Leczenie naczyniaków – Cutera

Zalety zabiegu leczenie naczyniaków – Cutera

Naczyniaki stanowią jedne z najbardziej nieprzyjemnych rodzajów schorzeń naczyniowych – nieestetyczne sinoczerwone lub purpurowe znamiona o grudkowatej, wypukłej fakturze są problemem wstydliwym, prowadzącym do frustracji z powodu własnego wyglądu i często ograniczającym swobodę relacji społecznych. Najcześciej występują na tułowiu lub kończynach i przybierają dwie formy – tak zwanego naczyniaka gwiaździstego (o charakterystycznym kształcie gwiazdy o czerwonym zabarwieniu) oraz naczyniaka wiśniowego (purpurowo zabarwione przerośnięte naczynia krwionośne tworzące uwypuklenie na ciele).
Naczyniaki zwyczajowo leczy się metodami farmakologicznymi lub chirurgicznymi, jednak najszybszą i najskuteczniejszą terapię przy jednoczesnym bezpieczeństwie pacjenta gwarantuje zastosowanie zabiegu laseroterapii z użyciem lasera naczyniowego najnowszej generacji: Cutera Excel V. Leczenie naczyniaków – Cutera to najskuteczniejsza metoda.

Wskazania do zabiegu leczenie naczyniaków – Cutera

Poza leczeniem naczyniaków – Cutera (gwiaździstych i wiśniowych) w Klinice Miracki przy pomocy naczyniowego lasera Cutera Excel leczymy również:
 • teleangiektazje,
 • usuwamy „pajączki”
 • rumienie,
 • żylaki kończyn dolnych,
 • trądzik różowaty,
 • zmiany naczyniowe,
 • zmiany barwnikowe i przebarwienia skóry,
 • blizny,
 • brodawki.

Efekty zabiegu leczenie naczyniaków – Cutera

W efekcie przeprowadzonego zabiegu leczenia naczyniaków – Cutera naczyniaki całkowicie znikają z wyleczonego obszaru. Czas osiągnięcia pełnego, oczekiwanego efektu zależny jest przede wszystkim od wielkości leczonych zmian. U części pacjentów kompletny efekt pojawia się już po pierwszej sesji, jednak najcześciej zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie – najlepiej w odstępach 3-4 tygodni.

Szczegóły zabiegu leczenie naczyniaków – Cutera

Przed wykonaniem zabiegu leczenia naczyniaków – Cutera pacjent powinien przestrzegać kilku wskazań lekarskich:
 • skóra przed zabiegiem powinna zostać dokładnie wydepilowana,
 • na kilka tygodni przed zabiegiem należy unikać korzystania z solarium lub innego rodzaju intensywnych kąpieli słonecznych,
 • w dniu zabiegu leczenia naczyniaków – Cutera należy bezwzględnie zrezygnować z picia alkoholu.
Sama procedura zabiegowa jest niezwykle krótka i sprawna – trwa od kilku do maksymalnie kilkunastu minut.  Zabieg nie wymaga znieczulenia, jako że urządzenie jest wyposażone w specjalną głowicę chłodzącą leczony obszar, co pozwala uniknąć przegrzania skóry i ewentualnych poparzeń. Jedyne odczucia, jakie towarzyszą pacjentowi podczas przeprowadzania procedury to lekkie uczucie gorąca i możliwe szczypanie.
Laser Cutera Excel działa poprzez wybiórcze działanie na hemoglobinę (wybiórcza fototermoliza). Co istotne, nie uszkadza w tym momencie termicznie tkanek, które ją otaczają. Światło laserowe jest wchłaniane przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych. Powstające wówczas ciepło, niszczy ściany naczyń krwionośnych oraz powoduje fotokoagulację.
Po zakończeniu zabiegu leczenia naczyniaków – Cutera możliwe jest wystąpienie u pacjenta lekkiego obrzęknięcia i zaczerwienienia skóry, które utrzymuje się maksymalnie do kilku dni.

Wskazania pozabiegowe: leczenie naczyniaków – Cutera

Przez kilka dni po zabiegu leczenia naczyniaków – Cutera należy zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego. Przez miesiąc nie powinniśmy korzystać z solarium, sauny i gorących kąpieli. Obszar poddawany zabiegowi powinien być chroniony przed ekspozycją na słońce przez minimum dwa tygodnie po zabiegu (skóra powinna być chroniona filtrem spf 50). Jeśli w trakcie zabiegu zamykane są naczynka na kończynach dolnych warto stosować specjalistyczne rajstopy lub pończochy  uciskowe.

Dla szybszej regeneracji skóry oraz redukcji ewentualnego obrzęku i zaczerwienienia sprawdź także szerokie możliwości terapii światłem LED.

Ceny zabiegu leczenie naczyniaków – Cutera

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu leczenia naczyniaków – Cutera, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o leczeniu naczyniaków – Cutera, forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu leczenia naczyniaków – Cutera.

Przeciwwskazania

Zabiegu leczenia naczyniaków – Cutera Excel nie należy wykonywać:
 • u kobiet w ciąży,
 • w przypadku występowania schorzeń skórnych: bielactwa, nowotworu skóry, łuszczycy,
 • podczas przyjmowania niektórych leków: retinoidy, leki psychotropowe, antybiotyki tetracyklinowe,
 • u pacjentów ze skłonnością do bliznowców,
 • u pacjentów posiadających świeżą opaleniznę.