Leczenie naczyniaków – Cutera

Zalety zabiegu

Naczyniaki stanowią jedne z najbardziej nieprzyjemnych rodzajów schorzeń naczyniowych – nieestetyczne sinoczerwone lub purpurowe znamiona o grudkowatej, wypukłej fakturze są problemem wstydliwym, prowadzącym do frustracji z powodu własnego wyglądu i często ograniczającym swobodę relacji społecznych. Najcześciej występują na tułowiu lub kończynach i przybierają dwie formy – tak zwanego naczyniaka gwiaździstego (o charakterystycznym kształcie gwiazdy o czerwonym zabarwieniu) oraz naczyniaka wiśniowego (purpurowo zabarwione przerośnięte naczynia krwionośne tworzące uwypuklenie na ciele).
Naczyniaki zwyczajowo leczy się metodami farmakologicznymi lub chirurgicznymi, jednak najszybszą i najskuteczniejszą terapię przy jednoczesnym bezpieczeństwie pacjenta gwarantuje zastosowanie zabiegu laseroterapii z użyciem lasera naczyniowego najnowszej generacji: Cutera Excel V.

Wskazania

Poza leczeniem naczyniaków gwiaździstych i wiśniowych w Klinice Miracki przy pomocy naczyniowego lasera Cutera Excel leczymy również:
– teleangiektazje,
– usuwamy „pajączki”
– rumienie,
– żylaki kończyn dolnych,
– trądzik różowaty,
– zmiany naczyniowe,
– zmiany barwnikowe i przebarwienia skóry,
– blizny,
– brodawki.

Efekty

W efekcie przeprowadzonego zabiegu naczyniaki całkowicie znikają z wyleczonego obszaru. Czas osiągnięcia pełnego, oczekiwanego efektu zależny jest przede wszystkim od wielkości leczonych zmian. U części pacjentów kompletny efekt pojawia się już po pierwszej sesji, jednak najcześciej zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie – najlepiej w odstępach 3-4 tygodni. laserowe usuwanie naczyniaków, laserowe usuwanie naczyniaków, laserowe usuwanie naczyniaków

Szczegóły zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu pacjent powinien przestrzegać kilku wskazań lekarskich:
– skóra przed zabiegiem powinna zostać dokładnie wydepilowana,
– na kilka tygodni przed zabiegiem należy unikać korzystania z solarium lub innego rodzaju intensywnych kąpieli słonecznych,
– w dniu zabiegu należy bezwzględnie zrezygnować z picia alkoholu.
Sama procedura zabiegowa jest niezwykle krótka i sprawna – trwa od kilku do maksymalnie kilkunastu minut.  Zabieg nie wymaga znieczulenia, jako że urządzenie jest wyposażone w specjalną głowicę chłodzącą leczony obszar, co pozwala uniknąć przegrzania skóry i ewentualnych poparzeń. Jedyne odczucia, jakie towarzyszą pacjentowi podczas przeprowadzania procedury to lekkie uczucie gorąca i możliwe szczypanie.
Laser Cutera Excel działa poprzez wybiórcze działanie na hemoglobinę (wybiórcza fototermoliza). Co istotne, nie uszkadza w tym momencie termicznie tkanek, które ją otaczają. Światło laserowe jest wchłaniane przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych. Powstające wówczas ciepło, niszczy ściany naczyń krwionośnych oraz powoduje fotokoagulację.
Po zakończeniu zabiegu możliwe jest wystąpienie u pacjenta lekkiego obrzęknięcia i zaczerwienienia skóry, które utrzymuje się maksymalnie do kilku dni.

Wskazania pozabiegowe

Przez kilka dni po zabiegu należy zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego. Przez miesiąc nie powinniśmy korzystać z solarium,sauny i gorących kąpieli. Obszar poddawany zabiegowi powinien być chroniony przed ekspozycją na słońce przez minimum dwa tygodnie po zabiegu (skóra powinna być chroniona filtrem spf 50). Jeśli w trakcie zabiegu zamykane są naczynka na kończynach dolnych warto stosować specjalistyczne rajstopy lub pończochy  uciskowe. laserowe usuwanie naczyniaków warszawa, laserowym usuwaniem naczyniaków warszawa, laserowe usuwanie naczyniaków warszawa

Przeciwwskazania

Zabiegu Cutera Excel nie należy wykonywać:
– u kobiet w ciąży,
– w przypadku występowania schorzeń skórnych: bielactwa, nowotworu skóry, łuszczycy,
– podczas przyjmowania niektórych leków: retinoidy, leki psychotropowe, antybiotyki tetracyklinowe,
– u pacjentów ze skłonnością do bliznowców,
– u pacjentów posiadających świeżą opaleniznę.