Peeling chemiczny

Zalety zabiegu

Jeżeli doskwierają Państwu pierwsze efekty starzenia w postaci wiotczejącej skóry, czy delikatnych zmarszczek pojawiających się na twarzy… Jeżeli Wasza skóra boryka się z problem łojotoku, lub przeciwnie jest przesuszona i spięta… Jeżeli problem trądziku, przebarwień skóry i podobne dolegliwości dotykają Was każdego dnia, a nie chcecie decydować się na inwazyjny, skomplikowany zabieg i cenicie sobie tradycyjne rozwiązania kosmetologiczne – peeling chemiczny jest rozwiązaniem dla Was.
Możliwość częstego powtarzania zabiegu, niska inwazyjność i szybkość przeprowadzania procedury przy jednocześnie bardzo widocznych i szybko dostrzegalnych efektów to główne atuty peelingu chemicznego.

Wskazania

Medyczny peeling chemiczny rekomendowany jest w przypadku leczenia:
– drobnych zmarszczek,
– przebarwień skóry dłoni i dekoltu,
– utraty jędrności skóry,
– problemów łojotokowych skóry,
– trądziku,
– przesuszonej skóry.

Efekty

Peelingi chemiczne głęboko oczyszczają i złuszczają skórę, dzięki czemu naskórek staje się wygładzony i miękki, a cera pacjenta zyskuje na jędrności. Zastosowanie kwasów pomaga w usunięciu przebarwień i uzyskaniu jednolitego kolorytu skóry, co nadaje jej blasku i świeżości.
Seria peelingów z zastosowaniem kwasów to również skuteczna kuracja przeciwtrądzikowa i umożliwiająca usuwanie blizn potrądzikowych. Przywraca skórze sprężystość oraz zwiększa jej gęstość poprawiając kondycję i zapewniając zdrowy, piękny wygląd.
Najlepsze efekty peelingów chemicznych są widoczne, jeśli regularnie stosujemy serie zabiegów. Optymalnym cyklem zabiegowym seria 4-6 zabiegów w odstępach 10-14dniowych. Choć oczywiście dokładne instrukcje w sprawie indywidualnych wskazań dla pacjenta podaje lekarz po zapoznaniu się ze stanem zdrowia skóry pacjenta.

Szczegóły zabiegu

Peeling chemiczny to zabieg estetyczny, którego celem jest intensywne złuszczenie warstw naskórka i dotarcie do skóry właściwej, w celu jej odświeżenia i zregenerowania. Peelingi w Klinice Miracki wykonujemy z zastosowaniem  kwasu glikolowego, salicylowego, pirogronowego, migdałowego i mlekowego.
Procedura zabiegowa polega na nakładaniu na wcześniej przygotowaną skórę pacjenta, warstwy peelingu z zawartą z w nim substancją czynną o odpowiednim stężeniu i odpowiednim PH – zależnymi od charakterystyki skóry pacjenta oraz rodzaju problemu, jaki zwalczamy przy pomocy peelingu.
Obecność peelingu na skórze i jego oddziaływanie na nią trwa średnio od kilku do kilkunastu minut, co również jest zależne od indywidualnych właściwości skóry i zwalczanego problemu.
Zabieg zasadniczo jest bezbolesny, choć w jego końcowej fazie pacjent może odczuwać lekkie pieczenie i uczucie ściągnięcia skóry.
W ciągu kilku dni po zabiegu skóra zaczyna się złuszczać w sposób naturalny – jest to całkowicie naturalna reakcja po peelingu.

Wskazania pozabiegowe

Po zakończeniu zabiegu pacjent może wrócić do zwyczajnych zajęć – wykonanie peelingu w żaden sposób nie wyklucza z codziennego życia. Niewielki rumień, który może występować tuż po zabiegu znika w ciągu kilkunastu godzin. Natomiast, kiedy skóra po kilku dniach od wykonania procedury zaczyna delikatnie się złuszczać, należy pamiętać, żeby nie forsować jej intensywnymi zabiegami ścierającymi, innymi  profesjonalnymi peelingami oraz – aby chronić ją przed intensywnym promieniowaniem słonecznym.

Ceny zabiegu Peeling chemiczny

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu peeling chemiczny, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o zabiegu peeling chemiczny  – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu peelingu chemicznego.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania peelingu chemicznego z użyciem kwasów są między innymi:
– bakteryjne, atopowe i łojotokowe zapalenie skóry,
– choroby autoimmunologiczne,
– brodawki i znamiona w miejscu poddanym zabiegowi,
– stosowanie retinoidów (w ostatnich 6 miesiącach),
– fototerapia,
– podrażniona i wrażliwa skóra,
– procesy zapalne,
– opryszczka,
– ciąża,
– skóra tuż po depilacji,
– przerwanie ciągłości naskórka.