jak pozbyć się rozstępów, usuwanie rozstępów, sposób na rozstępy, laserowe usuwanie rozstępów, laser PicoSure

Terapia blizn to niezwykle trudny i wymagający rodzaj leczenia, z jakim zmaga się medycyna estetyczna. Szczególnym typem śladów na skórze są rozstępy. Na szczęście istnieją skuteczne metody walki z nimi. Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się rozstępów w możliwie krótkim czasie jest poddanie się zabiegom laseroterapii i leczenie nowatorskim urządzeniem – laserem PicoSure. Usuwanie rozstępów laserem pikosekundowym PicoSure to obecnie jedna z najbardziej nowatorskich terapii na rynku medycyny estetycznej.

Rozstępy to też blizny

Blizna jest zmianą skórną będącą wynikiem uszkodzenia skóry właściwej i zastąpieniem powstałego ubytku tkanką włóknistą. Najczęściej dzieje się tak na skutek urazu, ale istnieją też blizny pooperacyjne. Szczególnym rodzajem śladów na skórze są rozstępy. Należy mieć świadomość, że powstawanie blizn jest naturalnym sposobem organizmu na radzenie sobie z uszkodzeniami skóry właściwej.

Uporządkujmy fakty na temat blizn. Skóra składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Jeżeli uszkodzenie skóry dosięga jej głębszych warstw, naturalny proces regeneracji zostaje zaburzony, ponieważ urazowi ulega  tkanka bogata w naczynia krwionośne. W efekcie, ergo transport budulca niezbędnego do odbudowy skóry jest zaburzony, a zatem gojenie się uszkodzonej warstwy skóry jest utrudnione. W tym momencie rozpoczyna się proces „awaryjny”, czyli tworzenie blizny. Pierwszym objawem jest krwawienie rany. Dzięki mechanizmom zwężania naczyń krwionośnych i krzepnięciu krwi zostaje ono odpowiednio szybko zahamowane. Już kilka dni po uszkodzeniu organizm zaczyna wytwarzać nowe naczynia krwionośne. Jednocześnie powstaje nowa tkanka łączna, tzw. zastępcza, złożona z dużej ilości włókien kolagenowych. Taka mocna, nieelastyczna struktura pozwala szybko i trwale zasklepiać uszkodzenie od jego zewnętrznej krawędzi ku środkowi.

Ten proces następuje bardzo szybko i jest dla skóry terapią ratunkową, ale tkanka zastępcza nie układa się zgodnie z określonym porządkiem. Dlatego blizny są nierówne i często przerośnięte, a nowa tkanka jest słabiej ukrwiona, znacznie mniej sprężysta, pozbawiona mieszków włosowych, gruczołów łojowych i potowych. Brakuje w niej również barwnika odpowiedzialnego za kolor skóry – melaniny, dlatego blizna pozostaje biała.

Szczególnym rodzajem blizny jest rozstęp, który powstaje w wyniku bardzo wielu czynników. W głównej mierze powodem pojawiania się rozstępów na skórze są uwarunkowania genetyczne, ale też nadmierne rozciąganie skóry m.in. na skutek gwałtownego tycia i chudnięcia, ciąży czy szybkiego przyrostu masy mięśniowej.  Zbyt rozluźniona struktura skóry właściwej szuka naturalnego ratunku. Z odsieczą przychodzą namnażające się włókna kolagenowe, które narastają na deformację skórną tworząc ten specyficzny rodzaj blizny. Likwidacja rozstępów jest najprostsza w fazie wzrostu. Łatwo ją rozpoznać po czerwonym kolorze rozstępów, a im bardziej blizna blednie, czyli przyjmuje strukturę blizny zanikowej, tym usuwanie rozstępów będzie trudniejsze.

Jak pozbyć się rozstępów?

Leczenie blizn, a więc również rozstępów, jest terapią długotrwałą i niełatwą. Wymaga cierpliwości, konsekwencji i regularności. Jeżeli zastanawiacie się, jak zlikwidować rozstępy, warto poszukać pomocy w medycynie estetycznej i skorzystać z najnowocześniejszych terapii laserowych. Laserowe usuwanie rozstępów przynosi najlepsze rezultaty w przypadku dwóch różnych technologii. Jedną z nich jest terapia łączona laserami Icon 1540 i iPixel, a drugą – innowacyjna terapia laserem pikosekundowym PicoSure.

jak pozbyć się rozstępów, usuwanie rozstępów, sposób na rozstępy, laserowe usuwanie rozstępów, laser PicoSure
PicoSure laser na rozstępy

Usuwanie rozstępów laserem PicoSure jest możliwe dzięki niezwykłej sile fali lasera. Mechanizm działania lasera PicoSure jest nieco inny niż w przypadku pozostałych laserów. Emitowana fala światła laserowego o długości 755 nm i czasie trwania wiązki od 550 do 750 pikosekund, wywołuje intensywne, fotomechaniczne uderzenie w leczoną strukturę. Mówiąc najprościej, fala lasera zamienia się w skórze w wiązkę energii kinetycznej, która z ogromną mocą uderza w rozstęp, rozbijając jego włóknistą strukturę. Jednocześnie skóra zostają pobudzona do ponownej produkcji kolagenu i elastyny, tym razem w naturalnym dla siebie trybie, bez konieczności gwałtownej regeneracji rozerwanej tkanki tak, jak w przypadku powstawania rozstępu.

PicoSure jest zatem doskonałym laserem na rozstępy, ponieważ jako jedyny skutecznie destabilizuje strukturę rozstępu, a jednocześnie skłania skórę do odbudowy prawidłowej  tkanki. Dodatkowym atutem jest jego całkowita nieablacyjność, czyli pozostawienie w trakcie terapii nienaruszonej zewnętrznej warstwy skóry.

Usuwanie rozstępów – zabiegi w Warszawie

Jak i gdzie zlikwidować rozstępy w warszawskich klinikach? Z pewnością wiele gabinetów w stolicy zaoferuje Wam rozmaite terapie stworzone z myślą o leczeniu rozstępów. Jeżeli jednak chcecie skorzystać z najnowocześniejszej, pikosekundowej technologii laserowej skierujcie swoje kroki do naszej kliniki. W Warszawie jesteśmy jedyną kliniką medycyny estetycznej, która dysponuje laserem PicoSure.