jak się pozbyć cellulitu, zabiegi na cellulit, jak zwalczyć cellulit, usuwanie cellulitu, redukcja cellulitu, sposoby na cellulit

Cellulit jest jednym z najpopularniejszych problemów natury estetycznych, który dotyka wielu kobiet. Według badań, aż 80 procent pań cierpi z powodu „skórki pomarańczowej” na swoim ciele. Jest to też niestety typ schorzenia skóry, który bardzo opornie poddaje się leczeniu i którego przyczyny powstawania nadal są nie do końca znane. Współczesna medycyna estetyczna znajduje sposoby na cellulit, szczególnie w obszarze nowoczesnej laseroterapii, jednak usuwanie „skórki pomarańczowej” jest terapią długotrwałą i wymagającą cierpliwości.

Czym jest cellulit?

Cellulit jest chorobą skóry. Warto o tym pamiętać podejmując walkę o jego likwidację. „Skórka pomarańczowa” jest rezultatem nadmiernego gromadzenia się komórek tłuszczowych w tkance podskórnej i ich przenikania w strukturę skóry właściwej, co zaburza jej ciągłość i powierzchnię. Pojawia się, kiedy powiększone komórki podskórnej tkanki tłuszczowej zaczynają uciskać naczynia krwionośne i limfatyczne, powodując obrzęknięcie, a w następnej kolejności zwłóknienie tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe, których wynikiem jest cellulit, potrafią powiększyć się nawet dziesięciokrotnie (regularna, zdrowa, wielkość komórki tłuszczowej to około 1 mm, zmieniona może osiągnąć nawet ponad 1 cm).  Mimo tego, że przypadłość ta nierozłącznie związana jest z komórkami tłuszczowymi i ich obecnością w skórze, nieprawdą jest stereotyp, zgodnie z którym cellulit dotyka tylko osób otyłych. Owszem, najczęściej staje się zauważalny w miejscach, które są tradycyjnymi skupiskami tłuszczu, a więc na biodrach, udach, pośladkach czy ramionach. Jednak występuje zarówno u osób szczupłych, jak i tęższych. Na skórze pojawia się nieestetyczna „pomarańczowa skórka” – grudki i nierówności są zauważalne gołym okiem po uciśnięciu i „zebraniu” skóry. W przypadku, kiedy schorzenie się nasila, grudki stają się widoczne bez mechanicznego ucisku na skórę, a ta staje się tkliwa i bolesna w dotyku. Na tym poziomie zaawansowania schorzenia, usuwanie cellulitu jest już ogromnie trudne. Dlatego warto pamiętać, aby zabiegi na cellulit rozpocząć już w pierwszych momentach, kiedy zobaczymy „skórkę pomarańczową” na ciele. Im później, tym redukcja cellulitu będzie trudniejsza.

jak się pozbyć cellulitu, zabiegi na cellulit, jak zwalczyć cellulit, usuwanie cellulitu, redukcja cellulitu, sposoby na cellulit
Wybierz rodzaj terapii wspólnie z doświadczonym lekarzem

Wśród lekarzy nie ma zgody co do przyczyn powstawania cellulitu. Najczęściej jego pojawienie się jest wiązane z genami, budową tkanki łącznej i poziomem estrogenów. Choć oczywiście powstawaniu cellulitu sprzyjają złe nawyki pielęgnacyjne, a także siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej i źle zbilansowana dieta, w tym przede wszystkim zbyt mała ilość płynów dostarczanych do organizmu.

Jak zlikwidować cellulit?

Zabiegów pomagających w redukcji i likwidacji cellulitu jest wiele. Zawsze wymagają one licznych powtórzeń i wykonywania w konsekwentnych, regularnych seriach. Jednak cierpliwość opłaca się, ponieważ przynoszą bardzo dobre efekty w postaci wygładzonej i sprężystej powierzchni skóry. Medycyna estetyczna, rekomendując zabiegi antycellulitowe, najczęściej sięga po metody oparte o laseroterapię, masaż podciśnieniowy, ultradźwięki i fale rf. Nie ma bowiem jednego skutecznego sposobu na cellulit, a terapie łączone, urządzenia wspierające nawzajem swoje działanie, dają optymalne efekty medyczne. Niestety nie istnieje zadowalająca odpowiedź na bardzo popularne i częste pytanie: jak szybko pozbyć się cellulitu. Taka metoda bowiem nie istnieje. Leczenie cellulitu, czy to z użyciem Endermologie LPG Alliance, które dzięki zintegrowanemu masażowi próżniowemu daje doskonałe wyniki, czy urządzenia Vela Shape III łączącego siłę podciśnienia ze stymulacją skóry falami radiowymi i podczerwienią, zawsze wymagają co najmniej kilkumiesięcznej terapii. Leczenie można dodatkowo wspierać zabiegami iniekcyjnymi, np. specjalnym preparatem Alidya lub osoczem bogatopłytkowym.

Redukcja cellulitu – zabiegi w Warszawie

Nietrudno znaleźć gabinet, w którym specjaliści zaproponują zabiegi redukcji cellulitu w Warszawie. Warto jednak, wybierając placówkę, poszukać takiej kliniki, która dysponuje szerokim zapleczem zabiegowym, po to, by móc skorzystać z optymalnego, najbardziej efektywnego leczenia polegającego na łączeniu kilku uzupełniających się metod. Pamiętajcie też, aby pytać lekarzy i kosmetologów o wymierne efekty terapii. Tylko doświadczone kliniki i specjaliści są Wam w stanie zaoferować zabiegi antycellulitowe, które przyniosą faktyczny, zauważalny rezultat. Nasza rodzina klinik: Klinika Miracki oraz sieć klinik Angel Factory, mogą poszczycić się wieloma skutecznie przeprowadzonymi zabiegami z użyciem uzupełniających się metod terapeutycznych. Nasi lekarze ze względu na swoją rozległą wiedzę i bogate doświadczenie, doskonale wiedzą, w jaki sposób łączyć zabiegi, a także w jakiej kolejności i w jakim momencie terapii włączać do procesu nowe metody i urządzenia, aby efekt końcowy był zgodny z oczekiwaniami Pacjentki.

| | | | |