Menu

3 kroki do pokonania cellulitu: zdiagnozuj, wybierz optymalną terapię, pozbądź się problemu.

Cellulit na pewno nie pasuje do minispódniczki ani kostiumu kąpielowego. Sprawia, że panie mają ogromne kompleksy i zaczynają wstydzić się swojego ciała. Przyszedł więc czas, aby skutecznie rozprawić się z naszym wrogiem. Sprawdźmy, co robić, żeby zredukować ten defekt oraz szybko poprawić wygląd skóry.

Dlaczego kobiety mają cellulit?

Na początek warto podkreślić, że cellulit nie jest chorobą, ale defektem skóry. Zmaga się z nim wiele kobiet, niezależnie od wieku. Dlaczego to właśnie panie borykają się z tym problemem? Przyczyna tkwi w nadmiarze estrogenów, jaki pojawia się w ich organizmie. Hormony żeńskie oraz budowa kobiecej tkanki tłuszczowej po prostu sprzyjają pojawianiu się cellulitu. Grudki i nierówności na skórze, ze względu na charakterystyczny wygląd, potocznie nazywamy skórką pomarańczy. Cellulit występuje najczęściej w obrębie ud i pośladków, ale pojawić może się również na ramionach czy brzuchu.

Czy pojawienie się cellulitu ma związek z wagą ciała?

Wbrew pozorom i potocznej opinii cellulit nie jest problemem wyłącznie osób z nadwagą. Cellulit może pojawić się niezależnie od masy ciała, mają go zarówno szczupłe kobiety, jak i te z nadwagą. Istotną rolę odgrywają w tym przypadku zaburzenia hormonalne, dlatego cellulit powstaje często w okresie dojrzewania, ciąży czy menopauzy.

3 kroki do pokonania cellulitu – o czym należy pamiętać?

  1. Prowadzenie aktywnego i zdrowego stylu życia

Aktywność fizyczna oraz odpowiednio zbilansowana dieta mają ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Jeśli zadbamy o zdrowy styl życia, to z pewnością znacznie ograniczymy ryzyko pojawienia się cellulitu. Nie zapominajmy o włączeniu do naszej diety warzyw, owoców i błonnika. Powinniśmy ograniczyć spożywanie wysoko przetworzonych produktów, tłuszczów zwierzęcych, a także picie kawy, alkoholu czy palenie papierosów. Wskazane jest także regularne uprawianie ćwiczeń fizycznych. Siedzący tryb życia sprzyja szybkiemu rozwojowi cellulitu.

  1. Domowe sposoby na cellulit

W początkowej fazie cellulitu pomocne będą masaże skóry, np. szorstką gąbką lub peelingi, które możemy wykonywać samodzielnie. Warto stosować również balsamy i preparaty antycellulitowe. Kiedy te sposoby zawodzą, powinniśmy skorzystać z pomocy specjalistów i zdecydować się na zabiegi redukujące cellulit.

  1. Poznaj najskuteczniejsze zabiegi na cellulit

To terapia leczenia cellulitu dwutlenkiem węgla, który podaje się śródskórnie lub podskórnie przy pomocy niewielkiej igły. CO2 rozszerza naczynia krwionośne, a co za tym idzie przyspiesza procesy regeneracyjne skóry. Zwiększa się wówczas produkcja kolagenu i elastyny, a skóra odzyskuje utraconą jędrność. W naszej klinice wykorzystujemy nowoczesną metodę karboksyterapii – Venusian CO2 Therapy. Umożliwia ona podgrzanie gazu do 36 stopni Celsjusza, dzięki czemu iniekcja jest bardziej komfortowa dla pacjenta.

Endermologia to jeden z bardzo skutecznych zabiegów redukujących cellulit. Jest niezwykle przyjemny dla Pacjenta, ponieważ polega na wykonaniu relaksacyjnego masażu mechanicznego, wykorzystującego podciśnienie. Pacjent na czas jego przeprowadzania ubiera specjalną odzież zabiegową (endermowear), która ułatwia pracę rolek urządzenia. W Klinice Miracki oferujemy pacjentom najnowocześniejsze urządzenie do endermologii: Endermologie LPG Alliance, w której ulepszono działanie rolek oraz dystrybucję fali podciśnieniowej. Dzięki temu uzyskujemy szybszy efekt ujędrnienia skóry, wymodelowania sylwetki oraz redukcji cellulitu.

Vela Shape to zabieg, który wykorzystuje działanie podczerwieni, fal radiowych oraz masażu próżniowego. Głowica urządzenia jest przesuwana przez kosmetologa po obszarze poddanym terapii, powodując rozgrzanie tkanki, w efekcie czego zniszczeniu ulegają komórki tłuszczowe a skóra odbudowuje zasoby kolagenu i elastyny. Efekt masażu próżniowego przyspiesza także procesy metaboliczne, co wpływa na szybki efekt ujędrnienia skóry i modelowania sylwetki.  

W naszej klinice posiadamy szeroką ofertę zabiegów, dzięki którym szybko i skutecznie można zredukować cellulit. W zależności od stopnia rozwoju cellulitu, pomożemy Ci wybrać najlepszą terapię i dopasować ją do Twoich potrzeb i oczekiwań!

Zobacz również

Zwycięstwo i specjalne wyróżnienie Kliniki Miracki w plebiscycie Gala Beauty Stars 2018!

Zwycięstwo i specjalne wyróżnienie Kliniki Miracki w plebiscycie Gala Beauty Stars 2018!

02.01.2019

Klinika Miracki zwyciężyła plebiscycie Gala Beauty Stars 2018 w kategorii Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej i Dermatologii. Kolejnym wyróżnieniem była Nagroda Specjalna za promowanie najnowszych trendów i technologii w medycynie estetycznej.  Dyrektor generalna Karina Dudek-Miracka i dr Krzysztof Miracki gościli na uroczystym wręczeniu nagród.

Czytaj dalej