liposukcja brzucha, odsysanie tłuszczu z brzucha, usuwanie tłuszczu z brzucha, redukcja tkanki tłuszczowej z brzucha, liposukcja brzucha efekty

Odsysanie tłuszczu z brzucha jest bez wątpienia jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Warto jednak pamiętać, że liposukcję brzucha możemy wykonywać na kilka różnych sposobów, korzystając z metod nieinwazyjnych, mało inwazyjnych lub klasycznych zabiegów chirurgicznych. Poszczególne metody usuwania tłuszczu z brzucha różnią się wieloma czynnikami: od ceny, po tempo osiągnięcia zadowalających efektów. Zawsze jednak ich cel jest taki sam – poprawa wyglądu sylwetki.

Odsysanie tłuszczu z brzucha – ile kosztuje zabieg?

Dobór metody wykonania liposukcji brzucha zależny jest od wielu czynników, jednym z nich jest z pewnością cena. Usuwanie tkanki tłuszczowej z brzucha najnowocześniejszymi metodami nieinwazyjnej laseroterapii to koszt około 5 000 zł. Jeżeli chcemy sięgnąć po mało inwazyjne zabiegi ultradźwiękowej liposukcji Vaser Lipo, lub laserowej Triplex, cena zabiegu będzie kształtowała się między 6 000, a 8 000 zł.

Oczywiście możemy skorzystać również z metod mniej kosztownych, jednak wymagających rozciągnięcia procesu wyszczuplania w czasie. Terapia Accent Prime, wykorzystująca ultradźwięki i fale radiowe, to przy założeniu serii 4 zabiegów koszt około 3 400 zł. Najbardziej naturalna i całkowicie nieinwazyjna metoda Endermlogie LPG przy pakiecie 10 zabiegów będzie wiązała się z wydatkiem około 2 200 zł.

Przy zabiegach liposukcji laserowej brzucha metodą Triplex oraz zabiegach Vaser Lipo należy liczyć się z dodatkowym wydatkiem na ubranko uciskowe, czy ewentualną opiekę anestezjologa. W przypadku liposukcji laserowej Sculpsure, potocznie zwanej liposukcją brzucha bez skalpela, koszty dodatkowe nie istnieją.

Liposukcja brzucha – jakie efekty można osiągnąć?

Niezależnie od wyboru metody usuwania tłuszczu z brzucha, można liczyć na podobne efekty, czyli radykalne usunięcie komórek tłuszczowych z obszaru brzucha, ujędrnienie i naturalne napięcie skóry, a co za tym idzie poprawę sylwetki i wyraźniejsze zarysowanie talii. Dla osiągnięcia jak najszybszych i optymalnych rezultatów zabiegu liposukcji wskazane jest wdrożenie w życie kilku podstawowych zasad: po pierwsze, należy wprowadzić zdrową, zbilansowaną dietę, po drugie, dobrze jest spożywać dużą liczbę wody, najlepiej 2,5 l dziennie, (należy pamiętać, że kawa nie jest wliczana do bilansu dobowego spożycia płynów), a po trzecie, warto włączyć do trybu życia choćby minimalną aktywność fizyczną. Jeżeli pacjent zastosuje się do wszystkich wskazań lekarza, efekty liposukcji brzucha będą z pewnością imponujące, a utrata centymetrów w obwodzie sięgnąć może nawet kilkunastu centymetrów.

Usuwanie tłuszczu z brzucha – rodzaje zabiegów

Jakie są najważniejsze różnice między poszczególnymi technikami liposukcji i jakie zalety mają poszczególne metody?

  • Sculpsure

Liposukcja laserowa, nieinwazyjna, niewymagająca szczególnego przygotowania przed zabiegiem i pozbawiona konieczności rekonwalescencji. Wykonywana jako jeden zabieg lub jako dwa zabiegi w serii. Efekty pojawiają się do około 3 miesięcy po zabiegu. Cena: ok. 5 000 zł.

liposukcja brzucha, odsysanie tłuszczu z brzucha, usuwanie tłuszczu z brzucha, redukcja tkanki tłuszczowej z brzucha, liposukcja brzucha efekty
Laser Sculpsure – jedyny laser do nieinwazyjnego wyszczuplania brzucha
  • Triplex

Liposukcja laserowa, mało inwazyjna (do wprowadzenia światłowodu potrzebne są niewielkie otworki w skórze). Zabieg nie pozostawia blizn, wymaga krótkiej rekonwalescencji oraz zakupu i noszenia ubranka uciskowego. Może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Natychmiastowo obkurcza skórę po zabiegu. Efekty widoczne są od razu, a ich intensywność rośnie do ok. 6 miesięcy po przeprowadzeniu procedury. Metoda może być połączona z liposukcją Vaser Lipo. Cena: 6 500 – 8 000 zł.

  • Vaser Lipo

Liposukcja ultradźwiękami. Mało inwazyjna, wymagająca krótkiej rekonwalescencji, a także noszenia ubranka pozabiegowego. Może być wykonywana w znieczuleniu miejscowym i ogólnym. Najlepsze rezultaty daje w połączeniu z zabiegiem Triplex, który gwarantuje obkurczenie skóry. Podczas tej procedury usuwana jest największa ilość komórek tłuszczowych. W trakcie zabiegu Vaser Lipo, można własny tłuszcz z okolic brzucha wykorzystać do lipotransferu w inne obszary ciała, np. na biust czy policzki. Cena: 6 000 – 8000 zł.

  • Accent Prime

Metoda wyszczuplania, wykorzystująca ultradźwięki i fale radiowe. Całkowicie nieinwazyjna i delikatna, niewymagająca rekonwalescencji. Wymaga wykonywania zabiegów w serii. Efekty zauważalne po kilkunastu tygodniach, pogłębiają się wraz z wykonywaniem kolejnych serii. Cena pakietu czterech zabiegów: 3 400 zł.

  • Endermologie LPG Alliance

Najdelikatniejsza metoda wyszczuplania, działająca w oparciu o masaż próżniowy. Bezbolesna, relaksacyjna, całkowicie naturalna, praktycznie pozbawiona przeciwwskazań. Efekty zauważalne po trzech zabiegach, pogłębiają się wraz z kolejnymi seriami. Cena pakietu dziesięciu zabiegów: 2 200 zł.

| | | | | |