Menu

Czy liposukcja jest dla mnie?

Marzysz o pozbyciu się zbędnej tkanki tłuszczowej ale obawiasz się liposukcji? Odpowiemy na wszelkie Twoje wątpliwości. Jeżeli chcesz wiedzieć kiedy warto wykonać odsysanie tłuszczu, czy zabieg jest dla Ciebie bezpieczny i jakie są jego zalety, ten artykuł jest dla Ciebie.

Dla kogo jest liposukcja?

Liposukcja to zabieg dla osób, które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha, ud, pośladków czy ramion. Odsysanie tłuszczu to również sposób na usunięcie tłuszczu z problematycznych miejsc. Chodzi na przykład o ramiona, boczki czy tak zwane bryczesy – czyli strefy często oporne na diety i ćwiczenia. Nowoczesne odsysanie tłuszczu, które wykonujemy w Klinice Miracki, daje również doskonałe możliwości. Odessany tłuszcz można przeszczepić! Własna tkanka pięknie powiększa piersi, modeluje pośladki, podkreśla zarys mięśni i wypełnia zmarszczki. Tak zwany lipofilling lub inaczej lipotransfer to prawdziwy hit nowoczesnej medycyny estetycznej.

Liposukcja to zabieg dla osób, które oczekują spektakularnych efektów i są gotowe zawalczyć o swoją wymarzoną sylwetkę. Zabieg odsysania tłuszczu wymaga od Pacjenta przygotowania, a także odpowiedniej rekonwalescencji po liposukcji,

Czy liposukcja jest bezpieczna?

Nowoczesna liposukcja przede wszystkim jest zabiegiem mniej inwazyjnym, niż terapie starszej generacji. Odsysanie tłuszczu teraz jest wspierane światłem lasera lub ultradźwiękami, które pozwalają bezpiecznie odseparować komórki tłuszczowe, bez naruszania okolicznych tkanek. Dzięki temu zabieg jest mniej inwazyjny, trwa krócej i jest bezpieczniejszy. Taką liposukcję można wykonać w znieczuleniu miejscowym. Znieczulenie ogólne, czyli tak zwana narkoza, nie jest wymagane. Dzięki temu Pacjent szybciej wraca do siebie po zakończeniu zabiegu, nie ma poczucia ociężałości i dezorientacji.

Ważne jest również by wybierać odpowiedzialne kliniki, w których pracują lekarze – profesjonaliści. Ekspert przed zabiegiem zleca najważniejsze badania, dokładnie analizuje ich wyniki i podejmuje decyzję o zakwalifikowaniu Pacjenta do liposukcji lub nie. Wiele zależy również od samego Pacjenta. Przed zabiegiem należy rzetelnie odpowiadać na wszelkie pytania lekarzy, a po procedurze odsysaniu tłuszczu, restrykcyjnie przestrzegać jego zaleceń.

Mniejsze boczki, większe piersi – dzięki nowoczesnej liposukcji

Zaletą nowoczesnych urządzeń i najnowszych technologii jest przede wszystkim skuteczność i bezpieczeństwo. Najnowsza wiedza medyczna przynosi Pacjentom również nowe możliwości zabiegowe. Urządzenia LipoLife 3G i Vaser Lipo, pozwalają na lipofilling, czyli wypełnianie piersi, pośladków czy zmarszczek, pobranym podczas liposukcji tłuszczem.

Nowoczesne urządzenia w rękach lekarza specjalisty, pozwalają na osiągnięcie efektów, które należą do najbardziej nowoczesnych w świecie medycyny estetycznej. Liposukcja z wykorzystaniem lasera LipoLife 3G, w także liposukcja z wykorzystaniem ultradźwięków Vaser Lipo, pozwalają na bezpieczne odzyskanie pobranego tłuszczu i wszczepienie go w wybrane przez Pacjenta miejsce. Zamiast sztucznych implantów wszczepiamy własny, naturalny materiał. Efekty lipotransferu są spektakularne i doceniane przez Pacjentów na całym świecie. Podczas jednego zabiegu można, na przykład: pozbyć się niechcianego tłuszczu z brzucha i przenieść go do piersi. Nasze Pacjentki również są zachwycone efektami transplantacji własnej tkanki tłuszczowej.” – tłumaczy dr Krzysztof Miracki, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej i współzałożyciel Kliniki Miracki, która ma swoje trzy prestiżowe adresy w Warszawie.

Jak zredukować tkankę tłuszczową, jeżeli nie jestem gotowa na liposukcję.

Liposukcja to zabieg dla osób, które są gotowe na zabieg chirurgiczny, mogą pozwolić sobie na przejście okresu rekonwalescencji i są w stanie przestrzegać wszelkich zaleceń lekarza. Dodatkowo, ogólny stan zdrowia musi pozwalać na wykonanie zabiegu odsysania tłuszczu. Jeżeli jednak nie jest to możliwe, można skorzystać z mniej inwazyjnych sposobów na redukcję boczków, usuwania tłuszczu z brzucha, ramion, pleców, ud czy pośladków.

W Klinice Miracki staramy się zapewnić Pacjentom jak najszersze możliwości zabiegowe. Osoby, które chcą pozbyć się nadmiaru niechcianego tłuszczu mogą skorzystać między innymi z nieinwazyjnego, laserowego usuwania tłuszczu SculpSure. Zabieg jest wykonywany za pomocą specjalnych głowic, które emitują światło lasera. Energia niszczy komórki tłuszczowe, które następnie zaczynają być metabolizowane przez organizm. W trakcie zabiegu, trwającego 25 minut, można usunąć 25% tkanki tłuszczowej.

Nasze Pacjentki doceniają również spektakularne rezultaty działania skojarzonego światła podczerwieni i fal radiowych. To połączenie w zabiegu Vela Shape III modeluje sylwetkę, wyszczupla, redukuje cellulit i ujędrnia skórę.

Redukcja tłuszczu to jednak nie wszystko, jeśli chcemy walczyć o idealną sylwetkę. Ważna jest również kondycja naszej skóry. Można ją znacznie poprawić, ujędrnić i napiąć, dzięki zabiegom Accent Prime. Radiofrekwencja ma także właściwości antycellulitowe. To idealny zabieg by poprawić wygląd brzucha, pośladków czy ud.

Naszym Pacjentkom polecamy również nowoczesny masaż próżniowy Endermologia LPG Alliance. Zabieg miał swoją polską premierę w Klinice Miracki i od razu stał się hitem wśród zabiegów modelujących sylwetkę. Zupełnie nowa głowica urządzenia, pozwala na jeszcze skuteczniejsze wyszczuplenie, ujędrnienie i walkę z cellulitem.
Endermologia jest również doskonałym uzupełnieniem innych zabiegów modelujących sylwetkę.

W Klinice Miracki nasi lekarze pomogą dopasować zabieg, idealnie dostosowany do potrzeb Pacjentów. Zapytaj która z terapii jest najlepsza dla Ciebie i poznaj szczegóły zabiegów:

Liposukcja wspierana laserem – Lipo Life 3G
Liposukcja wspierana ultradźwiękami