PicoSure – Laserowe usuwanie tatuażu

Zalety zabiegu

Jedyny w Polsce, jeden z trzech w Europie. Bohater wszystkich najnowszych doniesień medialnych związanych z rynkiem medycyny estetycznej. Ale przede wszystkim: absolutny triumf laseroterapii nad niedoskonałościami skóry. Z dumą i ogromną przyjemnością możemy przedstawić Państwu laser Pico Sure – lidera i prawdziwą rewolucję w zwalczaniu mankamentów urody. W Klinice Miracki PicoSure jest najjaśniejszą gwiazdą wśród urządzeń laseroterapii. Dzięki niemu możemy pomóc Państwu w skutecznym i blyskawicznym usunięciu niechcianych tatuaży. Bez bólu, szpecących blizn i znamion będących pozostałością wielu tradycyjnych metod usuwania tatuaży.
PicoSure jest urządzeniem, które śmiało może zyskać miano lasera nowej ery. Zawdzięcza je zastosowanej po raz pierwszy w urządzeniu medycyny estetycznej nowatorskiej i całkowicie unikalnej technologii najkrótszej wiązki laserowej liczonej w pikosekundach. Tak krótka wiązka światła laserowego pozwala na przeprowadzanie zabiegów niemal bezbolesnych, niezwykle szybkich, cechujących się ogromną skutecznością i skracających do absolutnego minimum czas rekonwalescencji pozabiegowej.
Laser PicoSure, jak zgodnie przyznają eksperci medycyny estetycznej jest milowym krokiem dla tej dziedziny – zapewnia pacjentowi pełne bezpieczeństwo przed poparzeniami, komfort w trakcie zabiegu, spektakularne efekty i szybki powrót do formy.

Wskazania

Podstawowe zastosowanie PicoSure to laserowe usuwanie tatuaży – w tym tatuaży kolorowych, które dla standardowych metod redukcji tatuaży zawsze stanowiły problem oraz tatuaży głębokich i wieloletnich. Jednak pełne możliwości zastosowania Pico Sure sięgają znacznie dalej. Dzięki ultra krótkiej fali światła laserowego Pico Sure w rękach profesjonalistów pomaga skutecznie i szybko usuwać znamiona potrądzikowe, redukować blizny, eliminować przebarwienia i inne mankamenty skóry w tym melasmę i starcze zmiany kolorytu.

Efekty

Po zabiegu usunięcia tatuażu metodą Pico Sure możecie Państwo spodziewać się spektakularnego efektu – tatuaż bez względu na jego wielkość, wiek i kolorystykę znika pozostawiając tylko na krótki czas jaśniejszą plamę na skórze, której koloryt jednak stopniowo wyrównuje się do naszego naturalnego kolorytu.
Częstotliwość wykonania zabiegu dla uzyskania satysfakcjonującego efektu uzależniona jest od rodzaju wykonywanego zabiegu.
W przypadku laserowego usuwania tatuażu liczbę koniecznych wizyt możemy ustalić dopiero po wstępnym wywiadzie medycznym. Zależna jest ona między innymi od głębokości tatuażu, jego wieku, ilości i rodzaju zastosowanych barwników. Na ogół jednak dla osiągnięcia spektakularnego, oczekiwanego przez Pacjenta efektu wystarcza od trzech do sześciu sesji. Warto pamiętać, że dotychczasowe metody usuwania tatuaży wiązały się z koniecznością powtórzenia zabiegu nawet do kilkunastu razy, a w przypadku tatuaży kolorowych efekt całkowitego wyeliminowania tatuażu bez pozostawienia blizn był praktycznie niemożliwy. Dzięki PicoSure macie Państwo gwarancję, że tatuaż niezależnie od jego rodzaju zostanie tylko wspomnieniem.

Szczegóły zabiegu

PicoSure jest innowacyjnym narzędziem laseroterapii, które łączy w sobie wszystkie atuty i dotychczasowe osiągnięcia laserowej medycyny estetycznej.
Tajemnica fenomenu lasera Pico Sure jest ultra krótka wiązka światła laserowego, która jest podstawą jego działania. Wiązka o długości zaledwie pikosekundy, czyli krótsza od tak popularnej w ostatnich latach jednostki nanosekundowej działa błyskawicznie, precyzyjnie i głęboko. Dzięki krótkiemu kontaktowi ze skórą zmniejsza do absolutnego minimum przegrzanie skóry Pacjenta, przez co jest metodą możliwie najmniej inwazyjną, w pełni bezpieczną i niemal bezbolesną.
Pikosekundowa wiązka światła laserowego, wchodząc w kontakt z niechcianą strukturą (barwnik tatuażu, bliznę, czy znamię) zamienia się w energię kinetyczną. Powstające podczas tego procesu wysokie ciśnienie rozbija cząstkę barwnika na mikroskopijnej wielkości elementy, które organizm jest w stanie samodzielnie usunąć. Szybkość i precyzja działania PicoSure powodują, że wszystkie zabiegi wykonywane przy jego zastosowaniu są optymalnym rozwiązaniem dla komfortu pacjenta. A co równie istotne – efekty zabiegów PicoSure nie pozostawiają blizn pozabiegowych.
Koszt zabiegu uzależniony jest przede wszystkim od wielkości tatuażu oraz jego koloru.

Wskazania pozabiegowe

Zabieg wykonywany przy pomocy PicoSure umożliwia natychmiastowy powrót do naturalnego trybu życia. Poza standardową dbałością o miejsce, z którego usunięto tatuaż – nieeksponowanie go na słońcu, niestosowanie silnych peelingów, kilkudniowa ochrona obszaru zabiegowego opatrunkiem – zabieg nie wymaga szczególnych działań rekonwalescencyjnych, a Pacjent nie płaci ceny w postaci pozostałych po tatuażu blizn i śladów.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do zabiegu PicoSure to przede wszystkim:
–  skłonność do bliznowców,
– infekcje skórne na przeznaczonym do leczenia obszarze.