Menu

Czy usuwanie tatuażu boli bardziej niż jego zrobienie? Sprawdź, na czym polega laserowe usuwanie tatuażu w Klinice Miracki!

Wiele osób, które decydują się na tatuaż zadaje sobie pytanie – czy zrobienie tatuażu boli? Odpowiedź nie jest wcale taka prosta. Wykonanie napisu czy rysunku na ciele z pewnością jest bolesne, ponieważ polega na nakłuwaniu skóry specjalną igłą. Każdy z nas ma jednak inną odporność na ból, wiele zależy też od partii ciała, na której robiony jest tatuaż.

Kolejna sprawa to usuwanie tatuażu laserem – wokół tego tematu również powstało wiele mitów. Mówi się, że zabieg jest bardzo bolesny i pozostawia blizny. Tak było kiedyś, ale dziś mamy nowoczesny laser PicoSure lub jego odpowiednik Discovery Pico, dzięki którym można szybko, skutecznie oraz zdecydowanie mniej boleśnie usunąć nawet duży i kolorowy tatuaż.

Czy robienie tatuażu boli?

Całkowicie bezbolesne zrobienie tatuażu jest niemożliwe, ponieważ igła ingeruje w naszą skórę, co musi wiązać się z pewnymi odczuciami. Wiadomo jednak, że jedne miejsca ciała są bardziej czułe na ból, a inne mniej. Wszystko przez to, że skóra ma różną grubość, poza tym ważna jest też obecność tkanki tłuszczowej (większa ilość to zazwyczaj mniejszy ból).

Miejsca ciała, w których robienie tatuażu boli najmocniej

Najniższa tolerancja na ból występuje w miejscach, gdzie skóra jest cienka i unerwiona, np.:

 • powieki,
 • uszy i okolice za uchem,
 • szyja,
 • kostka,
 • stopy,
 • okolica żeber i klatka piersiowa,
 • okolice łokci,
 • place,
 • kolana
 • miejsca intymne.

Uznaje się, że wykonanie tatuażu najmniej boli w miejscach ciała, takich jak: ramię, udo, górna część pleców, wewnętrzna strona przedramienia, łydka.

Twój tatuaż przestał Ci się podobać? Zdecyduj się na laserowe usuwanie tatuażu!

Decyzja o zrobieniu tatuażu zawsze powinna być dobrze przemyślana. Jeśli jesteśmy bardzo wrażliwi na ból, to warto zastanowić się nad wykonaniem go w miejscu, w którym nieprzyjemne odczucia będą możliwie jak najmniejsze. Zdarza się jednak, że w pewnym momencie życia, chcemy pozbyć wytatuowanych ozdób z naszego ciała. Powodów może być naprawdę wiele.

W naszej klinice skutecznie usuwamy niechciane tatuaże, dzięki innowacyjnym laserom PicoSure oraz Discovery Pico. Urządzenia wyróżniają się krótkim impulsem świetlnym (pikosekundowym), który szybko i łatwo rozbija cząstki barwnika. Lasery pikosekundowe mogą być wykorzystane nie tylko do usuwania tatuażu, ale też usuwania makijażu permanentnego czy przebarwień.

Jak wygląda zabieg? Czy jest bolesny?

Podczas zabiegu impuls światła lasera rozbija cząsteczki barwnika, które są następnie usuwane z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. Przed zabiegiem skórę znieczula się specjalnym kremem, co łagodzi ból. Laserowe usuwanie tatuażu wiąże się jednak z pewnymi nieprzyjemnymi odczuciami, ale w przypadku PicoSure lub Discovery Pico cała procedura jest na tyle krótka, że ból jest do wytrzymania. Dzięki krótkiemu kontaktowi wiązki lasera ze skórą, do minimum zmniejsza się ryzyko jej przegrzania. Dodatkowo skórę chłodzi się strumieniem zimnego powietrza.

PicoSure i Discovery Pico – dlaczego warto zdecydować się na usuwanie tatuażu laserem?

 • Bezpieczna metoda,
 • wykorzystanie krótkiego impulsu światła,
 • szybka procedura zabiegowa,
 • mniejsze dolegliwości bólowe,
 • po zabiegu nie ma blizn,
 • precyzja działania,
 • usuwa nawet duże i kolorowe tatuaże,
 • mniejsza liczba koniecznych zabiegów w porównaniu do starszych laserów.

Dolegliwości bólowe, jakie pojawiają się zarówno podczas robienia i usuwania tatuażu to bardzo indywidualna kwestia. Wiele zależy od progu bólu danej osoby oraz miejsca ciała i grubości skóry.

Zabiegi laserami pikosekundowymi to nie tylko likwidacja tatuażu

Pamiętajcie jednak, że zabiegi wykorzystujące laser pracujący w technologii pikosekundowej  nie sprowadzają się jedynie do usuwania tatuażu. Z ich pomocą możemy również wykonać skuteczne zabiegi usuwania makijażu permanentnego, leczenia blizn, gruntownego odmładzania skóry, likwidacji przebarwień oraz leczenia rozstępów.
Zapraszamy na konsultacje oraz do zasięgnięcia opinii naszych ekspertów: rejestracja@klinikamiracki.pl oraz 221 030 030 605 905 608

Zobacz również

„Nie wierzę w przypadek” – wywiad z Panią Kariną-Dudek Miracką, naszą szefową, właścicielką Kliniki Miracki w październikowym wydaniu Elle

„Nie wierzę w przypadek” – wywiad z Panią Kariną-Dudek Miracką, naszą szefową, właścicielką Kliniki Miracki w październikowym wydaniu Elle

Uśmiech, pochwała dodają skrzydeł, ale gdy szef mówi, że jesteśmy dla niego najważniejsi i chciałby się znaleźć z nami w czasie sztormu w łodzi ratunkowej, jesteśmy dumni.
Magazyn Elle październik – wywiad z Panią Kariną-Dudek Miracką, właścicielką Kliniki Miracki, która nas wspiera i inspiruje każdego dnia.

Czytaj dalej

„Pragmatyczni marzyciele” – Karina Dudek-Miracka i Krzysztof Miracki w świątecznym magazynie „Gala”

„Pragmatyczni marzyciele” – Karina Dudek-Miracka i Krzysztof Miracki w świątecznym magazynie „Gala”

Czytelnicy świątecznego wydania magazynu „Gala” (nr 23) mogli zajrzeć bardzo mocno za kulisy życia Kliniki Miracki, bo aż do prywatnych ambicji, marzeń i wartości właścicieli: Kariny Dudek-Mirackiej i Krzysztofa Mirackiego. Wywiad, który ukazał się w magazynie „Gala” 18 grudnia 2017 roku, prezentujemy Państwu w całości.

Czytaj dalej