Femilift – laserowe obkurczanie pochwy

Zalety zabiegu Femilift – obkurczanie pochwy

Nowoczesna ginekologia estetyczna i regeneracyjna coraz cześciej sięga po najnowocześniejsze rozwiązania terapeutyczne wykorzystujące lasery. Niewątpliwym przebojem ostatnich miesięcy jest laser Alma CO2 z głowicą Femilift, przeznaczoną do przeprowadzania mało inwazyjnych, błyskawicznych i bardzo skutecznych zabiegów ginekologicznych. Laserowe obkurczanie pochwy i zapobieganie oraz redukcja objawów wysiłkowego nietrzymania moczu stały się dzięki zabiegowi Femilift najlepszym remedium na tę dolegliwość, która dotyka nawet 1/3 kobiet po 45 roku życia.
W Klinice Miracki, jako pierwsi w Warszawie i drudzy w Polsce wprowadzamy tę rewolucyjną terapię ginekologiczną.
Zabieg Femilift: Minimalna inwazyjność, błyskawiczna rekonwalescencja, spektakularne efekty, radykalna poprawa komfortu intymnego.
Laser Alma Harmony CO2 z głowicą Femilift ginekologia estetyczna Klinika Miracki Warszawa
Laser Alma Harmony CO2 z głowicą Femilift

Wskazania do zabiegu obkurczania pochwy metodą Femilift

Tkanka mięśniowa w obszarze pochwy jest niezwykle rozciągliwą i elastyczną strukturą mięśniową. Jednak wraz z upływem czasu, szczególnie po porodach lub w okresie okołomenopauzalnym, mięśnie pochwy tracą swoją naturalną elastyczność. Zabieg Femilift laserem CO2 jest przeznaczony dla kobiet w wieku powyżej 25 lat, które odczuwają efekty rozluźnienia mięśni pochwy:
 • zmniejszoną przyjemność z kontaktów intymnych,
 • brak możliwości odczuwania pełnej satysfakcji ze zbliżenia seksualnego
 • brak poczucia komfortu intymnego
 • problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu
Wbrew potocznej opinii zabieg Femilift nie jest skierowany wyłącznie do starszych Pacjentek. Niejednokrotnie nawet Pacjentki młode, po pierwszym porodzie borykają się z efektami rozluźnienia mięśni pochwy. Nierzadko się zdarza, że mięśnie układu ginekologicznego nie potrafią samodzielnie, w pełni się zregenerować. Wtedy warto sięgnąć po nowoczesną, mało inwazyjną i pozwalająca na szybki powrót do formy, terapię Femilift.

Efekty zabiegu Femilift – obkurczanie pochwy

W wyniku terapii Femilift laserem Alma CO2 Pacjent może liczyć na znaczącą poprawę kondycji pochwy. Zabieg niweluje luźność pochwy powstałą w wyniku porodu lub na skutek przechodzenia okresu okołomenopauzalnego. Z perspektywy odczuć Pacjenta, po zabiegu znacząco poprawia się komfort życia intymnego, co częstokroć wpływa na ogólną poprawę samopoczucia i pewności siebie. Stosunki intymne zyskują na intensywności doznań. Zabieg niweluje też lub likwiduje problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.
Z punktu widzenia medycznego efektem zabiegu jest obkurczenie mięśniówki pochwy i namnożenie włókien kolagenowych, co przywraca elastyczność i naturalną sprawność mięśni układu ginekologicznego.
Dla uzyskania optymalnych rezultatów wskazane jest wykonanie serii trzech zabiegów w miesięcznych odstępach. Po pewnym czasie można wykonać zabieg przypominający dla podtrzymania efektów.

Szczegóły zabiegu Femilift

Co do zasady – zabieg Femilift bazuje na technologii lasera CO2 zastosowanej w najnowszym urządzeniu prestiżowej firmy Alma Lasers. Laser Alma Harmony wyposażony w głowicę Femilift wykorzystuje falę światła laserowego o długości 1060nm. W trakcie procedury medycznej wykonywanej przez lekarza ginekologa certyfikowanego w zakresie medycyny estetycznej następuje termiczna interakcja między laserem a błoną śluzową pochwy. Tajemnicą skuteczności procedury jest technologia Pixel, polegająca w uproszczeniu na tym, że energia lasera jest dostarczana do tkanki pochwy poprzez soczewkę holograficzną, która rozdziela światło na 81 mikroskopijnych pikseli. Te mikroskopijne kolumny energii cieplnej wnikają głęboko w strukturę tkankową pochwy dokonując punktowych zmian termicznych i pozostawiając otaczającą tkankę nienaruszoną. Taki frakcyjny zabieg pozwala na znacząco szybsze gojenie się tkanki, jako że nienaruszone komórki tkanek okalających szybko i bez trudu wspierają odbudowę i regenerację uszkodzonych termicznie tkanek. Ablacja jest nieagresywna, co również wpływa na tempo gojenia. Cały proces ablacji powoduje, że tkanki otrzymują silny bodziec stymulujący do odbudowy i rozpoczynają procesy regeneracyjne, co do zasady polegające na gojeniu poprzez namnażanie włókien kolagenowych. Tkanka wzbogacona o nowy kolagen staje się elastyczna, jędrna i zdrowa. Mięśniówka pochwy obkurcza się dzięki czemu znika luźność pochwy. Proces odmładzania dotyczy także błony śluzowej pochwy, co ma bezpośredni wpływ na poprawę komfortu życia intymnego.
Poniższy film precyzyjnie ilustruje przebieg zabiegu Femilift.

Dla uzyskania optymalnych rezultatów zabieg wykonuje się w serii trzech sesji, oddzielonych od siebie czterotygodniowymi odstępami, koniecznymi dla wygojenia się tkanek po każdym zabiegu. Sesja zabiegowa każdorazowo trwa od kilkunastu minut do około pół godziny i nie wymaga znieczulenia.
Aby poprawnie przygotować się do zabiegu, Pacjentka powinna posiadać aktualną cytologię, nie wykazującą nieprawidłowości oraz zadbać o brak podrażnień i infekcji w okolicy intymnej. Należy pamiętać, że zabiegu nie wykonuje się podczas okresu miesiączkowania. Przystępując do zabiegu lekarz umieszcza głowicę lasera w specjalnej, jednorazowej tulei, na którą dla komfortu Pacjenta nałożony jest środek poślizgowy – olejek. Następnie, lekarz wprowadza głowicę do pochwy i rozpoczyna frakcjonowanie  światłem lasera poczynając od ujścia szyjki macicy i wycofując ją ruchem kołowym, aż do ujścia pochwy. Precyzyjne, regularne frakcjonowanie jest niezwykle ważne podczas zabiegu, ponieważ to właśnie dzięki niemu struktura tkankowa będzie mogła równomiernie obkurczyć się i zregenerować.

Wskazania pozabiegowe po obkurczaniu pochwy metodą Femilift

Po zabiegu, Pacjentka może wrócić do codziennego trybu życia przy zachowaniu szczególnej delikatności wobec okolic intymnych. Rekomendujemy, żeby w ciągu około tygodnia po zabiegu nie używać tamponów oraz wstrzymać się od aktywności seksualnej. Warto również wstrzymać się od gorących kąpieli oraz nie korzystać w czasie procesu gojenia z saun czy basenów. Po dwóch dniach od zabiegu można wprowadzić dopochwowy preparat wspomagający leczenie, zarekomendowany przez lekarza.

Ceny zabiegu Femilift

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu Femilift obkurczanie pochwy, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030605 905 608 lub do pobrania cennika.
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o Femilift – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu obkurczania pochwy metodą Femilift.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu Femilift są przede wszystkim:
 • nieprawidłowa cytologia,
 • okres ciąży i karmienia piersią,
 • miesiączkowanie,
 • infekcje w obrębie okolic intymnych,
 • przewlekła terapia sterydowa,
 • radioterapia,
 • zaburzenia układu odpornościowego,
 • zaburzenia procesów gojenia,
 • twardzina układowa,
 • nowotwory w obrębie układu ginekologicznego.