Leczenie rumienia – Fotona T3

Zalety zabiegu

Rumień stanowi jedno z bardziej wstydliwych i trudnych do ukrycia schorzeń skóry twarzy, szyi i dekoltu. Rozległe ciemnoczerwone plamy, które pojawiają się na skórze zupełnie poza naszą kontrolą to  przypadłość, która powoduje duży dyskomfort psychiczny. Niestety jest to schorzenie jest dosyć powszechne. Jego przyczyny są często niezależne od nas – występowanie rumienia to po prostu nadreaktywność naczyń krwionośnych, która wynika najcześciej z uwarunkowań genetycznych, choć również z nadmiernego wystawiania skóry na słońce lub zażywania sterydów.
Najważniejsze jednak, że niezależnie od jego przyczyn i częstotliwości występowania z rumieniem można sobie radzić! W sukurs Pacjentom przychodzi laseroterapia. Nowoczesny laser Fotona T3 doskonale sprawdza się w szybkim, bardzo nisko inwazyjnym, bezpiecznym i ogromnie efektywnym leczeniu rumienia.

Wskazania

Wskazaniem do leczenia laserem Fotona T3 jest występowanie rumienia na twarzy, szyi lub dekolcie.

Efekty

W efekcie terapii przeciwrumieniowej laserem Fotona T3 zmiany chorobowe ulegają likwidacji bądź radykalnemu zmniejszeniu. Skóra staje się mocniejsza i bardziej odporna na wpływ czynników podrażniających, przez co nawroty rumienia zostają zminimalizowane.
Kompleksowa, efektywna kuracja trwa przez około 4-5 sesji przeprowadzanych w kilkutygodniowych odstępach.

Szczegóły zabiegu

Laserowe leczenie rumienia oraz jego likwidacja jest możliwa dzięki przeciwzapalnym oraz łagodzącym właściwościom lasera medycznego Fotona Dualis SP z głowicą T3. Lasery Fotona są nowoczesnymi urządzeniami umożliwiającymi przeprowadzenie szeregu procedur w dziedzinie dermatologii estetycznej, chirurgii oraz w medycynie estetycznej. Dlatego też terapia laseremFotona T3 odnosi ogromne sukcesy w leczeniu rumienia, który jest schorzeniem z pograniczna tradycyjnej medycyny i zabiegów estetycznych.
Każdorazowo przed przystąpieniem do terapii, Pacjent proszony jest o odpowiednie przygotowanie skóry do leczenia, polegające na odstawieniu na kilka dni przed zabiegiem wszystkich preparatów mogących potencjalnie podrażniać skórę, a także na całkowitej rezygnacji z opalania, używania preparatów samoopalających etc.
Sam zabieg, który trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, jest dla Pacjenta komfortowy, nie wiąże się z żadnymi dolegliwościami poza ewentualnym lekkim uczuciem pieczenia skóry.
Procedura zabiegowa polega na przesuwaniu głowicy lasera nad obszarami poddanymi leczeniu – ze względu długość wiązki światła lasera wszystkie procesy zachodzą w głębokich warstwach skóry. Laser Fotona T3 oddziałuje na barwnik w naczyniach krwionośnych likwidując rumień i przywracając skórze naturalny, zdrowy koloryt. Przeciwzapalne działanie lasera skutkuje zmniejszeniem skłonności do powracania zmian rumieniowych. Światło lasera nie tylko likwiduje występujące stany zapalne, ale również zapobiega powstawaniu nowych zmian, a ponadto skóra staje się mocniejsza i odporniejsza.

Wskazania pozabiegowe

Po zakończeniu zabiegu Pacjent może odczuwać lekkie pieczenie zaś skóra będzie nieco zaczerwieniona.  Mogą na niej pojawiać się również drobne strupki i niewielkie krwawienia. Dlatego też po zabiegu należy szczególnie delikatnie traktować leczone obszary, a przede wszystkim poddać skórę rygorystycznej ochronie przed promieniami słonecznymi. Kremy z wysokim filtrem UV – to bezwzględna konieczność w przypadku zaawansowanej technologicznie laseroterapii.

Przeciwwskazania

Przeciwskazania do zabiegu leczenia rumienia laserem Fotona T3 to przede wszystkim:
– uszkodzenia skóry, stany zapalne oraz przewlekłe zapalne dermatozy (atopowe zapalenie skóry, łuszczyca),
– nadwrażliwość na światło lasera oraz przyjmowanie ziół i leków światłouczulających typu skrzyp, nagietek, dziurawiec, antybiotyki,
– nowotwory skóry,
– trwająca terapia izotretinoiną, steroidami, (Izotek, Aknenormin, Curacne) oraz retinoidami (Roaccutan, Accutan),
– infekcje bakteryjne, wirusowe,
– opalona skóra, używanie kremów samoopalających i samoopalaczy,
– ciąża.