Wiele nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej opiera się na zastosowaniu tzw. stymulatorów tkankowych. Jak wskazuje ich nazwa, mają one pobudzać skórę. Jak do tego dochodzi i jakie efekty można dzięki nim uzyskać? Sprawdź, co to jest stymulator tkankowy!
Stymulator tkankowy stosowany przez medycynę estetyczną jest preparatem w postaci żelu o różnej konsystencji, przeznaczonego do podania poprzez iniekcję cienką igłą w wybrane warstwy skóry na obszarze ciała potrzebującym regeneracji. W rzeczywistości jednak znanych jest wiele rodzajów takich produktów, różniących się pod wieloma względami. Niektóre z nich zawierają jeden podstawowy składnik aktywny biologicznie, inne stanowią kompleks kilku związków. Wśród najpopularniejszych stymulatorów tkankowych wymienia się te zawierając:
Po podaniu substancji żelowej w formie mezoterapii igłowej dochodzi do wypełnienia danego obszaru. Część preparatów tego typu działa więc jak klasyczne wypełniacze, które nadają tkankom objętość. Nowoczesne stymulatory różnią się od nich pod względem właściwości biologicznych. Przede wszystkim są rozpuszczalne, a w procesie wchłaniania uwalniają substancje w różny sposób oddziałujące na elementy budujące tkanki – w zależności rodzaju i przeznaczenia stymulatora.
Do kluczowych właściwości stymulatorów tkankowych zalicza się:
Wypełniacze tkankowe o właściwościach stymulatorów (mające odpowiednią plastyczność i skład), służą m.in. do:
Indywidualnie dobrany stymulator tkankowy może zostać zastosowany nie tylko na obszarze twarzy, ale też innych partii ciała, np. szyi, dekolcie, dłoniach, udach, pośladkach czy brzuchu.
Pierwsze efekty zabiegów z użyciem stymulatorów tkankowych są widoczne praktycznie od razu. Zauważa się wypełnienie i napięcie danego obszaru twarzy lub ciała, oczywiście zależne od ilości wprowadzonej substancji. Po kilku–kilkunastu dniach rezultaty takie mogą być nieco mniej zauważalne, co wynika z rozpoczętego wchłaniania preparatu, jak również ustąpienia lekkiego obrzęku, który może wystąpić po wykonanych nakłuciach. Jednak w następnych tygodniach i miesiącach można liczyć na kolejne efekty, wynikające z właściwej stymulacji tkanek.
Czas, w jakim wchłania się zastosowany preparat jest różny. Wpływa na niego rodzaj substancji i jej ilość, ale w dużej mierze także kondycja skóry Pacjenta oraz indywidualne tempo metabolizmu. Zwykle jednak efekty utrzymują się ok. 2–3 lata.
Szczegóły dotyczące zabiegów ze stymulatorami tkankowymi można poznać podczas wizyty w Klinice Miracki w Krakowie, Warszawie, Katowicach lub Łodzi.
Your Friday w Klinice Miracki to wyjątkowy czas, w którym możesz kompleksowo zadbać o Swoje…
Marzysz o aksamitnie gładkiej skórze bez zbędnych włosków? A może chciałabyś odmłodzić Swój wygląd, zredukować…
Czas na chwilę tylko dla Ciebie i Twojego naturalnego piękna. Rozpoczynamy Black Friday 2024 w…
Każda z nas pragnie czuć się pięknie i młodo w Swojej skórze. Świeży i promienny…
Aksamitnie gładka skóra bez zbędnych włosków to marzenie jak najbardziej do spełnienia, zwłaszcza jeśli zdecydujesz…
Jesień to doskonały czas, by kompleksowo zadbać o Swoją skórę, odżywić ją i nawilżyć oraz…