Menu

Czy blizna zostanie na zawsze? Nie, jeśli zadziałasz skutecznie!

Po porodzie, operacji, po trądziku, oparzeniu – blizny na ciele i twarzy to ślady po tym co było. Możesz jednak zrobić krok do przodu i zacząć nowy rozdział – bez blizn i niechcianych pamiątek na skórze. Czy można usunąć blizny? Tak, to możliwe, dzięki najnowocześniejszym technologiom w medycynie estetycznej. Należą do nich lasery pikofrakcyjne – czyli takie, które wysyłają ultrakrótkie impulsy energii świetlnej o dużej mocy.

Laser pikofrakcyjny na blizny – jak to działa?

Lasery pikofrakcyjne są niezwykle skuteczne w redukowaniu blizn. To urządzenia, które działają na problemowe miejsce z dużą mocą, ale w bardzo krótkich impulsach. Dzięki temu w skórze nie dochodzi do przegrzania tkanek – nie ma więc mowy o poparzeniach, tworzeniu się dodatkowych blizn i silnym bólu. Energia lasera powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia w skórze, a te mobilizują organizm do naturalnej odbudowy i produkcji kolagenu. W Klinice Miracki posiadamy co najmniej kilka laserów, które znajdują zastosowanie w leczeniu blizn. Obecnie najchętniej sięgamy jednak po dwa najbardziej nowoczesne lasery pikofrakcyjne: PicoSure i Discovery Pico.

Zabieg z wykorzystaniem lasera pikofrakcyjnego bezpiecznie i skutecznie redukuje blizny pooperacyjne, poporodowe, zanikowe (między innymi po trądziku), a także rozstępy.

Rozstępy to blizny – czy można je usunąć?

Rozstępy to blizny, które tworzą się w wyniku rozprężania się skóry. Mogą tworzyć się po ciąży, znacznej utracie lub przyroście masy ciała, szybkim zwiększeniu tkanki mięśniowej czy w wyniku zmian hormonalnych. Skóra w miejscu rozstępu może mieć zmieniony kolor i być lekko zapadnięta. Rozstępów nie da się pozbyć za pomocą ćwiczeń czy domowymi sposobami. Trzeba na nie zadziałać w profesjonalny sposób, najlepiej w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej.

Lasery pikosekundowe są przełomowe w kwestii redukcji rozstępów. Kontrolowane mikrouszkodzenia w skórze, wywołane działaniem energii lasera, uruchamiają naturalny proces odbudowy skóry. Dzięki temu możliwe jest odbudowanie zdrowej, nowej tkanki w miejsce blizny. W przypadku leczenia rozstępów najbardziej jednak skuteczne są złożone terapie, dopasowane do potrzeb Pacjenta. Liczba wykonywanych zabiegów, niezbędnych do rozwiązania problemu, zależy od stanu wyjściowego i indywidualnych predyspozycji skóry Pacjenta.

Kluczową rolę w terapii odgrywa czas, w jakim Pacjent zgłosi się do lekarza od chwili powstania rozstępu. Wczesne rozpoczęcie leczenia, daje większe szanse na całkowite usunięcie rozstępów. Dokładnie tak samo jest w przypadku innych blizn. Gdy tylko powstanie wygojona blizna, należy rozpocząć leczenie – wtedy można osiągnąć najlepsze rezultaty zabiegowe.

Laserowe leczenie blizn – co muszę wiedzieć przed zabiegiem.

Wcześnie podjęte leczenie przeprowadzone w profesjonalnej klinice przez certyfikowanego lekarza, może gwarantować bezpieczeństwo i spektakularne efekty. Zazwyczaj należy liczyć się z seria zabiegów. Leczenie laserami pikofrakcyjnymi to przełom w leczeniu blizn, nie tylko ze względu na skuteczność, ale również na krótki okres rekonwalescencji. To oznacza, że wszelkie ślady po zabiegu znikają szybciej, niż w przypadku klasycznych terapii i w krótkim czasie można powrócić do codziennej aktywności. Ewentualne zaczerwienienie czy drobne strupki zazwyczaj znikają w ciągu kilku dni. Po zabiegu trzeba jednak delikatnie obchodzić się z miejscem zabiegowym. Przede wszystkim nie wystawiać na działanie światła słonecznego, stosować silne filtry UV i powstrzymać od wszelkich drażniących skórę zabiegów pielęgnacyjnych. Również przed rozpoczęciem terapii skóra nie powinna być opalona.

Dla osiągnięcia szybszych i lepszych efektów warto zastosować terapie wspomagające. Należą do nich: ostrzykiwanie wysokostężonym osoczem bogatopłytkowym (HD PRP), karboksyterapia, mezoterapia oraz naświetlanie za pomocą lampy LED.

Dowiedz się więcej o laserowych zabiegach redukujących blizny i rozstępy, sprawdź ile kosztują i jakie są szczegóły zabiegów:

Laserowe leczenie blizn PicoSure
Laserowe leczenie blizn Discovery Pico

Zobacz również