Czerwone poliki to objaw doskonale znany osobom z cerą naczyniową. Zwykle panie ukrywają je pod grubą warstwą makijażu. Jednak współczesna medycyna estetyczna i kosmetologia oferują szereg zabiegów, dzięki którym możesz zniwelować tego typu defekty skórne. Sprawdź, na czym polega laserowe usuwanie rumienia i pozbądź się niechcianych zaczerwienień na twarzy.
Czerwone poliki mogą być oznaką nadreaktywności skóry na różne czynniki zewnętrzne, takie jak np.:
Do powstania zaczerwienień przyczynia się też intensywny wysiłek fizyczny, długotrwałe stosowanie miejscowych sterydów oraz nadużywanie alkoholu. Często zdarza się, że zaczerwienienia są następstwem spożycia dań doprawionych ostrymi przyprawami. Co jeśli czerwone plamy na policzkach utrzymują się coraz dłużej lub towarzyszą Ci na stałe? Bardzo możliwe, że zmagasz się z rumieniem (łac. rosacea), który poza wymienionymi czynnikami może mieć podłoże genetyczne.
Chcąc zmniejszyć zaczerwienienia na twarzy, zwykle wykonuje się zabiegi laserowe (w seriach). Specjaliści mają obecnie do dyspozycji wiele laserów naczyniowych, które odznaczają się szybką i precyzyjną pracą (nie uszkadzają okolicznych tkanek). Jak działają tego typu urządzenia? Emitują skoncentrowane światło, które niweluje rozszerzone naczynka (hemoglobina, czyli barwnik krwi pochłania emitowaną energię świetlną). Specjalna głowica chłodząca eliminuje ewentualny dyskomfort. Jeden zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut i nie wymaga szczególnych przygotowań ani nie wiąże się z długim okresem rekonwalescencji. Po serii zabiegów koloryt skóry jest ujednolicony, cera wygląda zdrowo.
Jeśli chodzi o wskazania pozabiegowe, nie można się opalać miesiąc przed i 4 tygodnie po zabiegu. Należy stosować kremy ochronne z filtrami SPF > 50 przez co najmniej miesiąc po laseroterapii. Zaleca się unikania intensywnej aktywności fizycznej, basenu i sauny 14 dni po zabiegu. Przez miesiąc po zabiegu nie powinno się używać peelingów ani kosmetyków zawierających silnie drażniące składniki.
Wiedz, że laserowe usuwanie rumienia poprzedza konsultacja wstępna ze specjalistą. W trakcie spotkania w gabinecie lekarz przedstawia wskazania, czynniki wykluczające, poznaje oczekiwania pacjenta co do efektu końcowego. Jakie są więc podstawowe przeciwwskazania do laseroterapii? Oto one:
By zmniejszyć ryzyko wystąpienia lokalnych zaczerwień skóry i rozwoju trwałej postaci rumienia, warto używać specjalnie dobranych dermokosmetyków oraz unikać podrażnień skóry. Pamiętaj, że bez względu na porę roku powinnaś chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB, które jak wiadomo nasila rumień. Oprócz tego warto wzmacniać barierę hydrolipidową skóry, stosując kremy nawilżające o bogatej konsystencji. Specjaliści zalecają, aby pić dziennie co najmniej 2 l płynów i wprowadzić do diety produkty obfitujące w witaminę K, A, E i C. W trosce o stan skóry warto unikać pikantnych przypraw i zrezygnować z używek.
Czerwone poliki to Twój kompleks? Poznaj metody usuwania tego typu niedoskonałości i umów się na wizytę w naszej Klinice Miracki.
Your Friday w Klinice Miracki to wyjątkowy czas, w którym możesz kompleksowo zadbać o Swoje…
Marzysz o aksamitnie gładkiej skórze bez zbędnych włosków? A może chciałabyś odmłodzić Swój wygląd, zredukować…
Czas na chwilę tylko dla Ciebie i Twojego naturalnego piękna. Rozpoczynamy Black Friday 2024 w…
Każda z nas pragnie czuć się pięknie i młodo w Swojej skórze. Świeży i promienny…
Aksamitnie gładka skóra bez zbędnych włosków to marzenie jak najbardziej do spełnienia, zwłaszcza jeśli zdecydujesz…
Jesień to doskonały czas, by kompleksowo zadbać o Swoją skórę, odżywić ją i nawilżyć oraz…