lat. Preparat wchłania się stopniowo. Całkowite wchłonięcie następuje dopiero po 2-3 latach. To zdecydowanie zabieg dla Pacjentów, którym bardziej zależy na długotrwałym efekcie, niż błyskawicznym rezultacie odmłodzenia.

Więcej informacji na temat działania wypełniaczy znajdziesz na stronie:

Neauvia – organiczne wypełnianie

Zapraszamy na zabiegi w naszych klinikach w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.