Menu

Cztery powody, dla których Twoja skóra potrzebuje laserowego odmładzania! Fotoodmładzanie i odmładzanie laserem.

Oznaki starzenia skóry mogą skutecznie pogorszyć samopoczucie. Jak z nimi walczyć? Wybór zabiegów odmładzających jest tak ogromny, że podjęcie decyzji wymaga zastanowienia, a często niemałej wiedzy.

Szczególną popularnością wśród kobiet cieszy się odmładzanie laserowe, czyli zabieg światłem o długości fali laserowej. O jego spektakularnych efektach przekonały się już tysiące Polek. Istnieją dowody, że laseroterapia jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów usuwania zmarszczek i odmładzania skóry.

Zastanawiasz się, czy skorzystać z tej metody? Poznaj cztery powody, dla których odmładzanie laserowe jest dla ciebie idealnym rozwiązaniem!

1. Nie ma ucieczki przed fotostarzeniem!

Wydaje się, że w naszej szerokości geograficznej ilość promieni słonecznych nie może wyrządzić skórze zbyt wielu szkód. To niestety mit. Nawet małe dawki szkodliwego promieniowania UVA, które docierają do nas każdego dnia, zwiększają prawdopodobieństwo zachorowania na raka i sprawiają, że na twarzy przedwcześnie pojawiają się oznaki starzenia. Degeneracja i uszkodzenia naskórka powstające pod wpływem promieni UVA powodują pojawianie się zmarszczek, plam na skórze i przyczyniają się do utraty jędrności skóry. Dodatkowo sprawiają, że skóra staje się cienka, przesuszona i bardziej narażona na uszkodzenia.
Przeprowadzane w naszej klinice zabiegi laserowego odmładzania twarzy, to nie tylko naprawa efektów fotostarzenia, lecz także wzmocnienie struktury skóry i głęboka przebudowa redukująca efekty wywołane przez upływający nieuchronnie czas. Odmładzanie laserowe prowadzi do powstawania nowych włókien kolagenowych, które pomagają skórze odzyskać młodość, koloryt i jędrność.

2. Kosmetyki nie wygrają z głębokimi zmarszczkami!

Rynek kosmetyczny oferuje ogromną ilość kosmetyków niwelujących oznaki starzenia. Niektóre z nich wykazują dużą skuteczność w usuwaniu zmarszczek, ale żaden preparat nie jest w stanie poprawić konturu twarzy ani usunąć głębokich bruzd. Odmładzanie laserowe przynosi zadowalające rezultaty nawet wówczas, gdy zmiany na skórze są już bardzo zaawansowane. W Klinice Miracki pomagamy zarówno Pacjentom z pierwszymi objawami starzenia się skóry – wtedy polecamy zabiegi laserowego fotoodmładzania, jak i z bardzo zaawansowanymi zmarszczkami, gdzie najskuteczniejsze są zabiegi gruntownego odmładzania laserowego. W obu przypadkach laserowe odmładzanie skóry daje wyraźną poprawę wyglądu twarzy. Efekty są widoczne już po jednym zabiegu!

3. Kolagen uwielbia laserowe odmładzanie twarzy!

Nie ma możliwości, żeby zachować młody wygląd, gdy brakuje cennych włókien kolagenowych i elastynowych. Niestety, wraz z upływem lat, ich ilość drastycznie maleje. W efekcie skóra staje się wiotka i słaba, a na twarzy i szyi pojawiają się zmarszczki oraz bruzdy. Dostarczanie kolagenu w postaci kosmetyków to rozwiązanie mało skuteczne, ponieważ nie jesteśmy w stanie samodzielnie zaaplikować kolagenu w głębokie warstwy skóry. Znacznie lepiej jest pobudzić fibroblasty do wzmożonej produkcji tego naturalnego rusztowania. Właśnie w ten sposób działa laseroterapia na służbach odmładzania. Światło lasera frakcyjnego powoduje powstanie serii mikrouszkodzeń w głębokich warstwach skóry. Ta, zostaje pobudzona do naprawy uszkodzeń, a pierwszą naturalną metodą jest właśnie…namnażanie włókien kolagenu.  W ten sposób skóra wchodzi w proces samoregeneracji, co daje najbardziej zadowalające efekty w postaci wyrównanych zmarszczek, poprawy jędrności skóry i redukcji wszelkich nierówności.

4. Odmładzanie laserowe rozwiązuje wszystkie problemy jednocześnie!

Większość metod odmładzania skóry skupia się tylko na konkretnych oznakach starzenia, podczas gdy laseroterapia działa na skórę kompleksowo. Pacjenci nie tylko pozbywają się zmarszczek, lecz także zyskują ogólną poprawę kondycji skóry – jędrność, sprężystość, zdrowy koloryt. Wszystko dzięki szczególnym właściwościom laserów, które pobudzają komórki skóry do samoregeneracji.
Odmładzanie laserowe pozwala pozbyć się takich problemów jak:
• zmarszczki powierzchowne i głębokie,
• przebarwienia na skórze,
• brak elastyczności naskórka,
• utrata konturu twarzy,
• ziemista cera.
Ponieważ w naszej klinice proponujemy wiele metod odmł