Usuwanie zmian rubinowych – Cutera

Zalety zabiegu

Zmiany naczyniowe w postaci naczyniaków, znamion naczyniowych, nieestetycznych plam i przebarwień nie są schorzeniem bardzo powszechnym, ale jeśli występują bywają bardzo wstydliwe i frustrujące, znacząco wpływając na brak komfortu życia pacjenta.
W przypadku wystąpienia tego rodzaju schorzeń najskuteczniejszą pomocą i remedium jest skorzystanie z zabiegu przy użyciu najnowszej generacji lasera naczyniowego Cutera Excel V. To obecnie najbezpieczniejsza dla pacjenta, szybka, bezbolesna i niezwykle skuteczna metoda leczenia wszelkich zmian naczyniowych.
Cutera Excel V zapewnia usunięcie zmian naczyniowych w najszybszy i najbezpieczniejszy dostępny sposób.

Wskazania

Laser naczyniowy Cutera Excel V jest stosowany do skutecznego i szybkiego leczenia zmian naczyniowych, w tym znamion, naczyniaków (wiśniowych i gwiaździstych).
Poza leczeniem rozległych zmian naczyniowych zastosowanie Cutera Excel V rekomendowane jest również w przypadku leczenia:
– teleangiektazji,
– usuwania „pajączków”
– trądziku różowatego,
– żylaków kończyn dolnych,
– rumienia,
– zmian barwnikowych i przebarwień skóry,
– blizn,
– brodawek.

Efekty

Wynikiem zabiegu jest całkowite usunięcie zmian naczyniowych, lub bardzo znacząca ich redukcja. Czas osiągnięcia pełnego, oczekiwanego efektu zależny jest przede wszystkim od wielkości leczonych zmian. U części pacjentów kompletny efekt pojawia się już po pierwszej sesji, jednak najcześciej zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie – najlepiej w odstępach 3-4 tygodni.

Szczegóły zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu pacjent powinien przestrzegać kilku wskazań lekarskich:
– skóra przed zabiegiem powinna zostać dokładnie wydepilowana,
– na kilka tygodni przed zabiegiem należy unikać korzystania z solarium lub innego rodzaju intensywnych kąpieli słonecznych,
– w dniu zabiegu należy bezwzględnie zrezygnować z picia alkoholu.
Sama procedura zabiegowa jest niezwykle krótka i sprawna – trwa od kilku do maksymalnie kilkunastu minut.  Zabieg nie wymaga znieczulenia, jako że urządzenie jest wyposażone w specjalną głowicę chłodzącą leczony obszar, co pozwala uniknąć przegrzania skóry i ewentualnych poparzeń. Jedyne odczucia, jakie towarzyszą pacjentowi podczas przeprowadzania procedury to lekkie uczucie gorąca i możliwe szczypanie.
Laser działa poprzez wybiórcze działanie na hemoglobinę (wybiórcza fototermoliza). Co istotne, nie uszkadza w tym momencie termicznie tkanek, które ją otaczają. Światło laserowe jest wchłaniane przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych. Powstające wówczas ciepło, niszczy ściany naczyń krwionośnych oraz powoduje fotokoagulację.
Po zakończeniu zabiegu możliwe jest wystąpienie u pacjenta lekkiego obrzęknięcia i zaczerwienienia skóry, które utrzymuje się maksymalnie do kilku dni.

Wskazania pozabiegowe

Przez kilka dni po zabiegu należy zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego. Przez miesiąc nie powinniśmy korzystać z solarium,sauny i gorących kąpieli. Obszar poddawany zabiegowi powinien być chroniony przed ekspozycją na słońce przez minimum dwa tygodnie po zabiegu (skóra powinna być chroniona filtrem spf 50). Jeśli w trakcie zabiegu zamykane są naczynka na kończynach dolnych warto stosować specjalistyczne rajstopy lub pończochy  uciskowe.

Przeciwwskazania

Zabiegu Cutera Excel V nie należy wykonywać:
– u kobiet w ciąży,
– w przypadku występowania schorzeń skórnych: bielactwa, nowotworu skóry, łuszczycy,
– podczas przyjmowania niektórych leków: retinoidy, leki psychotropowe, antybiotyki tetracyklinowe,
– u pacjentów ze skłonnością do bliznowców,
– u pacjentów posiadających świeżą opaleniznę.