Leczenie rumienia – Cutera

Zalety zabiegu leczenie rumienia – Cutera

Jednolite, silne zaczerwienienie dużych obszarów twarzy pojawiające się pod wpływem temperatury, silnych emocji, czy wypitego alkoholu to problem, z którym spotyka się wielu naszych pacjentów. To wstydliwe schorzenie, które często powoduje duży dyskomfort psychiczny jest dosyć powszechną przypadłością. Jego przyczyny są często niezależne od nas – występowanie rumienia to po prostu nadreaktywność naczyń krwionośnych, która wynika najcześciej z uwarunkowań genetycznych, choć również z nadmiernego wystawiania skóry na słońce lub zażywania sterydów.
Najważniejsze jednak, że niezależnie od jego przyczyn i częstotliwości występowania z rumieniem można sobie radzić! W sukurs naszym pacjentom przychodzi najnowocześniejszy i obecnie najskuteczniejszy laser naczyniowy Cutera Excel V. Zabieg z wykorzystaniem lasera Cutera Excel V jest bez wątpienia najbezpieczniejszym, najszybszym i najskuteczniejszym sposobem na zwalczenie rumienia.

Wskazania do zabiegu leczenie rumienia – Cutera

Laser naczyniowy Cutera Excel V jest stosowany do leczenia rumienia niezależnie od jego przyczyn i obszaru występowania.
Pozostałe wskazania do leczenia laserem naczyniowym Cutera to między innymi:
– teleangiektazja,
– usuwania „pajączków”
– trądzik różowaty,
– żylaki kończyn dolnych,
– zmiany naczyniowe,
– zmiany barwnikowych i przebarwień skóry,
– blizny,
– brodawki.

Efekty zabiegu leczenie rumienia – Cutera

Wynikiem zabiegu jest kompletne usunięcie problemu występowania rumienia i uzyskanie jednolitego kolorytu skóry niezależnie od zewnętrznych bodźców. Czas osiągnięcia pełnego, oczekiwanego efektu leczenia rumienia Cutera zależny jest przede wszystkim od wielkości leczonych zmian. U części pacjentów kompletny efekt pojawia się już po pierwszej sesji, jednak najcześciej zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie – najlepiej w odstępach 3-4 tygodni.

Szczegóły zabiegu leczenie rumienia – Cutera

Przed wykonaniem zabiegu leczenia rumienia – Cutera pacjent powinien przestrzegać kilku wskazań lekarskich:
– skóra przed zabiegiem powinna zostać dokładnie wydepilowana,
– na kilka tygodni przed zabiegiem należy unikać korzystania z solarium lub innego rodzaju intensywnych kąpieli słonecznych,
– w dniu zabiegu należy bezwzględnie zrezygnować z picia alkoholu.
Sama procedura zabiegowa jest niezwykle krótka i sprawna – trwa od kilku do maksymalnie kilkunastu minut.  Zabieg nie wymaga znieczulenia, jako że urządzenie jest wyposażone w specjalną głowicę chłodzącą leczony obszar, co pozwala uniknąć przegrzania skóry i ewentualnych poparzeń. Jedyne odczucia, jakie towarzyszą pacjentowi podczas przeprowadzania procedury to lekkie uczucie gorąca i możliwe szczypanie.
Laser działa poprzez wybiórcze działanie na hemoglobinę (wybiórcza fototermoliza). Co istotne, nie uszkadza w tym momencie termicznie tkanek, które ją otaczają. Światło laserowe jest wchłaniane przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych. Powstające wówczas ciepło, niszczy ściany naczyń krwionośnych oraz powoduje fotokoagulację.
Po zakończeniu zabiegu możliwe jest wystąpienie u pacjenta lekkiego obrzęknięcia i zaczerwienienia skóry, które utrzymuje się maksymalnie do kilku dni.

Wskazania pozabiegowe: leczenie rumienia – Cutera

Przez kilka dni po zabiegu należy zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego. Przez miesiąc nie powinniśmy korzystać z solarium, sauny i gorących kąpieli. Obszar poddawany zabiegowi Cutera powinien być chroniony przed ekspozycją na słońce przez minimum dwa tygodnie po zabiegu (skóra powinna być chroniona filtrem spf 50). Jeśli w trakcie zabiegu zamykane są naczynka na kończynach dolnych warto stosować specjalistyczne rajstopy lub pończochy  uciskowe.

Ceny zabiegu leczenie rumienia – Cutera

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu leczenie rumienia – Cutera, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o leczeniu rumienia – Cutera, forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu leczenia rumienia – Cutera.

Przeciwwskazania

Zabiegu Cutera Excel V nie należy wykonywać:
– u kobiet w ciąży,
– w przypadku występowania schorzeń skórnych: bielactwa, nowotworu skóry, łuszczycy,
– podczas przyjmowania niektórych leków: retinoidy, leki psychotropowe, antybiotyki tetracyklinowe,
– u pacjentów ze skłonnością do bliznowców,
– u pacjentów posiadających świeżą opaleniznę.