VascuLife – laserowe usuwanie żylaków

VascuLife – laserowe usuwanie żylaków

VascuLife to przełom w usuwaniu żylaków. Światło lasera zamyka zmienioną chorobowo żyłę w bezpieczny i mało inwazyjny sposób. Inteligentny system automatycznie dostosowuje parametry zabiegowe i precyzyjnie kieruje światło lasera w problemowe miejsce. Dzięki temu zabieg leczenia żylaków jest bezpieczny i mniej bezbolesny, nie powoduje oparzeń, zasinień i pozwala Pacjentowi od razu wrócić do codziennej aktywności.

Na czym polega zabieg VascuLife?

VascuLife to procedura medyczna usuwania żylaków laserem. Polega na wprowadzeniu do niewydolnej żyły specjalnej sondy. Na jej końcu znajduje się światłowód, który emituje światło lasera. Energia tego światła zamyka ścianę żyły od wewnątrz. Urządzenie automatycznie dobiera najodpowiedniejsze dla Pacjenta parametry zabiegowe i przesyła informację zwrotną. Dzięki temu lekarz nieustannie kontroluje pracę światłowodu. Dodatkowo, lekarz może zaprogramować przerwy na chłodzenie, co oznacza większy komfort Pacjenta podczas zabiegu. Cała procedura odbywa się pod stałą kontrolą aparatu USG. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Dla kogo jest zabieg VascuLife?

Zabieg jest rekomendowany do usuwania żylaków nóg, powstałych na żyłach odpiszczelowych i odstrzałkowych. Jest polecamy osobom, które nie godzą się na starsze, bardzo inwazyjne i bolesne zabiegi usuwania żylaków. To również rozwiązanie dla Pacjentów, którzy po zabiegu usuwania żylaków kończyn dolnych, chcą od razu wrócić do codziennej aktywności. Precyzja, selektywne działanie światła lasera w problemowy obszar a także nieustanna kontrola pracy światłowodu zapewniają szybkie gojenie, bez oparzeń, zasinień i ryzyka perforacji żył.

Jak przygotować się do zabiegu i czy laserowe usuwanie żylaków boli?

Zabieg usuwania żylaków za pomocą VascuLife nie wymaga specjalnego przygotowania. Sama procedura zazwyczaj trwa od pół godziny, do godziny – w zależności od skali problemu. Po zabiegu laserowego usuwania żylaków, Pacjent przez kilka dni może odczuwać niewielkie dolegliwości bólowe, nieutrudniające normalnego funkcjonowania. Po usunięciu żylaków laserem, Pacjent co najmniej przez miesiąc powinien nosić medyczną odzież uciskową. O pończochy lub podkolanówki uciskowe (druga klasa ucisku) należy pytać w sklepach medycznych.

Ceny zabiegu VascuLife – laserowego usuwania żylaków

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu VascuLife – laserowe usuwanie żylaków, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o zabiegu VascuLife – laserowe usuwanie żylaków – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu laserowego usuwania żylaków.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu VascuLife są przede wszystkim:

  • ogólny zły stan zdrowia,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • padaczka,
  • stwardnienie rozsiane,
  • choroba nerek i wątroby,
  • zaawansowana cukrzyca,
  • niektóre problemy hormonalne,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi.

W celu wykluczenia lub potwierdzenia przeciwwskazań do zabiegu, należy skonsultować się ze specjalistą, który przeprowadzi wywiad i zleci niezbędne badania.