Menu

Czy blizna zostanie na zawsze? Nie, jeśli zadziałasz skutecznie!

Po porodzie, operacji, po trądziku, oparzeniu – blizny na ciele i twarzy to ślady po tym co było. Możesz jednak zrobić krok do przodu i zacząć nowy rozdział – bez blizn i niechcianych pamiątek na skórze. Czy można usunąć blizny? Tak, to możliwe, dzięki najnowocześniejszym technologiom w medycynie estetycznej. Należą do nich lasery pikofrakcyjne – czyli takie, które wysyłają ultrakrótkie impulsy energii świetlnej o dużej mocy.

Laser pikofrakcyjny na blizny – jak to działa?

Lasery pikofrakcyjne są niezwykle skuteczne w redukowaniu blizn. To urządzenia, które działają na problemowe miejsce z dużą mocą, ale w bardzo krótkich impulsach. Dzięki temu w skórze nie dochodzi do przegrzania tkanek – nie ma więc mowy o poparzeniach, tworzeniu się dodatkowych blizn i silnym bólu. Energia lasera powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia w skórze, a te mobilizują organizm do naturalnej odbudowy i produkcji kolagenu. W Klinice Miracki posiadamy co najmniej kilka laserów, które znajdują zastosowanie w leczeniu blizn. Obecnie najchętniej sięgamy jednak po dwa najbardziej nowoczesne lasery pikofrakcyjne: PicoSure i Discovery Pico.

Zabieg z wykorzystaniem lasera pikofrakcyjnego bezpiecznie i skutecznie redukuje blizny pooperacyjne, poporodowe, zanikowe (między innymi po trądziku), a także rozstępy.

Rozstępy to blizny – czy można je usunąć?

Rozstępy to blizny, które tworzą się w wyniku rozprężania się skóry. Mogą tworzyć się po ciąży, znacznej utracie lub przyroście masy ciała, szybkim zwiększeniu tkanki mięśniowej czy w wyniku zmian hormonalnych. Skóra w miejscu rozstępu może mieć zmieniony kolor i być lekko zapadnięta. Rozstępów nie da się pozbyć za pomocą ćwiczeń czy domowymi sposobami. Trzeba na nie zadziałać w profesjonalny sposób, najlepiej w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej.

Lasery pikosekundowe są przełomowe w kwestii redukcji rozstępów. Kontrolowane mikrouszkodzenia w skórze, wywołane działaniem energii lasera, uruchamiają naturalny proces odbudowy skóry. Dzięki temu możliwe jest odbudowanie zdrowej, nowej tkanki w miejsce blizny. W przypadku leczenia rozstępów najbardziej jednak skuteczne są złożone terapie, dopasowane do potrzeb Pacjenta. Liczba wykonywanych zabiegów, niezbędnych do rozwiązania problemu, zależy od stanu wyjściowego i indywidualnych predyspozycji skóry Pacjenta.

Kluczową rolę w terapii odgrywa czas, w jakim Pacjent zgłosi się do lekarza od chwili powstania rozstępu. Wczesne rozpoczęcie leczenia, daje większe szanse na całkowite usunięcie rozstępów. Dokładnie tak samo jest w przypadku innych blizn. Gdy tylko powstanie wygojona blizna, należy rozpocząć leczenie – wtedy można osiągnąć najlepsze rezultaty zabiegowe.

Laserowe leczenie blizn – co muszę wiedzieć przed zabiegiem.

Wcześnie podjęte leczenie przeprowadzone w profesjonalnej klinice przez certyfikowanego lekarza, może gwarantować bezpieczeństwo i spektakularne efekty. Zazwyczaj należy liczyć się z seria zabiegów. Leczenie laserami pikofrakcyjnymi to przełom w leczeniu blizn, nie tylko ze względu na skuteczność, ale również na krótki okres rekonwalescencji. To oznacza, że wszelkie ślady po zabiegu znikają szybciej, niż w przypadku klasycznych terapii i w krótkim czasie można powrócić do codziennej aktywności. Ewentualne zaczerwienienie czy drobne strupki zazwyczaj znikają w ciągu kilku dni. Po zabiegu trzeba jednak delikatnie obchodzić się z miejscem zabiegowym. Przede wszystkim nie wystawiać na działanie światła słonecznego, stosować silne filtry UV i powstrzymać od wszelkich drażniących skórę zabiegów pielęgnacyjnych. Również przed rozpoczęciem terapii skóra nie powinna być opalona.

Dla osiągnięcia szybszych i lepszych efektów warto zastosować terapie wspomagające. Należą do nich: ostrzykiwanie wysokostężonym osoczem bogatopłytkowym (HD PRP), karboksyterapia, mezoterapia oraz naświetlanie za pomocą lampy LED.

Dowiedz się więcej o laserowych zabiegach redukujących blizny i rozstępy, sprawdź ile kosztują i jakie są szczegóły zabiegów:

Laserowe leczenie blizn PicoSure
Laserowe leczenie blizn Discovery Pico

Zobacz również

Otwarcie medialne nowej siedziby

Otwarcie medialne nowej siedziby

Pod nowym adresem, pod którym mieścimy się od stycznia 2016 roku, możemy już mówić o sobie: Klinika Miracki – jedna z największych placówek medycyny estetycznej i laseroterapii w Polsce.

Czytaj dalej

Ogólnopolska premiera Endermologie LPG Alliance

Ogólnopolska premiera Endermologie LPG Alliance

Wczesne przedpołudnie (mimo groźnych zapowiedzi meteorologicznych) przywitało nas we wtorek 9 maja, w warszawskiej restauracji Belvedere przepiękną, słoneczną pogodą. Najlepiej – ponieważ to, co chcieliśmy ogłosić naszym gościom – premiera najnowocześniejszego urządzenia Endermologie LPG Alliance – zasługiwało na wiele słońca 🙂

Czytaj dalej