Menu

Bierz ze słońca tylko to, co dobre.

Opalona skóra kojarzy się z odpoczynkiem, letnią energią i wymarzoną, wakacyjną przygodą. Działanie promieni słonecznych na skórę ma wiele zalet. Skóra muśnięta słońcem wygląda na zdrową i pełną energii. Dodatkowo, uruchamia produkcję witaminy D3, która wspomaga prawidłowe działanie układu kostnego, nerwowego i działa antybakteryjnie. Działanie promieni słonecznych ma również wiele wad. Nadużywanie słońca może prowadzić do poważnych chorób, w tym raka skóry. Ale nawet mniejsza dawka promieni, której skóra poddawana jest podczas ciepłych słonecznych dni, może mieć negatywny wpływ na skórę.

Przebarwienia – kobieca sprawa

Pojawienie się przebarwień i fotostarzenie skóry – mogą wystąpić nawet gdy staramy się rozsądnie korzystać ze słońca. Na powstawanie przebarwień szczególnie narażone są te miejsca na skórze, które opalają się najszybciej – twarz, ramiona czy dłonie. Dodatkowo, powstawaniu przebarwień sprzyja: przyjmowanie preparatów światłouczulających, tabletek antykoncepcyjnych, przechodzenie menopauzy oraz ciąża. Te czynniki mogą wywoływać zwiększoną produkcję melaniny, czyli barwnika w skórze. Przebarwienia i melasma mogą pojawiać się także w wyniku działania hormonów. Niestety takie przebarwienia na skórze to głównie problem kobiet. Melasma i zmiany barwnikowe pojawiają się również z wiekiem.

Przebarwienia posłoneczne – czy można ich uniknąć?

Można zmniejszać ryzyko występowania przebarwień, które powstają z powodu czynników zewnętrznych. Przede wszystkim zaleca się używanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym – szczególnie na skórę twarzy ale również na obszary, które w czasie ciepłych dni po prostu wystawiamy na słońce. Chodzi głównie o ramiona, dłonie, kolana czy nogi. Używanie kremów z filtrem jest ważne na co dzień, nie tylko podczas opalania na plaży. Ochrona przeciwsłoneczna zmniejsza ryzyko pojawienia się przebarwień, jest również profilaktyką nowotworów skóry.

Usuwanie przebarwień – jak to zrobić?

Co zrobić gdy przebarwienia już się pojawią? Zmian barwnikowych i melasmy nie zawsze można uniknąć. Można jednak pozbyć się przebarwień, wyrównać i ujednolicić koloryt skóry, rozjaśnić ją. W sieci jest wiele artykułów dotyczących domowych sposobów usuwania przebarwień. Można tam znaleźć porady dotyczące złuszczania naskórka czy używania preparatów rozjaśniających. Jednak w tak delikatnej sprawie jak przebarwienia skóry, przede wszystkim należy pamiętać o bezpieczeństwie. Tylko profesjonalista, czyli lekarz z doświadczeniem, może w bezpieczny sposób zaproponować i zastosować odpowiednią terapię dla naszej skóry. Ekspert pomoże nie tylko usunąć przebarwienia, ale również zdiagnozować ich przyczynę i nauczyć się unikać ich powstawania w przyszłości.
Dodatkowo, profesjonalista w nowoczesnej klinice może zaproponować Pacjentowi terapię, opartą o najbardziej skuteczne i bezpieczne technologie.

Laserowe usuwanie przebarwień i melasmy – nowoczesne, skuteczne, bezpieczne

W Klinice Miracki korzystamy z najbardziej nowoczesnych urządzeń. Do usuwania przebarwień szczególnie zalecamy korzystanie z laserów pikofrakcyjnych. Ta przełomowa technologia pozwala na bezpieczne i skuteczne usuwanie przebarwień – bez dotkliwego bólu, bez poparzeń i blizn. Jak to możliwe? Lasery pikofrakcyjne selektywnie trafiają w barwnik w skórze, a dzięki maksymalnej energii, rozbijają go na drobny pył. Dzięki temu organizm pozbywa się barwnika w naturalnym procesie metabolicznym. Poprzednie technologie laserowe nie były w stanie rozbić melaniny na tak małe cząsteczki, przez co ich pozostałości, mimo serii zabiegów, pozostawały w skórze. Lasery PicoSure i Discovery Pico, które pracują w technologii pikofrakcyjnej (zwanej również pikosekundową) są również bardzo skuteczne w usuwaniu tatuażu, czyli barwnika sztucznie wprowadzonego pod skórę.

Oba urządzenia działają bardzo skutecznie w usuwaniu przebarwień, ale ich ogromną zaletą jest również bezpieczeństwo. Dzięki wielkiej precyzji, energia światła laserowego skutecznie działa na barwnik, a jednocześnie pozostawia pozostałe tkanki nienaruszone. Dzięki temu nie ma ryzyka powstania blizn i poparzeń podczas zabiegu. Ta delikatność dla skóry oznacza również bardzo krótki okres rekonwalescencji. Po zabiegu Pacjent bardzo szybko wraca do codziennych czynności. Przez kilka tygodni należy unikać opalania i intensywnych zabiegów pielęgnacyjnych, na przykład złuszczających skórę. Poza tymi zaleceniami, nie ma ryzyka długiego gojenia skóry.

W Klinice Miracki poszukujemy najlepszych rozwiązań dla naszych Pacjentów. Jako jedyna klinika nie tylko w Warszawie, ale również w całej Polsce, posiadamy dwa lasery pikofrakcyjne: PicoSure i Discovery Pico. Pragniemy najlepiej dopasować terapie do potrzeb zabiegowych i oczekiwań, dlatego zapewniamy szeroki dostęp do najnowszych technologii. “ – mówi doktor Krzysztof Miracki, ekspert laseroterapii i współzałożyciel Kliniki Miracki. I jednocześnie dodaje: “Wybraliśmy lasery pikofrakcyjne, ponieważ ich działanie jest bardzo skuteczne i bezpieczne. Mam dziesięcioletnie doświadczenie w terapiach laserowych – i mogę spokojnie przyznać, że lasery pikofrakcyjne to rewolucyjna technologia: zarówno w usuwaniu przebarwień, jak leczeniu blizn, usuwaniu tatuaży i odmładzaniu skóry”.

Laserowe usuwanie przebarwień w profesjonalnej klinice, w której pracują doświadczeni lekarze, pozwala skutecznie poradzić sobie z problemem. Skóra bez przebarwień i melasmy wygląda młodziej i bardziej promiennie. A Ty możesz czuć się doskonale.

Dowiedz się więcej o laserowym usuwaniu przebarwień i leczeniu melasmy:
Laser PicoSure
Laser Discovery Pico