Przeszczep włosów Smart Graft

Zalety zabiegu przeszczep włosów Smart Graft

Zabieg nowatorskiego przeszczepu włosów Smart Graft to całkowicie nowa jakość w medycznej walce o piękne, gęste, równomierne owłosienie! Jeżeli zmagacie się Państwo z problemem rzadkich lub wypadających włosów, jeżeli walczycie z problemem łysienia lub powiększających się zakoli – zabieg Smart Graft jest zabiegiem właśnie dla Was.

Co bardzo ważne, zabieg przeszczepu włosów Smart Graft to rozwiązanie również dla tych osób, których problem ze zbyt rzadkim i słabym owłosieniem dotyczy nie tylko skóry głowy, ale też innych obszarów ciała. Procedura Smart Graft pozwala bowiem na skuteczny i mało inwazyjny przeszczep włosów również w inne obszary – dzięki zabiegowi Smart Graft możecie Państwo uzupełnić na przykład niezbyt bujny zarost, co powoduje, że Smart Graft jest ulubionym zabiegiem mężczyzn.

Jednak zalety zabiegu Smart Graft to nie tylko możliwość przeszczepu włosów w różne obszary. Przede wszystkim na tle innych, starszych zabiegów przeszczepu włosów Smart Graft wyróżnia się:

 • czasem trwania zabiegu (procedura przeszczepu włosów jest znacznie szybsza),
 • niską inwazyjnością,
 • niską bolesnością,
 • bardzo dużą efektywnością: przeżywalność pobranych cebulek włosów jest wielokrotnie wyższa niż w przypadku tradycyjnych metod i sięga nawet 98% dzięki zaawansowanemu zamkniętemu systemowi pobierania i nawilżania pobranych do przeszczepu włosów,
 • skróconym do minimum okresem rekonwalescencji,
 • brakiem widocznych blizn pozabiegowych,
 • naturalnym efektem zabiegu: linia przeszczepionych włosów nie wygląda sztucznie, jest naturalna i nie do rozpoznania dla osób postronnych.

 

Wskazania do zabiegu przeszczep włosów Smart Graft

Przeszczep włosów Smart Graf jest idealnym zabiegiem przeznaczonym dla osób, które borykają się z problemem niewystarczająco gęstego owłosienia.

Zabieg Smart Graft jest zabiegiem idealnym zarówno dla mężczyzn jak i kobiet i może być wykorzystywany do przeszczepu włosów w każdym obszarze ciała. Najczęściej Pacjenci decydują się na zabieg przeszczepu włosów Smart Graft z powodu:

 • łysienia androgenowego (zarówno mężczyźni jak i kobiety),
 • łysienia pourazowego,
 • łysienia po napromieniowaniu lub poparzeniach,
 • łysienia będącego wynikiem wcześniej przebytych stanów zapalnych skóry,
 • utraty owłosienia w obszarze, na którym powstały blizny pooperacyjne,
 • ubytków owłosienia w obszarze brwi, brody, wąsów i rzęs,
 • ubytków owłosienia w obszarze klatki piersiowej,

Zabieg Smart Graft jest wykonywany również u Pacjentów, u których wcześniej zostały przeprowadzone zabiegi rekonstrukcyjne uszkodzonej skóry na oryginalnie owłosionym obszarze. Dzięki procedurze Smart Graft po zabiegu rekonstrukcyjnym skóry można przywrócić na tym obszarze naturalny stan owłosienia.

Efekty zabiegu przeszczep włosów Smart Graft

Efektem zabiegu przeszczep włosów Smart Graft jest przywrócenie naturalnego, gęstego i pięknego owłosienia w wybranym obszarze. Co bardzo istotne efekt zabiegu Smart Graft jest bardzo naturalny, linia przeszczepionych włosów jest praktycznie nie do odróżnienia od tej naturalnej, jaką obradowała Pacjenta natura.

Najbardziej pożądane przez Pacjentów i osiągane dzięki zabiegowi Smart Graft rezultaty zabiegu przeszczepu włosów Smart Graft to:

 • znaczące zagęszczenie włosów skóry głowy,
 • likwidacja zakoli,
 • zapobieganie efektom łysienia,
 • zbudowanie naturalnej, męskiej linii zarostu w przypadku Panów
 • rekonstrukcja owłosienia okolicy oka: brwi lub rzęs,
 • przywrócenie owłosienia na obszarach pokrytych bliznami,
 • ukrycie blizn po wcześniej przeprowadzanych starszych procedurach przeszczepu włosów (zabiegi „strips”)

Czas oczekiwania na efekty

Włosy po zabiegu przeszczepu włosów Smart Graft rosną w naturalnym tempie i przechodzą przez pełen cykl wzrostu włosa od anagenu po telogen. A zatem pierwsze włosy wyrastające po przeszczepie Smart Graft Pacjent może dostrzec po około dwóch -trzech miesiącach, zaś na pełen efekt trzeba poczekać około 12-14 miesięcy.

Naturalny efekt

Dla wielu Pacjentów barierą do wykonania przeszczepu włosów jest obawa przed nienaturalnym wyglądem po zabiegu. W powszechnej opinii pokutuje stereotyp, że linia przeszczepu włosów jest nienaturalnie „odcięta” od pozostałej części skóry i oddziela ją od niej cienka, ale zauważalna blizna.

W przypadku zabiegu przeszczepu włosów Smart Graft naturalny rezultat jest jednym z najważniejszych atutów zabiegu. Po przeszczepie włosów Smart Graft nie pozostają blizny zaś linia włosów przeszczepionych przez wzgląd na bardzo wysoką precyzję przeszczepu i rozmaitą wielkość igieł zabiegowych jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnej linii włosów.

Różnorodność igieł i precyzja zabiegu pozwalają na dowolne wyprofilowanie fryzury i przyszłej linii włosów, która do złudzenia przypominać będzie naturalną granicę owłosienia.

Szczegóły zabiegu przeszczep włosów Smart Graft

Technologia

Smart Graft jest nowatorską metodą mało inwazyjnego, niemal niebolesnego i efektywnego i szybkiego przeszczepu włosów przeprowadzanego we w pełni zamkniętym, sterylnym systemie gwarantującym najwyższą możliwą przeżywalność pobranych włosów (około 98%).

Smart Graft - urządzenie do przeszczepu włosów

Wysoka skuteczność zabiegu przeszczepu włosów Smart Graft wynika z zastosowania nowatorskich rozwiązań modyfikujących i unowocześniających dotychczasowe, tradycyjne metody przeszczepu włosów.

Zaawansowany system przechowywania pobranych włosów

System Smart Graft wykorzystuje zamknięty trójpojemnikowy, w pełni kontrolowany system do przechowywania i podtrzymywania życia pobranych włosów. W jednym z pojemników przechowywane są pobrane do przeszczepu włosy. W drugim znajduje się precyzyjnie dostosowany do potrzeb włosa roztwór soli fizjologicznej wykorzystywanej do nawilżania włosów przed implantacją w wybrany obszar. Do trzeciego odprowadzany jest nadmiar soli fizjologicznej. System sterowany jest automatycznie i zapewnia precyzyjne zachowanie ustawień temperatury (6-8 stopni Celsjusza) i nawilżenia idealnych dla włosa.

Smart Graft przeszczep włosów nowość urządzenie Klinika Miracki Warszawa

Dzięki tak skonstruowanemu systemowi podtrzymywania życia włosów zabiegi przeszczepu włosów Smart Graft są najbardziej efektywną metodą przeszczepu włosów – przeżywalność włosów utrzymuje się na poziomie około 98% co daje wielokrotnie lepszy wynik niż w starszych, tradycyjnych procedurach.

Wysoka precyzja zabiegu

Głównym atutem przeszczepu włosów Smart Graft jest naturalny efekt uzyskiwany w rezultacie zabiegu. Uzyskanie naturalnej linii włosów oraz brak pozostawiania blizn po pobraniu materiału do dalszej implantacji jest możliwe dzięki zastosowaniu rozbudowanego systemu narzędziowego. Bardzo szeroki zestaw głowic pozwala na przeprowadzenie zabiegu z ogromną precyzją – bez pozostawiania blizn w miejscu pobrania i implantacji oraz umożliwia uzyskanie naturalnego efektu.

Lekarz przeprowadzający zabieg dysponuje dwoma typami igieł: wyposażoną w wewnętrzny oraz w zewnętrzny skalpel. Każdy typ skalpela posiada cztery średnice, które można dostosować do grubości włosa:

 • 0,8 mm,
 • 0,9 mm,
 • 1,0 mm,
 • 1,25 mm.

Przygotowanie do zabiegu Smart Graft

Przygotowanie do zabiegu przeszczepu włosów Smart Graft nie wymaga od Pacjenta przeprowadzania szczególnie zaawansowanych procedur. Wystarczy przed zabiegiem przeprowadzić podstawowe badania, które posłużą lekarzowi podczas konsultacji jako podstawa do wyeliminowania przeciwwskazań do zabiegu przeszczepu włosów Smart Graft.

Przed zabiegiem nie trzeba obcinać włosów w obszarze przeznaczonym do przeszczepu – lekarz przygotowując Pacjenta do zabiegu ogoli je na długość około 1 mm – idealną do przeprowadzenia skutecznej procedury.

Częstotliwość

Zabieg przeszczepu włosów Smart Graft jest zabiegiem jednorazowym, choć oczywiście można wykonywać go w kilku obszarach lub po upływie kilku lat powtórzyć zabieg dla zwiększenia efektów

Znieczulenie podczas zabiegu

Zabieg przeszczepu włosów Smart Graft jest bez wątpienia najmniej bolesnym zabiegiem z tej kategorii. Podczas zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe w obszarze pobrania i późniejszej implantacji. Nie ma żadnej potrzeby stosowania bardziej agresywnych metod anestezjologicznych.

Przebieg zabiegu Smart Graft

Po znieczuleniu skóry i ustaleniu obszarów, z których pobrane i w które zaimplementowane zostaną włosy lekarz wybiera właściwą głowicę ze skalpelem dopasowując średnicę do grubości pobieranego włosa. Następnie rozpoczyna procedurę pobierania pojedynczych zespołów mieszkowych. Takie wyizolowane pojedyncze pobieranie mieszków włosowych ma ogromne atuty: przede wszystkim pozostawia tylko niewielkie punktowe ranki, które błyskawicznie się goją bez ryzyka pozostawienia blizn, po drugie pozwala na precyzyjne pobranie włosów, po trzecie wreszcie, jest kluczowym elementem wpływającym na szybkość rekonwalescencji i niskie odczucia bólowe po zabiegu.

Igła przy pomocy której pobierany jest włos działa w ruchu obrotowym, co powoduje że procedura przeprowadzana jest znacznie szybciej i w bardziej dla lekarza komfortowy sposób. Dodatkowo system wyposażony jest w separator uniemożliwiający wbicie igły na głębokość większą niż 1 mm co zwiększa skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu.

W kolejnej fazie, pobrane włosy są przekazywane w zamkniętym sterylnym systemie do pojemników, w których stworzone zostały warunki do przechowywania włosów ze szczególną dbałością o ich przeżywalność. W pojemnikach utrzymywana jest stała temperatura 6-8 stopni Celsjusza (optymalna dla włosów) oraz regulowany jest poziom nawilżenia roztworem soli fizjologicznej. Dzięki przechowywaniu w tym bezpiecznym dla włosów środowisku, przeżywalność włosów przeszczepianych metodą Smart Graft sięga 98% czyli wielokrotnie więcej niż w przypadku starszych metod.

W ostatniej fazie zabiegu przeszczepu włosów Smart Graft przy użyciu precyzyjnej głowicy wyposażonej w igłę włosy są implantowane w wybrany obszar. Lekarz używając precyzyjnego „pena” wszczepia kolejne zespoły mieszkowe z niezwykłą precyzją kształtując na tym etapie perfekcyjną, naturalną linię przyszłych włosów. Nowoczesna pompa zapewnia szybkość i ogromną efektywność zabiegu.

Czas trwania zabiegu

Procedura przeszczepu włosów Smart Graft jest najszybszą dostępną na rynku metodą przeszczepu włosów. Cały zabieg trwa od 4 do około 6 godzin i przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym nie wymaga od Pacjenta dłuższej obecności w klinice niż tylko sam czas trwania procedury.

Skóra po zabiegu

Skóra po zabiegu przeszczepienia włosów Smart Graft jest oczywiście podrażniona, pozostają na niej ranki zarówno po pobraniu jak i w miejscach implantacji. Jest również tkliwa i bolesna przez kilka do kilkunastu godzin. Jednak – co bardzo istotne – po zabieg nie ma konieczności zakładania szwów ani stosowania opatrunków. Ranki są bowiem mikroskopijnej wielkości i same błyskawicznie ulegną zasklepieniu.

Ważne: Włosy zakorzeniają się w nowym miejscu przez kilka dni. Po tym czasie Pacjent może zauważyć że włosy zaczynają wypadać – nie należy jednak niepokoić się tym zjawiskiem. Zakorzeniająca się cebulka „wyrzuca” starą łodygę włosa aby móc zacząć produkcję nowego włosa. Proces, w którym nowe włosy rozpoczynają wzrost może trwać 2 do trzech miesięcy.

Zalecenia pozabiegowe po zabiegu przeszczep włosów Smart Graft

Rekonwalescencja po zabiegu przeszczepu włosów Smart Graft jest zminimalizowana. Właściwie już po kilku dniach można wrócić do normalnych zajęć i naturalnego trybu życia. na skórze praktycznie nie będzie śladów po przeprowadzonym zabiegu – niewielkie strupki powstałe po przeszczepie włosów znikną w ciągu około 7-14 dni.

Oczywiście po zabiegu trzeba ze szczególną pieczołowitością obchodzić się ze skórą w obszarze implantacji – nie forsować jej w żaden sposób, nie wystawiać na działanie ekstremalnych warunków pogodowych. Nie wolno też zdrapywać strupków powstających na skórze ani poddawać jej forsującym mechaniczne bodźcom – peelingom, tarciom, uciskom. Należy unikać korzystania z basenów, kąpieli słonecznych etc.

Szczególną ostrożność należy zachować podczas mycia obszarów poddanych implantacji włosów – przez pierwsze dwa dni należy stosować wyłącznie mycie ciepłą wodą, a następnie przez około dwa tygodnie  delikatne, obojętne dla skóry szampony, najlepiej dziecięce. Nie należy też używać ręczników ani suszarek – optymalnie jest pozwalać włosom swobodnie wyschnąć. a przede wszystkim unikać dotykania podczas mycia obszarów, które poddane były implantacji.

Przez kilka dni po zabiegu warto też stosować chłodne okłady na skórę (w przypadku wystąpienia dolegliwości bólowych i świądu), zaopatrzyć się w odpowiednią ilość lekkich środków przeciwbólowych. Wskazane jest też spanie z głową w pozycji lekko uniesionej do góry.

Jeśli chcesz przyspieszyć efekt działania Smart Graft skóry sprawdź również jeden z najlepszych zabiegów wspierających mezoterapię osoczem bogatopłytkowym PRP Magellan. 

Ceny zabiegu przeszczep włosów Smart Graft

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu przeszczep włosów Smart Graft, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o zabiegu przeszczep włosów Smart Graft – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu przeszczepu włosów metodą Smart Graft.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu SmartGraft są:

 • zaawansowana cukrzyca i choroby układu krążenia
 • aktywne stany zapalne skóry w obszarze poddawanym leczeniu
 • łysienie plackowate,
 • łuszczyca,
 • zaburzenia krzepliwości
 • przedwczesne łysienie androgenowe,
 • alergie na środki anestezjologczne,
 • ogólny zły stan zdrowia.