Peeling „Whitening”

Zalety zabiegu

Whitening jest niezwykłym peelingiem o działaniu przede wszystkim wybielającym i rozjaśniającym. Jego spektakularne efekty są widoczne zwłaszcza, jeśli jest stosowany w walce z plamami starczymi, posłonecznymi, zmianami pigmentacyjnymi. Jednak równie silne i widoczne jest działanie złuszczające i regenerujące peelingu.
Pośród nowoczesnych peelingów whitening został w zgodnej opinii ekspertów i pacjentów uznany za sprawą aż ośmiu substancji rozjaśniających skórę, za najskuteczniejsze remedium na przebarwienia w swojej kategorii.

Wskazania

Whitening jest przeznaczony (zgodnie ze swoją nazwą) przede wszystkim do walki z przebarwieniami:
– przebarwieniami starczymi
– przebarwieniami posłonecznymi
– przebarwieniami hormonalnymi.
Jednak ze względu na swoje silne właściwości złuszczające jest on również rekomendowany do leczenia:
– niewielkich zmarszczek,
– trądziku i blizn potrądzikowych
– przetłuszczającej się skóry, ze skłonnością do łojotoku.

Efekty

Efektem jest wyraźnie wygładzona, złuszczona i rozjaśniona cera bez brzydkich plam i przebarwień skórnych. Zabieg powoduje wyrównanie kolorytu skóry, zwężenie porów oraz regulację wydzielania łoju. Zapobiega powstawaniu zaskórników, stanów zapalnych i łojotoku.
Optymalne efekty zabiegu są widoczne po wykonaniu go w serii 3-6 zabiegów w odstępach 14-20 dni.

Szczegóły zabiegu

Whitening jest peelingiem, który wymaga przedzabiegowej konsultacji kosmetologicznej, podczas której oceniony zostaje fototyp skóry pacjenta, a także rodzaj i zasięg problemu.
W zależności od wyniku konsultacji kosmetolog dopasowuje szczegóły zabiegu – czas aplikacji preparatu i założenia późniejszego postępowania pielęgnacyjnego ze skórą. Czas aplikacji na ogół mieści się w przedziale 30 minut-2 godzin.
W tym czasie składniki preparatu działają na dwóch poziomach skóry:
– na poziomie naskórka, gdzie pobudzana jest regeneracja komórkowa, a skóra zyskuje na gładkości, świeżości i zostaje oczyszczona,
– na poziomie skóry właściwej, gdzie rozprasza i hamuje skupiska melaniny.
W trakcie procesów inicjowanych przez peeling, kluczowe znaczenie odgrywają substancje czynne w nim zawarte:
Kwas retinowy – najskuteczniejszy retinoid o działaniu przeciwstarzeniowym, usuwający efekty fotostarzenia się skóry.
Morwa biała –posiadająca silne działanie rozjaśniające.
Idebenone – Light – innowacyjny składnik rozjaśniający skórę.
Kwas kojowy – środek stosowany w produktach do usuwania przebarwień skóry, zbliżony pod względem właściwości chemicznych do hydrochinonu.
Emblica –  efektywny antyoksydant i jedno z najbogatszych źródeł witaminy C w formie naturalnej.
Arbutyna – pochodna hydrochinonu, naturalny czynnik o działaniu depigmentacyjnym
Kwas Salicylowy – w przypadku terapii przebarwień zapewnia niezbędne działanie eksfoliacyjne.
Chromabright – badania prowadzone nad Chromabright potwierdziły jego wysoki stopień efektywności (w porównaniu z kwasem kojowym) przy zagwarantowaniu najwyższego profilu bezpieczeństwa tj. braku działania cytotoksycznego i drażniącego skórę, które często występują w przypadku stosowania surowców o działaniu rozjaśniającym. Dodatkowo Chromabright wyróżnia się spośród innych istniejących surowców rozjaśniających niespotykanym dotąd działaniem fotoprotekcyjnym, chroniąc komórki pozbawione melaniny przed agresywnym działaniem promieniowania UV.
Po upływie wymaganego czasu  preparat zostaje zmyty wodą. Tuż po zabiegu pacjent może odczuwać lekki rumień oraz uczucie ściągnięcia i napięcia skóry. Te objawy nie są jednak długotrwałe zwykle znikają przed upływem 48 godzin.

Wskazania pozabiegowe

Do dziesiątego dnia po zabiegu należy myć skórę wyłącznie mydłem o neutralnym pH. Należy również unikać słońca i używać silnych filtrów ochronnych i dbać o intensywne nawilżanie skóry.

Ceny zabiegu Peeling „Whitening”

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu peeling „Whitening”, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl , tel. 221 030 030; 605 905 608 lub do pobrania cennika. 
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych opinii o zabiegu peeling „Whitening” – forum naszych ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Wasze pytania o rezultaty, szczegóły i efekty zabiegu Whitening.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są:
– ciąża,
– uszkodzenia skóry,
– opryszczka,
– uczulenie na składniki występujące w preparacie.