InfoSCAN – badanie zaburzeń snu

Zalety zabiegu

Zaburzenia snu, właściwie w każdej formie, mogą z czasem prowadzić do poważniejszych powikłań stanu zdrowia. Większość z nich, dzięki nowoczesnym metodom radiochirurgii lub laseroterapii można skutecznie i szybko wyeliminować, jednak priorytetem jest zdiagnozowanie rodzaju schorzenia i dobranie odpowiedniej metody leczenia.
Badanie polisomnograficzne skanerem InfoScan jest skuteczną, szybką i wygodną dla pacjenta metodą monitorowania snu, dzięki której można precyzyjnie określić rodzaj problemu, z jakim boryka się pacjent i dopasować do niego optymalne metody leczenia.
Niewątpliwym atutem badania InfoScan jest, poza jego wysoką wiarygodnością, możliwość przeprowadzenia go w domu pacjenta, w naturalnych warunkach, bez zbędnego stresu.

Wskazania

Jeżeli zdarza się Państwu budzić się z uczuciem zmęczenia, odczuwać w ciągu dnia ospałość i brak energii wynikające z niezbyt dobrze przespanej nocy, lub, jeśli Wasi bliscy narzekają na uciążliwe chrapanie z Waszej strony – warto sprawdzić czy nie cierpicie na zaburzenia oddychania podczas snu (ZOSP). Zespół zaburzeń oddychania podczas snu, w tym jego najbardziej radykalna forma czyli zespół bezdechu śródsennego są możliwe do zdiagnozowania i skierowania do dalszego leczenia właśnie na podstawie badania urządzeniem InfoScan.
Po przeprowadzeniu takiego, całkowicie nieuciążliwego badania lekarz będzie mógł precyzyjnie zdiagnozować problem i zarekomendować optymalną dla Państwa metodę leczenia.

Efekty

Badanie przy pomocy urządzenia InfoScan daje bardzo precyzyjne i miarodajne wyniki w postaci pełnego obrazu przebiegu snu. Aparat rejestruje saturację krwi (SaO2), tętno (wraz z zapisem fali tętna), krzywą tętna, EKG, ruchy oddechowe klatki piersiowej i przepony, przepływ powietrza przez usta i nos, położenia ciała, aktywność ruchową w czasie snu.

Szczegóły zabiegu

Pacjent otrzymuje w gabinecie pełną instrukcję dotyczącą obsługi aparatury InfoScan MED 300, po czym zabiera urządzenie do domu.
Niewielki aparat wraz z okablowaniem Pacjent, bez trudu, może samodzielnie podłączyć w domu i udać się na nocny spoczynek. W czasie snu, urządzenie rejestruje i zapisuje w pamięci, a następnie przesyła dane do serwera centralnego poprzez wbudowany modem GSM/GPRS.
Analiza jest wykonywana po przeniesieniu danych do komputera przy pomocy programu komputerowego. Pozwala on na przejrzenie całego zapisu, określenie współczynników desaturacji i rozkładów wartości w czasie badania. Wynik badania można wydrukować do dokumentacji medycznej.