Skip to main content
usuwanie tatuazu laserem klinika miracki warszawa
,

Chcesz skutecznie usunąć tatuaż? Lasery pikosekundowe są bezkonkurencyjne

Imię byłego partnera, obrazek w zbyt widocznym miejscu czy wzór na ciele, który zmienił się pod wpływem dodatkowych kilogramów – jest wiele powodów, przez które wymarzona ozdoba traci aktualność i przestaje cieszyć. Szpecący tatuaż będący wynikiem porywu emocji czy nieprzemyślanej decyzji z upływem czasu może stać się źródłem zawstydzenia i kompleksów. Nie wahaj się przed usunięciem niechcianej ozdoby i wybierz najskuteczniejszą dostępną metodę, która całkowicie Cię od niej uwolni – laser pikosekundowy.

Skuteczniej, szybciej, bezpieczniej

Istnieje wiele metod usuwania tatuaży, jednak żadna nie może równać się ze skutecznością najnowocześniejszych laserów pikosekundowych, które z niezwykłą precyzją likwidują obcy pigment w skórze. Klinika Miracki jako jedyna w Polsce dysponuje aż dwoma laserami działającymi w technologii pikofrakcyjnej – PicoSure i Discovery Pico. Lasery te pozostawiają daleko w tyle swoich technologicznych poprzedników – czas usuwania tatuażu został znacząco skrócony jednocześnie eliminując zagrożenie pozostawienia jego fragmentów w skórze czy powstania blizn. Jeszcze kilka lat temu możliwe było usunięcie tatuaży wykonanych jedynie niebieskim i czarnym tuszem, jednak w dobie PicoSure i Discovery Pico barwa nie stanowi już przeszkody (prócz białej). Lasery pikosekundowe cieszą się opinią niekwestionowanych liderów w dziedzinie usuwania tatuażu również za sprawą bezpieczeństwa, zminimalizowanej inwazyjności i mniejszym odczuciom bólowym.

Jak wygląda usuwanie pigmentu laserem pikosekundowym?

Wiązka światła lasera dociera do głębokich warstw skóry, gdzie znajduje się pigment tatuażu, a następnie zostaje zmieniona w energię kinetyczną o ogromnej mocy. Energia ta uderza w cząstkę pigmentu i rozbija go w pył. Stanowi to rewolucje w porównaniu do starszej technologii nanosekundowej Q-Switched, jeszcze kilka lat temu stanowiącej podstawę w likwidacji tatuaży, która była w stanie rozbić tusz do wielkości granulki. Różnica ta ma fundamentalne znaczenie, ponieważ mniejsze cząstki pigmentu są łatwiejsze do wychwycenia i usunięcia z organizmu przez układ limfatyczny. Oczekiwany efekt terapeutyczny następuje po kilku lub kilkunastu zabiegach, w zależności od wielkości, koloru czy głębokości osadzenia pigmentu w skórze. Wykorzystanie najnowocześniejszej technologii laserowej pozwoliło skrócić czas rekonwalescencji, dzięki czemu Pacjent po zabiegu może wrócić do codziennej aktywności.

Co wyróżnia Laser PicoSure?

Laser PicoSure pierwszy raz w Polsce pojawił się w Klinice Miracki, dlatego nasi specjaliści posiadają największe doświadczenie w kraju w zakresie technologii pikosekundowej. Cechuje go nie tylko skuteczność w usuwaniu kolorowych tatuaży, ale także bezpieczeństwo, bowiem ultrakrótkie impulsy światła lasera minimalizują kontakt ze skórą eliminując zagrożenie pojawienia się poparzeń. W konsekwencji zabiegi wykonywane laserem PicoSure, w przeciwieństwie do urządzeń starszej generacji, nie pozostawiają blizn na skórze Pacjenta. To nie jedyna wyższość PicoSure nad starszymi laserami, bowiem doskonale radzi sobie z usuwaniem barwników w kolorze niebieskim i zielonym, co dla urządzeń dawnej generacji było niemożliwe.  PicoSure posiada niezwykle wysoką moc, która błyskawicznie rozbija pigment tatuażu skracając wymaganą liczbę powtórzeń zabiegu. Szybszy efekt to także korzystniejsza cena – mimo, że jednostkowa procedura wykonana laserem PicoSure jest droższa od konkurencyjnych, mniej skutecznych metod, to cała kuracja ma niższą cenę. Całkowity koszt usunięcia tatuażu zostaje ustalony podczas pierwszej konsultacji ze specjalistą.

Discovery Pico – najsilniejszy laser pikosekundowy

Ultrakrótkie impulsy lasera Discovery Pico swoją mocą przewyższają dwukrotnie inne lasery pikosekundowe stosowane w medycynie, co ma odzwierciedlenie w wyjątkowej skuteczności urządzenia, zwłaszcza w przypadku usuwania tatuaży o trudnych barwach – brązowej, żółtej i czerwonej. Podobnie jak laser PicoSure, Discovery Pico działa nieablacyjnie nie pozostawiając po sobie blizn pozabiegowych i nie wymagając rekonwalescencji, a skuteczność oraz szybkość działania pozwala na zredukowanie liczby zabiegów, osiągając całkowite usunięcie niechcianego pigmentu w dużo szybszy sposób. Nasi specjaliści mając do dyspozycji dwa lasery pikosekundowe mogą łączyć ich działanie, dzięki czemu są w stanie usunąć każdy tatuaż, bez względu na jego wielkość czy kolor.  Kwestią indywidualną pozostaje jedynie liczba powtórzeń procedury. 

Usuwanie tatuażu także latem

Nie ma przeciwwskazań do wykonywania zabiegów laserowych, w tym usuwania tatuaży, latem. Popularna opinia głosząca, że należy poczekać do jesieni, aby poddać się takiej procedurze, jest błędna. W lecie, podobnie jak w innych porach roku, do miejsca pozabiegowego powinno się podchodzić z dużą ostrożnością: unikać drażniących zabiegów pielęgnacyjnych i chronić je kremami z wysokim filtrem. Bardzo istotne, aby nie wystawiać wrażliwego obszaru na szkodliwe działanie promieniowania UV, dlatego na pewien czas należy zrezygnować z opalania, zarówno przez słońce, jak i lampy solarium.

Liczba zabiegów zależy od tatuażu

Nie istnieje jedna, uniwersalna liczba sesji, która gwarantuje całkowite usunięcie tatuażu. Długość terapii uzależniona jest od rozmiaru, koloru, głębokości osadzenia pigmentu oraz naturalnych uwarunkowań organizmu. Najmniej wymagające są tatuaże składające się z czarnego pigmentu – ich usunięcie powinno ograniczyć się do kilku zabiegów. Natomiast do kilkunastu powtórzeń może potrwać likwidacja kolorowego tatuażu, o głęboko osadzonym i mocno kryjącym pigmencie. Niemal od razu można natomiast zauważyć blaknięcie niechcianej ozdoby, kiedy tylko ustąpi pozabiegowe zaczerwienienie. 

Usuwanie tatuażu nie jest bezbolesne

Likwidacja pigmentu wciąż nie jest bezbolesna, jednak doznania towarzyszące temu procesowi nie przekraczają poziomu bólu, który pojawia się przy wykonywaniu tatuażu. Pacjent może odczuwać różne natężenia ciepła w głębi skóry na obszarze, gdzie działa światło lasera. Osoby o niskim progu bólu mają możliwość skorzystania ze znieczulenia miejscowego w formie kremu, ale zazwyczaj nie jest to potrzebne. O intensywności bólu decyduje także obszar, z którego usuwany jest pigment. Likwidowanie tatuażu z miejsc, gdzie skóra jest cienka i silnie unerwiona, takich jak okolice kostek, żeber, łokci, szyi, uszu oraz okolic intymnych będzie procesem bardziej bolesnym niż wykonanie takiego zabiegu na przedramionach, udach, ramionach czy łydkach. 

O laserowym usuwaniu tatuażu laserem PicoSure i Discovery Pico więcej dowiesz się na stronach: 

Usuwanie tatuażu laserem Pico Sure

Usuwanie tatuażu laserem Discovery Pico

Zapraszamy na zabiegi w naszych klinikach w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.

0