Skin care and rejuvenation. Young blond woman touching soft, glowing and clean face cheek, looking sensual at camera, apply cleanser, cream or facial lotion, white background
Kwas polimlekowy to wysoko ceniony stymulator tkankowy, który pobudza skórę do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Jesteś zainteresowana zabiegiem z użyciem preparatu kwasu L-polimlekowego? Wiedz, że po wykonaniu tej procedury musisz ściśle stosować się do zaleceń lekarskich, w tym tych dotyczących spania. Dowiedz się, czy po podaniu kwasu polimlekowego można spać na boku. Sprawdź, czego jeszcze należy unikać, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.
Zabieg z wykorzystaniem kwasu polimlekowego stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych (zamiast wypełniać zmarszczki, jak robi to np. kwas hialuronowy). To najmocniejszy stymulator, który jest podawany do skóry z pomocą igły lub kaniuli po wcześniejszym znieczuleniu leczonego obszaru. W celu zwiększenia komfortu zabiegu przed iniekcjami lekarz aplikuje na Twoją twarz krem o miejscowym działaniu znieczulającym. Umiejętnie przeprowadzony zabieg z kwasem l-polimklekowym:
Wiedz, że efekty zabiegu są bardzo naturalne i mogą utrzymywać się nawet do 2 lat. Po jakim czasie od zabiegu zauważysz pierwsze zmiany w wyglądzie? Po około 6 tygodniach. Jednak, aby faktycznie poprawić wygląd i jak najdłużej utrzymać efekty terapeutyczne, musisz przestrzegać zaleceń po zabiegu. Jesteś ciekawa, czy można spać na boku po zabiegu kwasem polimlekowym? W opinii specjalistów naszej Kliniki Miracki powinno się unikać spania na twarzy przez co najmniej 24 godziny po każdym zabiegu medycyny estetycznej. Tak więc, jeśli chcesz skorzystać z procedury z użyciem kwasu polimlekowego nie możesz spać na boku ani na brzuchu. Optymalną pozycją będzie spanie na plecach. O czym jeszcze musisz pamiętać?
Zanim wykonasz ten zabieg odmładzający, lekarz medycyny estetycznej poinformuje Cię o wszystkich zaleceniach pozabiegowych, których powinnaś bezwzględnie przestrzegać. Co jest szczególnie ważne? Pamiętaj o regularnym wykonywaniu masażu twarzy, co pozwoli na równomierne rozłożenie się preparatu w skórze (wykonuj masaże co najmniej dwa razy w ciągu dnia, zgodnie z instruktażem od specjalisty). Nie wykonuj makijażu przez 24 godziny po zabiegu. By zmniejszyć ryzyko powikłań, staraj się unikać czynności, które mogłyby prowadzić do rozgrzania skóry, dlatego wstrzymaj się od ćwiczeń przynajmniej na 7 dni od wykonania iniekcji. Zrezygnuj też na ten okres z solarium, sauny i pływania w basenie. Staraj się nie narażać skóry na infekcje, dbaj szczególnie o jej higienę.
Zanim skorzystasz z tej metody stymulacji skóry, musisz poznać potencjalne przeciwwskazania do zabiegu. Do głównych czynników wykluczających zaliczamy m.in.:
Jak widzisz nie ma wielu przeciwwskazań do zabiegu z użyciem kwasu polimlekowego, co czyni preparat kwasu L-polimlekowego dostępnym dla dużej grupy kobiet. Wiedz, że w naszych gabinetach korzystamy z certyfikowanych urządzeń i dobrze przebadanych preparatów. Zatrudniamy wykwalifikowanych i doświadczonych ekspertów, którzy doskonale wiedzą, jak zadbać o skórę twarzy każdej Pacjentki.
Masz pytania odnośnie zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych w naszych 7 Klinikach w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Łodzi? Jeśli tak, nie zwlekaj z kontaktem z nami. Doświadczeni i przyjaźni doradcy Pacjenta z przyjemnością odpowiedzą na każde Twoje pytanie:
+48 221 030 030
605 905 608
rejestracja@klinikamiracki.pl
Cellulit, nazywany skórką pomarańczową, to problem, który dotyka większość kobiet, niezależnie od wieku i wagi.…
Każda z nas zasługuje na to, by czuć się naturalnie piękna. Niekiedy jednak przeszkadzają nam…
Naturalnie piękny wygląd skóry dodaje nam pewności Siebie i sprawia, że czujemy się atrakcyjnie. Nasi…
Postępy w nauce i medycynie, gwałtowny rozwój branży farmaceutycznej wpływają na wydłużenie długości życia społeczeństw…
W dobie rosnącej świadomości zdrowotnej i starzejących się społeczeństw, krajów wysoko rozwiniętych, dążenie do długowieczności…
Długie i zdrowe życie nie ma ceny, a badania na temat wpływu różnych czynników na…