Cellulit wodny – jak się pozbyć tej postaci ,,pomarańczowej skórki”?

Cellulit ma różne oblicza. Jednym z nich jest cellulit wodny, określany obecnie jako zmora cywilizacyjna kobiet praktycznie w każdym wieku. Na jego powstawanie ogromny wpływ ma układ hormonalny i styl życia. Cellulit wodny może rozwinąć się bardzo szybko, ale już walka z tego typu niedoskonałościami bywa długotrwała. Podpowiadamy, jak się pozbyć cellulitu mając wsparcie medycyny estetycznej! 

Czym jest cellulit wodny i jak powstaje? 

Cellulit stanowi nierównomiernie skumulowane komórki tłuszczowe. W zależności od procesu jego powstawania wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje: tłuszczowy, wodny i cyrkulacyjny (mieszany). Cellulit wodny powstaje w wyniku gromadzenia się wody w organizmie, a dokładniej w komórkach tkanki łącznej. 

Bezpośrednią przyczyną odkładanie się płynów są zaburzenia przepływu krwi i limfy. Zastoje płynów zaburzają prawidłowe dotlenianie i odżywianie komórek tłuszczowych (adipocytów). W konsekwencji zaczynają gromadzić się w nich toksyny, które przyczyniają się do ich nadmiernego rozrostu. 

Jak wygląda cellulit wodny? 

Przerośnięte adipocyty stopniowo zaczynają kumulować się w większe skupiska, tworząc nieestetyczne, wypukłe grudki, pomiędzy którymi powstają wklęśnięcia. Cellulit wodny początkowo zwykle nie jest widoczny gołym okiem. Nierówności uwidaczniają się natomiast po ściśnięciu skóry lub zmianie pozycji, np. podczas siedzenia.  

Cellulit wodny w I stadium niestety nie jest tylko problemem estetycznym. Stopniowo powiększające się komórki tłuszczowe mogą być bolesne. Z czasem skóra zajęta cellulitem staje się coraz słabiej odżywiona i dotleniona, przez co może być sucha, szorstka, skłonna do powstawania rozstępów. Cellulit wodny zwykle występuje na łydkach, kolanach i udach. Może pojawiać się również na brzuchu, pośladkach, piersiach, czy wewnętrznej części ramion. 

Czynniki zwiększające ryzyko cellulitu wodnego

Cellulit wodny jest bezpośrednio związany z obrzękami. Problem ten częściej dotyczy kobiet, ponieważ wpływ mają na niego zaburzenia żeńskich hormonów. Zdarza się, że cellulit powstaje w okresie dojrzewania, ciąży oraz menopauzy. Ponadto obrzęki, a tym samym widoczność cellulitu, zwiększają się w zależności od fazy cyklu menstruacyjnego. Największe wahania hormonów zwykle występują przed spodziewaną miesiączką.  

Ogromny wpływ na powstawanie cellulitu wodnego ma również styl życia. Niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej, siedzący lub stojący tryb pracy, używki, stres i przemęczenie, to głównie czynniki predysponujące do rozwoju tego defektu. Także skłonności genetyczne mają istotne znaczenie w procesie powstawania cellulitu. 

Niestety cellulit wodny może dotyczyć wszystkich, niezależnie od wieku czy masy ciała. Ten typ zmian często występuje nawet u osób bardzo szczupłych i wysportowanych. Problem coraz częściej dotyczy również mężczyzn.   

Jak się pozbyć cellulitu wodnego? Masaż limfatyczny 

W walce z cellulitem wodnym, obok zrównoważonej diety i aktywności fizycznej, ogromnym wsparciem są nieinwazyjne zabiegi estetyczne i kosmetyczne. Podstawą walki z tym rodzajem cellulitu jest eliminacja obrzęków i usprawnienie mikrokrążenia. W tym celu doskonale sprawdzają się masaże wykonywane przy użyciu specjalistycznych urządzeń. 

Chcesz wiedzieć, jak się pozbyć cellulitu wodnego? Jedną z metod, która świetnie sprawdza się w walce z cellulitem jest drenaż limfatyczny Lymphastim. Zabieg ten stymuluje krążenie płynów, umożliwia oczyszczenie organizmu z toksyn i odżywienie tkanek poprzez poprawę krążenia. W efekcie cellulit wodny znika, a skóra staje się jędrna i elastyczna.    

Endermologia LPG Alliance na cellulit wodny 

W przypadku cellulitu wodnego często polecanym zabiegiem jest również Endermologia LPG Alliance. Zabieg ten polega na wykonywaniu masażu przy użyciu specjalnej głowicy, która umożliwia głęboką, mechaniczną stymulację tkanek. Dzięki zastosowaniu ciśnienia zmiennego zabieg jest całkowicie bezbolesny, a przez wielu określany jako relaksacyjny. Świetne rezultaty można osiągnąć już po zaledwie trzech sesjach.  

Dokucz Ci cellulit wodny i chcesz wiedzieć, jak się pozbyć tej niedoskonałości? Powyższe metody to zaledwie przykłady. W Klinice Miracki w Warszawie i Katowicach dysponujemy wieloma zabiegami, które radzą sobie nawet z zaawansowanym cellulitem. Umów się na wizytę i zapomnij o cellulicie wodnym!  

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki