AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł
Opublikowano

Czy mezoterapia jest szkodliwa?

Czy mezoterapia jest szkodliwa? Nie! Mezoterapia ma dobroczynny wpływ na skórę, pozwala poprawić jej kondycję, działa odmładzająco i przeciwstarzeniowo. Przynosi fantastyczne efekty, o ile tylko jest przeprowadzona według obowiązujących standardów – przez doświadczonego lekarza i z pomocą sprawdzonych preparatów. 

Czy mezoterapia jest bezpieczna?

Mezoterapia polega na kontrolowanym nakłuwaniu skóry w celu pobudzenia naturalnych procesów regeneracyjnych i zwiększenia wchłanialności substancji aktywnych dostarczanych w indywidualnie dobranych preparatach leczniczych lub pielęgnacyjnych. Istotą zabiegu jest nakłuwanie, które prowadzi do przerwania ciągłości tkanek, dlatego mezoterapię igłową powinien wykonywać wyłącznie doświadczony lekarz. Czy mezoterapia jest bezpieczna – to zależy od tego, gdzie, kto i w jaki sposób się ją wykonuje. 

Podstawą klasyfikacji do zabiegu jest wywiad, który pozwala wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Mezoterapii igłowej nie powinno wykonywać się między innymi u cukrzyków, kobiet w ciąży i karmiących piersią ani osób z aktywnym stanem zapalnym skóry. Takim Pacjentom proponuje się alternatywne metody, które będą w stanie przynieść oczekiwane rezultaty, nie narażając ich na skutki niepożądane i niebezpieczne dla zdrowia powikłania.

Kolejną ważną kwestią jest przestrzeganie zasad aseptyki. Nawet najmniejszy mikrouraz skóry niesie ryzyko zakażenia, dlatego w trakcie zabiegów iniekcyjnych należy zadbać o sterylne warunki pracy. Duże znaczenie mają także zalecenia po mezoterapii, które pozwalają skórze w pełni się zregenerować.

Mezoterapia jest bezpieczna, gdy:

 • wykonuje ją doświadczony lekarz,
 • bazuje na sprawdzonych, wysokiej jakości preparatach,
 • przestrzega się zasad aseptyki,
 • w okresie pozabiegowym dba się o skórę zgodnie z zaleceniami.

Czy mezoterapia szkodzi?

Może się wydawać, że skoro podczas mezoterapii dochodzi do uszkodzenia skóry, zabieg jest szkodliwy i może być ryzykowny. Trzeba jednak wiedzieć, że prawidłowo wykonana mezoterapia jest bezpieczna i przynosi fantastyczne efekty. Uzdrawianie przez nakłuwanie znane jest w medycynie od stuleci – Chińczycy stosowali akupunkturę już 2000 lat temu. Natomiast mezoterapia igłowa w dermatologii estetycznej jest stale obecna od lat 70. XX wieku, czyli od ponad 50 lat. Zalety mezoterapii igłowej, to nie tylko rewitalizacja skóry i wyraźne odmłodzenie. To również silne działanie przeciwstarzeniowe, które uodparnia skórę na nieunikniony wpływ czasu. Mezoterapia trwa maksymalnie kilkadziesiąt minut, przebiega w sposób komfortowy i nie wymaga specjalnych wyrzeczeń. Za to pozwala zachować zdrową, piękną i gładką skórę. Pomaga też w walce z cellulitem, rozstępami i łysieniem. To bezpieczna i skuteczna metoda, która potrafi zdziałać cuda, dlatego cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Mezoterapia uchodzi za specjalność medyczną. Jest uznawana za jeden z najlepszych zabiegów regenerujących i przeciwstarzeniowych. Pacjenci bardzo chętnie ją stosują. Na temat mezoterapii powstało i wciąż powstaje wiele opracowań naukowych. Jest to technika, którą wciąż się rozwija, aby móc zaoferować zabiegi jeszcze mniej inwazyjne i jeszcze bardziej efektywne. Z takich rozwiązań korzystamy w naszej klinice.

Zalety mezoterapii igłowej

 • Wszechstronne zastosowanie. Mezoterapię można wykonać na wszystkich obszarach ciała. 
 • Ukierunkowana terapia. Technika iniekcji i rodzaj preparatu są dobierane bezpośrednio do potrzeb i oczekiwań pacjenta.
 • Dwukierunkowe działanie. Intensywne nakłuwanie aktywuje naturalne procesy regeneracyjne skóry. Dostarczenie w głąb skóry właściwej substancji aktywnych, czyni ją lepiej odżywioną, nawilżoną i ukrwioną. 
 • Zabieg można wykonywać przez cały rok.
 • Krótkotrwała procedura i długotrwałe efekty. Mezoterapia trwa mniej niż godzinę, a pozwala przynieść poprawę kondycji skóry, która będzie utrzymywała się przez długie lata. 
 • Bezpieczeństwo i krótki okres rekonwalescencji. Po mezoterapii można od razu wrócić do codziennych zajęć, pamiętając oczywiście o przestrzeganiu kilku prostych zaleceń. 

Jeśli chcesz umówić się na mezoterapię lub dowiedzieć się czegoś więcej o tym zabiegu, zapraszamy do kontaktu: https://klinikamiracki.pl/kontakt/

Kategorie

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki