Plastyka piersi – powiększanie (implanty) i zmniejszanie biustu

Zalety zabiegu

Piersi to dla kobiety ten element wyglądu, który jest najbardziej nierozerwalnie związany z jej poczuciem kobiecości, piękna i akceptacji przez płeć przeciwną. I choć prawdą jest, że czasami temat rozmiaru, kształtu, jędrności, powiększania biustu, czy przeciwnie – zmniejszania piersi obrasta tak wieloma mitami i legendami, że trudno obiektywnie określić czy piersi są piękne, za małe, za duże zbyt okrągłe, zbyt gruszkowate, to będzie to zawsze dla kobiet kwestia kluczowa jeśli chodzi o postrzeganie własnej urody i kobiecości.
Czas, niestety, podobnie jak w przypadku jędrności skóry, zmarszczek, czy powstawania przebarwień, również dla piersi nie jest łaskawy. Grawitacja, karmienie, procesy starzenia skóry – wszystko to powoduje, że nawet najlepiej pielęgnowane piersi z czasem stają się odporne na ćwiczenia i kosmetyki ujędrniające.
Jeśli jednak nadal zależy Wam na poprawie wyglądu: powiększaniu biustu, zmniejszaniu piersi, podniesieniu biustu – nowoczesna chirurgia plastyczna przychodzi w sukurs. Plastyka piersi to wciąż czołówka najbardziej popularnych zabiegów chirurgii plastycznej. Dla operacji plastycznej są oczywiście alternatywy: powiększanie piersi czy podniesienie biustu możemy uzyskać choćby przez powiększanie biustu własnym tłuszczem przy zabiegu lipolizy i lipotransferu. Jeżeli jednak jesteście Panie zdecydowane na operację i implanty – powiększanie piersi, zmniejszenie biustu czy inne operacje plastyczne w tym obszarze również przeprowadzamy w klinice Miracki.
Operacje z użyciem implantów wykonywane są u nas przez jednego z najbardziej doświadczonych i szanowanych chirurgów plastyków w Warszawie – dr n.med. Konrada Januszka. 

Wskazania

Plastykę biustu w Klinice Miracki wykonujemy w przypadku potrzeby:
– powiększenia piersi
– wyrównania asymetrii w piersiach
– podniesienia linii biustu
– zmniejszenia piersi
– wymiany implantów
– zabiegu ginekomastii.

Efekty

W wyniku zabiegu operacji plastycznej piersi z użyciem implantów Pacjenci uzyskują wymarzony efekt wizualny: wyrównanego, zmniejszonego lub powiększonego biustu. Efekty plastyki wymagają oczywiście odpowiednio długiej rekonwalescencji, jednak rezultaty takiej operacji są trwałe i doskonale widoczne. Implanty to zdecydowanie najbardziej efektywna i popularna operacja, jaką wykonuje się w celu powiększenia biustu.

Szczegóły zabiegu

Zabiegi chirurgii plastycznej biustu wykonywane są pod warunkiem wcześniejszego przeprowadzenia gruntownego, rzetelnego wywiadu lekarskiego u lekarza, który ma przeprowadzić zabieg. Kwalifikacja do zabiegu powiększenia biustu wymaga również wykonania i przedstawienia lekarzowi podstawowych badań laboratoryjnych.
Następnie Pacjent wraz z lekarzem ustalają rodzaj i wielkość zastosowanych implantów, ich ułożenie i przewidywane efekty plastyki.
Sam zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym w warunkach sali operacyjnej i w obecności anestezjologa.
Implanty, jakich używamy w Klinice Miracki to wysokojakościowy produkt firmy Mentor (więcej na temat używanych przez nas implantów możecie Państwo przeczytać na stronie producenta: MENTOR

Operacja plastyczna trwa na ogół od godziny do kilku godzin. Ze względu na znieczulenie ogóle – pobyt w Klinice może przedłużyć się nawet do kilkunastu godzin, do czasu wybudzenia.

Wskazania pozabiegowe

Po zabiegu Pacjent otrzymuje specjalną uciskową bieliznę, która przez kilka tygodni musi być nieodłącznym elementem garderoby – operowane piersi potrzebują podtrzymania, i regularnego ściśle określonego ucisku.
Po kilku dniach (3-6) Pacjent stawia się na pierwszej kontroli w celu zmiany opatrunków pozabiegowych. Po kolejnych 7-10 dniach następuje zdjęcie szwów.
Oczywiście tuż po zabiegu piersi są silnie obrzęknięte, twarde, zaczerwienione, a nawet podkrwione i z siniakami. Z czasem oczywiście objawy te ustępują, by w ciągu około 3 miesięcy od zabiegu Pacjent mógł zobaczyć pełen, spektakularny rezultat zabiegu.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu plastyki piersi z użyciem implantów są między innymi:
– zaburzenia krzepliwości,
– ciąża i okres karmienia,
– problemy z krążeniem,
– cukrzyca,
– infekcje ropne skóry.