AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Alternatywa dla liposukcji – kriolipoliza Cooltech

Kriolipoliza Cooltech to jedna z najlepszych alternatyw dla liposukcji. Umożliwia usunięcie znacznych depozytów tkanki tłuszczowej bez przerywania ciągłości naskórka. Wykorzystuje działanie bardzo niskiej temperatury, która wywołuje zjawisko lipolizy w tkance tłuszczowej. Zabieg jest wyjątkowo bezpieczny, dzięki specjalnej konstrukcji urządzenia.

Co warto wiedzieć o kriolipolizie?

Liposukcja a kriolipoliza – podobieństwa i różnice

Liposukcja to zabieg, polegający na bezpośredniej redukcji tkanki tłuszczowej, czyli jej odessaniu. Tłuszcz usuwany jest za pomocą specjalnej kaniuli i pompy. W zależności od zastosowanej metody – liposukcja ultradźwiękowa, laserowa czy klasyczna – zabieg wymaga krótszej lub dłuższej rekonwalescencji. Liposukcja, zwłaszcza jej mniej inwazyjne formy, wykorzystujące technologię laserową lub ultradźwiękową, polecane są osobom, które chcą pozbyć się znacznych depozytów tkanki tłuszczowej. Efekty widoczne są niemal natychmiast.

Kriolipoliza natomiast polega na wywołaniu zjawiska lipolizy i usunięciu tkanki tłuszczowej bez przerywania ciągłości skóry. Polega na kontrolowanym chłodzeniu tkanek, dzięki czemu komórki tłuszczowe zostają zamrożone, a następnie usunięte przez organizm na drodze naturalnych procesów fizjologicznych. Jest to dużo bezpieczniejszy zabieg wyszczuplający niż liposukcja, ponieważ nie wymaga użycia skalpela, igły czy nawet znieczulenia. Czas rekonwalescencji jest krótki. Pacjent praktycznie od razu po zabiegu kriolipolizy może wrócić do swoich codziennych czynności. Podobnie, jak w przypadku liposukcji, redukcja tkanki tłuszczowej jest trwała. Na efekty trzeba jednak poczekać dłużej, ponieważ organizm pozbywa się uszkodzonych komórek tłuszczowych stopniowo, przez około 6–8 tygodni.

Na czym polega zabieg Cooltech?

Zabieg wykonywany jest przez kosmetologa. Nie wymaga znieczulenia, chociaż niektórzy Pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort (pieczenie, mrożenie, szczypanie), ale nie można nazwać tego bólem.

Podczas kriolipolizy ciało Pacjenta zostaje osłonięte ochronną membraną. Następnie głowica urządzenia zasysa fałd skóry i chłodzi go. Trwa to około 45–70 minut w zależności od miejsca poddawanego zabiegowi i grubości tkanki tłuszczowej. Na koniec kosmetolog rozmasowuje skórę, w celu przywrócenia odpowiedniego krążenia i przywrócenia jej do naturalnej formy.

Generatory zimna schładzają tkankę tłuszczową do -8°C. Tak niska temperatura utrzymuje się niemal przez cały czas trwania zabiegu, co wpływa na jego efektywność. Jednoczesne zastosowanie podciśnienia oraz systemu monitorującego temperaturę umożliwia wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego w tkance tłuszczowej. Uszkodzone komórki zostają następnie usunięte przez organizm w ciągu około 3 miesięcy.  

Kriolipoliza Cooltech – komu ją polecamy?

Głównym warunkiem do poddania się kriolipolizie jest minimum 2-centymetrowa warstwa tkanki tłuszczowej w miejscu zabiegowym. Podczas konsultacji wstępnej kosmetolog dokonuje pomiaru grubości fałdu skórnego, co pozwala na zakwalifikowanie pacjenta do zabiegu oraz umożliwia wybranie odpowiednich parametrów urządzenia Cooltech.

Celem konsultacji jest również wykluczenie przeciwwskazań, do których należą:

 • niewydolność wątroby i nerek,
 • ciąża lub laktacja,
 • choroba Reynaud’a,
 • zapalenie skóry,
 • pokrzywka na skutek silnego wyziębienia skóry,
 • krioglobulinemia,
 • hipoproteinemia,
 • nietolerancja krioterapii,
 • aktywna cukrzyca,
 • gorączka i stany infekcyjne,
 • egzema,
 • choroby nowotworowe,
 • świeże rozstępy i blizny w polu zabiegu,
 • opalanie lub inny zabieg z wykorzystaniem UVA na 5 dni przed zabiegiem.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki