Menu

Inny wymiar wampirzego liftingu, czyli zalety regeneracji skóry osoczem bogatopłytkowym

Niewiele jest zabiegów w medycynie estetycznej, które tak szybko i na długo zrobiły karierę jak zabieg wysokostężonym osoczem bogatopłytkowym (HD PRP Magellan). Terapia ta znalazła się w ofercie Kliniki Miracki niespełna półtora roku temu, a już stanowi jeden z najbardziej pożądanych zabiegów. Z czego to wynika?

Bez wątpienia jedną z przyczyn jest wyjątkowa formuła, która wyróżnia zabieg prp Magellan spośród tradycyjnych mezoterapii osoczem. A także bardzo szerokie spektrum wskazań do wykonania ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym. Ujędrnianie skóry, odmładzanie twarzy, zabiegi regeneracyjne na skórę głowy, odmładzanie skóry dłoni. Ale też zabiegi ginekologii regeneracyjnej czy wspomaganie regeneracji skóry po zabiegach wyszczuplających to najważniejsze z nich.

osocze bogatopłytkowe, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, ujędrnianie skóry, regeneracja skóry, ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym, HD PRP Magellan
Urządzenie HD PRP Magellan

Generalna regeneracja skóry na każdym jej obszarze to klucz do tajemnicy mezoterapii osoczem bogatopłytkowym prp. Nieprawdopodobnie duża skuteczność zabiegów Magellan wynika z faktu, że terapia jest przeprowadzana przy użyciu naturalnego materiału. Jest nim osocze z własnej krwi pacjenta. Odwirowana krew, o niezwykle wysokim stężeniu płytek krwi w osoczu powoduje, że regeneracja skóry przebiega bardzo intensywnie. Co ważne, zabieg prp jest całkowicie bezpieczny. Ryzyko odrzucenia własnego materiału przez organizm pacjenta praktycznie nie istnieje. Tym samym, skuteczność terapii jest wysoka.

HD PRP Magellan – tajemnica osocza

Dlaczego zabieg osoczem bogatopłytkowym prp jest tak skuteczny? Powodów jest kilka. Kiedy w skórze rozpoczynają się procesy starzenia, stopniowo traci ona elastyczność. Zmniejsza się też zdolność do zatrzymywania wody i stężenie kwasu hialuronowego, a w komórkach obniża się poziom kolagenu. Wszystko to prowadzi do wiotczenia, powstawania zmarszczek i utraty zdrowego kolorytu. Aby poprawić wygląd skóry, warto wykorzystać płytki krwi. Są one naturalnie występującym składnikiem krwi i odgrywają ważną rolę w procesie regeneracji tkanek. HD PRP Magellan, czyli osocze bogatopłytkowe o wysokiej gęstości, to wyjątkowy zabieg na odmłodzenie i ujędrnienie skóry. Na początku terapii, w trakcie odwirowywania krwi powstaje koncentrat o małej objętości. Ale zawierający kilkukrotnie większą ilość płytek niż krew bazowa pacjenta. Koncentrat ten wspiera powstawanie nowego kolagenu oraz poprawia ukrwienie tkanek poprzez stymulowanie wzrostu nowych naczyń krwionośnych. Przez to czyni skórę elastyczniejszą, poprawia jej koloryt i wygładza. Tajemnica trwałych rezultatów osiąganych już po jednym zabiegu tkwi w niezwykle wysokim stężeniu płytek krwi (aż 1 milion na mikrolitr). Jest to podstawowa różnica między zabiegiem prp Magellan a tradycyjnym ostrzykiwaniem osoczem. Takie terapeutyczne stężenie pozwala na osiągnięcie spektakularnych rezultatów. W zakresie liftingu, odmłodzenia twarzy i ujędrniania skóry, poprawiania kondycji włosów czy regeneracji okolic intymnych. Ale też wspomagania procesów odnowy skóry po lipofillingu czy innych zabiegach, na przykład terapiach laserowych. Zabieg osoczem stanowi więc doskonałą receptę na utrzymanie młodej, jędrnej skóry.

Regeneracja skóry twarzy i ciała – na czym polega zabieg?

Każdy zabieg HD PRP Magellan rozpoczyna się od pobrania i przetworzenia krwi pacjenta (od 60ml do 200ml) przy użyciu specjalistycznego komputerowego separatora komórkowego Magellan System. W ten sposób wyodrębniona zostaje plazma bogatopłytkowa – HD PRP. Zawiera ona minimum sześcio- lub siedmiokrotnie wyższą wartość bazową płytek krwi. Dopiero w warunkach takiej koncentracji płytek, zachodzą procesy stymulacji formowania kolagenu. Tak przygotowane unikalne prp Magellan, zawierające czynniki wzrostu, jest wstrzykiwane punktowo pod skórę twarzy, szyi, dekoltu, rąk czy innych obszarów, które wymagają rewitalizacji. Przy wykorzystaniu nowatorskiej procedury osoczem bogatopłytkowym prp Magellan, istotna jest również objętość przetwarzanej krwi. Pobranie dawki od 60 do nawet 200 ml daje możliwość wytworzenia większej ilości wysokostężonego koncentratu, a co za tym idzie – regeneracji nawet kilku obszarów skóry podczas jednego zabiegu. Co równie ważne, dzięki zastosowaniu autologicznej trombiny, Magellan PRP występuje także w formie wysokostężonego żelu bogatopłytkowego, co umożliwia w początkowej fazie regeneracji utrzymanie efektu wypełnienia obszarów poddanych terapii. Właśnie dlatego zabiegi odmładzające na twarz oraz regenerujące skórę całego ciała mają tak wysoką skuteczność.

PRP osocze bogatopłytkowe – jaka jest cena zabiegu?

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym ma stosunkowo wysoką cenę w porównaniu do standardowego zabiegu ost