Leczenie trądziku – Fotona T3

Zalety zabiegu

Trądzik wbrew powszechnej opinii nie jest tylko problemem dermatologicznym dotykającym Pacjentów w okresie dorastania. Przyczyn pojawienia się tej szpecącej i trudnej do zwalczenia choroby jest bardzo wiele , a samo schorzenie może pojawić się właściwie w każdym wieku. Zła dieta, przeciągający się stres i przemęczenie organizmu, zmiany hormonalne – to tylko kilka z najbardziej popularnych przyczyn pojawiania się na skórze nieestetycznych, gęsto występujących grudek o ropnej strukturze.
Na szczęście nowoczesna laseroterapia przynosi rozwiązanie tego przykrego problemu. Jeszcze nigdy zwalczanie trądziku nie było tak skuteczne, szybkie i nisko inwazyjne jak w przypadku terapii laserowej Fotona T3.

Wskazania

Wskazaniem do leczenia laserem Fotona T3 są popularne zmiany trądzikowe, ale też generalny zły stan i kondycja skóry, ropne stany zapalne, czy powiększone, rozszerzone pory wymagające usunięcia.

Efekty

Po przeprowadzeniu terapii laserem Fotona T3 możemy spodziewać się znaczącej redukcji zmian trądzikowych i stanów zapalnych, złagodzenia podrażnień skóry, usunięcia trądzikowych grudek i nierówności skóry. W wyniku kuracji najbardziej zauważalnymi i istotnymi zmianami są:
– złagodzenie lub likwidacja zmian trądzikowych,
– obkurczenia porów,
– wygładzenia skóry,
– zniszczenie bakterii powodujących powstawanie problemu oraz odkażenie skóry,
– ogólna poprawa wyglądu skóry.
Najlepsze efekty daje przeprowadzenie pełnej kilkuzabiegowej kuracji, której sesje odbywają się w kilkutygodniowych odstępach. Jednak już kilka tygodni po pierwszym zabiegu będziecie Państwo mogli zauważyć efekty w postaci złagodzenia zmian i zniwelowania trądzikowych wyprysków.
Terapia Fotona bardzo skutecznie usuwa zmiany trądzikowe i leczy stany zapalne, jest jednak możliwe, że na skutek skłonności organizmu do trądziku w miarę upływu czasu objawy choroby nawrócą.

Szczegóły zabiegu

Laserowe leczenie trądziku oraz jego likwidacja jest możliwa dzięki przeciwzapalnym oraz przeciwbakteryjnym właściwościom lasera medycznego firmy Fotona Dualis SP. Lasery Fotona są nowoczesnymi urządzeniami umożliwiającymi przeprowadzenie szeregu procedur w dziedzinie dermatologii estetycznej, chirurgii oraz w medycynie estetycznej. Wysokie parametry lasera oraz możliwość ingerencji we wszystkie parametry wiązki pozwalają na opracowywanie coraz nowszych procedur zabiegowych, coraz lepiej dostosowanych do indywidualnych potrzeb Pacjenta.
Każdorazowo przed przystąpieniem do terapii, Pacjent proszony jest o odpowiednie przygotowanie skóry do leczenia, polegające na odstawieniu na kilka dni przed zabiegiem wszystkich preparatów mogących potencjalnie podrażniać skórę, a także na całkowitej rezygnacji z opalania, używania preparató samoopalających etc.
Sam zabieg, który trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, jest dla Pacjenta komfortowy, nie wiąże się z żadnymi dolegliwościami poza ewentualnym lekkim uczuciem pieczenia skóry.
Lekarz przemieszcza głowicę lasera nad obszarami poddanymi leczeniu – ze względu na długość wiązki światła laserowego wszystkie procesy zachodzą w głębokich warstwach skóry. Dzięki metodzie frakcyjnej laser Fotona T3 dokonuje kolumnowych zniszczeń chorych komórek, pozostawiając wokół zdrową tkankę, która zostaje zastymulowana do intensywnej odbudowy.
Metoda laserowego leczenia trądziku oparta jest na obkurczaniu grudek trądzikowych na powierzchni skóry oraz zabijaniu bakterii w głębszych warstwach skóry, co skutkuje złagodzeniem i wyleczeniem obecnych zmian. Wiązka światła wnikając głęboko w skórę działa również bezpośrednio na gruczoły łojowe, zapobiegając nadmiernej produkcji sebum. Światło lasera nie tylko likwiduje występujące stany zapalne, ale również zapobiega powstawaniu nowych zmian, a ponadto skóra staje się mocniejsza i odporniejsza na powstawanie blizn.

Wskazania pozabiegowe

Po zakończeniu zabiegu Pacjent może odczuwać lekkie pieczenie zaś skóra może być lekko zaczerwieniona. Sporadycznie mogą na niej pojawiać się również drobne strupki i niewielkie krwawienia. Dlatego też po zabiegu należy szczególnie delikatnie traktować leczoną skórę, a przede wszystkim poddać ją rygorystycznej ochronie przed promieniami słonecznymi. Kremy z wysokim filtrem UV – to bezwzględna konieczność w przypadku zaawansowanej technologicznie laseroterapii.

Przeciwwskazania

Przeciwskazania do zabiegu leczenia trądziku laserem Fotona T3 to przede wszystkim:
– uszkodzenia skóry, stany zapalne oraz przewlekłe zapalne dermatozy (atopowe zapalenie skóry, łuszczyca),
– nadwrażliwość na światło lasera oraz przyjmowanie ziół i leków światłouczulających typu skrzyp, nagietek, dziurawiec, antybiotyki,
– nowotwory skóry,
– trwająca terapia izotretinoiną, steroidami, (Izotek, Aknenormin, Curacne) oraz retinoidami (Roaccutan, Accutan),
– infekcje bakteryjne, wirusowe,
– opalona skóra, używanie kremów samoopalających i samoopalaczy,
– ciąża.