Obecnie stosowane lasery do depilacji to nowoczesne urządzenia, które stanowią najbezpieczniejszy i najbardziej efektywny sposób usuwania nadmiernego owłosienia. Wyposażono je w funkcje, które eliminują ból, a sposób aplikacji impulsów świetlnych jest tak precyzyjny, że nie ma ryzyka poparzenia skóry. Zabiegi można wykonywać cały rok, a nie tylko latem, wbrew funkcjonującej powszechnie opinii. Jednak należy pamiętać, że bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu zależą nie tylko od nowoczesnej konstrukcji lasera, ale też od stosowanie odpowiedniej pielęgnacji i ochrony skóry po zabiegu.
Światło emitowane przez laser jest absorbowane przez barwnik w mieszku włosowym i wywołuje zjawisko fototermolizy. Polega ona na selektywnej destrukcji termicznej za pomocą ciepła wytworzonego pod wpływem odpowiednio dużej energii świetlnej. Efekt termiczny zależy od natężenia melaniny, czyli barwnika występującego we włosach i skórze. Macierz włosa wraz z otaczającymi drobnymi naczyniami krwionośnymi zostają podgrzane, natomiast tkanki otaczające zostają nienaruszone. Laser oddziałuje jedynie na włosy będące w fazie wzrostu (anagenu). Żeby wychwycić fazę anagenu wszystkich włosów rosnących na danym obszarze, konieczne jest wykonanie serii zabiegów.
Aby przebieg laseroterapii był w pełni bezpieczny, należy odpowiednio się do niej przygotować. Podstawowe zasady, których należy przestrzegać przed laserowym usuwaniem owłosienia:
Przed zabiegiem, dla zachowania maksymalnego bezpieczeństwa, odbywa się konsultacja, podczas której kosmetolog przeprowadza z pacjentem bardzo szczegółowy wywiad. Rozmowa ma na celu wykluczenie przeciwwskazań do laseroterapii, a także wyjaśnienie przebiegu depilacji laserowej. Specjalista określa przewidywaną liczbę zabiegów oraz instruuje, jak postępować bezpośrednio po epilacji oraz w przerwach między zabiegami.
Pieprzyki, brodawki i inne podejrzane zmiany skórne znajdujące się na obszarze poddawanym zabiegowi, maskowane są białą kredką, by nie oddziaływało na nie światło lasera. Nowoczesne urządzenia, takie jak laser Thunder, Vectus i Motus, wyposażone są w system chłodzenia, dzięki czemu zabieg jest łagodny dla skóry i praktycznie bezbolesny. Osoby szczególnie wrażliwe na ból mogą skorzystać z kremu znieczulającego. Podczas zabiegu głowica jest płynnie przemieszczana posuwistym ruchem na kolejne obszary (np. w przypadku lasera Motus) lub wykonywana jest seria pojedynczych naświetleń – “strzałów” (np. laser Vectus). Po zakończeniu epilacji, kosmetolog może dodatkowo schłodzić skórę cold packiem.
Czasem może wystąpić nieprawidłowa reakcja skóry po depilacji laserem. Co prawda, niewielkie zaczerwienienie, będące wynikiem działania lasera, znikają bardzo szybko. Konieczne jest jednak stosowanie się do zaleceń pozabiegowych, aby wyeliminować tego typu skutki uboczne.
Zalecenia po zabiegu:
Zapraszamy na zabiegi w naszych klinikach w Warszawie, Katowicach, Łodzi i Krakowie.
Your Friday w Klinice Miracki to wyjątkowy czas, w którym możesz kompleksowo zadbać o Swoje…
Marzysz o aksamitnie gładkiej skórze bez zbędnych włosków? A może chciałabyś odmłodzić Swój wygląd, zredukować…
Czas na chwilę tylko dla Ciebie i Twojego naturalnego piękna. Rozpoczynamy Black Friday 2024 w…
Każda z nas pragnie czuć się pięknie i młodo w Swojej skórze. Świeży i promienny…
Aksamitnie gładka skóra bez zbędnych włosków to marzenie jak najbardziej do spełnienia, zwłaszcza jeśli zdecydujesz…
Jesień to doskonały czas, by kompleksowo zadbać o Swoją skórę, odżywić ją i nawilżyć oraz…