Skip to main content
,

5 zabiegów dla skóry naczynkowej

Posiadacze skóry naczynkowej narażeni są na rozwój wielu dolegliwości (rozległych “pajączków”, rumienia czy trądziku różowatego), co nie wyklucza przecież problemów, które dotyczą także innych typów cery: trądziku pospolitego, zmarszczek, nadmiernej produkcji sebum czy przesuszenia i wiotkości. W Klinice Miracki przygotowaliśmy specjalne zabiegi dedykowane cerze naczynkowej, których kompleksowe działanie pozwoli utrzymać Twoją skórę w doskonałej kondycji. Poznaj 5 terapii, za sprawą których zredukujesz popękane naczynka, a dodatkowo odżywisz, odmłodzisz i zregenerujesz skórę.

Skóra naczynkowa wymaga wyjątkowej pielęgnacji, na którą składa się wzmożona ochrona przed promieniowaniem UV, stosowanie odpowiednich kosmetyków z witaminą A i C oraz peelingów kawitacyjnych. Walkę o piękną skórę bez popękanych naczynek warto rozpocząć od wizyty u dermatologa, który ułoży optymalny plan leczenia. Cera naczynkowa pojawia się nie tylko u kobiet, ale także u mężczyzn, dlatego poniższe zabiegi skierowane są do obu płci.

1. Najnowszy laser naczyniowy na świecie – Cutera Excel V+

Pośród zabiegów dedykowanych osobom posiadającym skórę naczynkową nie mogło zabraknąć zamykania naczynek. Likwidacja otwartych naczynek zatrzyma ich powiększanie się oraz obniży ryzyko rozwinięcie się trądziku różowatego. W tym celu używamy nowoczesnego lasera naczyniowego Cutera Excel V+, który w Polsce pierwszy raz pojawił się w Klinice Miracki. Charakteryzuje go najwyższe bezpieczeństwo i skuteczność w zamykaniu naczynek na twarzy i całym dziele. Dzięki zastosowaniu dwóch głowic laser Cutera Excel V+ doskonale sprawdza się zarówno w redukcji niewielkich naczynek znajdujących się w trudnych miejscach (np. okolice nosa) usuwając je z niespotykaną dotąd precyzją, jak i likwidacji obszernych pajączków na nogach. Zabiegi wykonane najnowszym laserem Cutera są znacznie krótsze i niemal całkowicie bezbolesne, dzięki zastosowaniu systemu schładzającego.

2. Odmładzanie z zamykaniem naczynek – Cutera Excel V+ Genesis V

Laser Genesis V  uznawany jest za laser innowacyjny i niezwykle wszechstronny, ponieważ podczas jednego zabiegu możliwe jest usunięcie naczynek na twarzy, szyi i dekolcie, a dodatkowo redukcja zmarszczek, przebarwień, melasmy i trądziku różowatego. Wiązka lasera dokonuje biostymulacji skóry, głęboko w nią wnikając i zmieniając jej strukturę. Laser stymuluje także produkcję kolagenu, którego poziom spada wraz z wiekiem. Dzięki namnażaniu się włókien kolagenowych skóra odzyskuje sprężystość, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Już po pierwszym zabiegu dostrzegalne jest wyrównanie kolorytu oraz wygładzenie.

3. Hydrafacial – głębokie nawilżenie

Prócz laserowego zamykania naczynek cera naczynkowa wymaga profilaktyki: wyjątkowej pielęgnacji i głębokiego nawilżenia, oczyszczenia i odżywienia. Bardzo ważne, aby unikać zabiegów mogących podrażnić skórę i doprowadzić do otwierania się naczynek, np. peelingów mechanicznych. Jednym z zabiegów, który doskonale sprawdza się u Pacjentów ze skórą naczynkową jest Hydrafacial – mikrodermabrazja wodna. Terapia pozwala na delikatne złuszczenie i oczyszczenie skóry z równoczesnym głębokim nawilżeniem. Hydrafacial to jeden z niewielu zabiegów, który idealnie nadaje się dla osób ze skórą naczynkową lecząc trądzik różowaty i likwidując przebarwienia. Korzyści z wykonania mikrodermabrazji nie sposób zliczyć: skóra po zabiegu jest oczyszczona, odżywiona, nawilżona, rozświetlona, a jej koloryt ujednolicony. Hydrafacial ma także właściwości odmładzające: spłyca zmarszczki i wygładza skórę. Ponadto jest skuteczny w eliminacji trądziku pospolitego. Zaletą zabiegu jest też krótki czas wykonania, szybki efekt i brak okresu rekonwalescencji, dlatego warto wykonać go w dniu ważnego wyjścia czy spotkania.

4. Złuszczający peeling PRX

Jeśli prócz pękających naczynek Twoim problemem są blizny, rozszerzone pory lub zmarszczki, peeling PRX jest idealny dla Twojej skóry. Sekretem peelingu PRX jest połączenie kwasu TCA oraz kojowego 5% z nadtlenkiem wodoru, za sprawą których zabieg ma działanie odmładzające, oczyszczające i wybielające. Dobroczynne substancje docierają aż do głębokich warstw skóry i złuszczają ją, mimo że zabieg jest nieinwazyjny. Peeling PRX powodując silną biorewitalizację doskonale przygotowuje skórę do innych zabiegów wzmacniając zamierzone efekty. O łagodności zabiegu świadczy fakt, że jest on polecany w przypadku blizn u dzieci.

5. Oczyszczająca maska tretinoinowa

Maska treinoinowa dedykowana jest osobom, które borykają się z trądzikiem pospolitym, a ich skóra wymaga dokładnego oczyszczenia. Skóra naczynkowa na twarzy w połączeniu z nadmierną produkcją łoju i trądzikiem to zmora nie tylko nastolatków. Maska zawiera wysoką zawartość pochodnej witaminy A, która odpowiada za pracę błon komórkowych oraz wytwarzanie kolagenu. W ten sposób przyspiesza odnowę komórkową skóry. Maska pozostaje na twarzy do 40 minut, podczas których przywraca prawidłowy poziom sebum, zamyka pory i spłyca zmarszczki. Głębokie oczyszczenie nie narusza wrażliwej skóry naczynkowej, co stanowi ogromną zaletę zabiegu.
Masz skórę naczynkową? Umów się na wizytę konsultacyjną w naszej klinice w Warszawie, Katowicach, Krakowie lub Łodzi.