Leczenie grzybicy paznokci – Fotona T3

Zalety zabiegu

Nowoczesna laseroterapia coraz częściej jest stosowana w klinikach medycyny estetycznej jako doskonałe narzędzie leczenia schorzeń wykraczających daleko poza tradycyjne spectrum zabiegów upiększających. Jednym z takich przypadków z pogranicza medycyny tradycyjnej i estetycznej jest skuteczne, bezpieczne, szybkie i mało inwazyjne leczenie grzybicy paznokci stóp i dłoni.
Grzybice paznokci, mimo że bez wątpienia są poważnym problemem estetycznym powodującym niejednokrotnie dużą frustrację i wstyd Pacjenta, przede wszystkim są poważnym schorzeniem z zakresu tradycyjnej medycyny. I jako takie mogą być powodem dalszych, poważnych chorób. Na szczęście leczenie laserem Fotona T3 przynosi błyskawiczne i kompleksowe efekty w leczeniu tej trudnej do zwalczenia choroby.

Wskazania

Grzybica paznokci stóp i dłoni.

Efekty

Całkowita likwidacja objawów i wyleczenie grzybicy paznokci. Pierwsze efekty widoczne są już po przeprowadzeniu jednego zabiegu, jednak na pełne leczenie składa się sesja 4-5 zabiegów realizowanych w tygodniowych odstępach. Po pół roku od zakończenia terapii rekomendowane jest przeprowadzenie dodatkowego, jednorazowego zabiegu utrwalającego rezultaty leczenia.

Szczegóły zabiegu

Laserowe leczenie grzybicy paznokci polega na naświetlaniu wiązką lasera płytki paznokcia oraz tkanek okalających. Zabieg sukcesywnie usuwa infekcję grzybiczą bez żadnych efektów ubocznych. Zabieg trwa około kilkudziesięciu minut i nie niesie ze sobą dolegliwości bólowych dla Pacjenta.
Lekarz przemieszcza głowicę lasera nad obszarami poddanymi leczeniu – ze względu długość wiązki światła wszystkie procesy zachodzą w głębokich warstwach skóry. Dzięki metodzie frakcyjnej laser Fotona T3 dokonuje kolumnowych zniszczeń chorych komórek, pozostawiając wokół zdrową tkankę, która zostaje zastymulowana do intensywnej odbudowy.
Metoda laserowego leczenia grzybicy oparta jest na odparowaniu chorej warstwy płytki paznokcia na jego powierzchni oraz zabijaniu grzybów będących przyczyną choroby w głębszych warstwach paznokcia, co skutkuje złagodzeniem i wyleczeniem obecnych zmian.

Wskazania pozabiegowe

Po zakończeniu zabiegu należy pamiętać przede wszystkim o dokładnym odkażeniu obuwia i odzieży, które miały styczność z chora tkanką tak, aby grzyb nie miał możliwości nawrotu!
Ze względu na ingerencję światła laserowego w tkanki trzeba pamiętać, aby przez kilka tygodni po zabiegu nie wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych i rygorystycznie chronić ja przed opalaniem. W ciagu 14 dni od zabiegu należy też unikać gorących kąpieli.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do leczenia grzybicy paznokci laserem Fotona T3 są:
– ciąża,
– cukrzyca,
– wbudowany rozrusznik serca,
– zaburzenia krzepnięcia,
– epilepsja,
– świeża opalenizna,
– aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze,
– stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi; antykoagulanty, sterydów, niektórych ziół jak nagietek, dziurawiec i stosowanie kremów z retinolem.