Menu

Czym jest fotoodmładzanie? Poznaj kilka powodów, dla których warto się na nie zdecydować!

Choć większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że starzenie się skóry jest procesem nieuchronnym, to czasami bardzo ciężko pogodzić się z pojawiającymi się na twarzy pierwszymi oznakami starzenia: zmarszczkami, szarością skóry, utratą jędrności. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, by skutecznie przywrócić twarzy młody wygląd. Jednym z nich są zabiegi fotoodmładzania. Na czym one polegają i komu są szczególnie polecane? Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto się na niego zdecydować!

Fotostarzenie skóry – co to jest?

Każdy z nas doskonale wie, że z czasem, każda komórka skóry człowieka ulegnie procesom starzenia. Dotyczy to również komórek skóry – największego organu w organizmie człowieka. Jednak wpływ na procesy starzenia ma nie tylko czas i wewnętrzne zmiany, które samoczynnie i nieuchronnie zachodzą w organizmie, ale też czynniki zewnętrzne. Jednym z nich jest promieniowanie UV. Czy to w formie promieni słonecznych, czy lamp solaryjnych – nadmierna lub długotrwała ekspozycja skóry na promieniowanie, z pewnością przyspieszy zmiany skórne zwane fotostarzeniem skóry. Szczególnie na fotostarzenie narażone są delikatne partie skóry – skóra wokół oczy, skóra dłoni, skóra wokół ust. Ale też te, które po prostu najmocniej wystawione są na działanie słońca – czoło czy policzki.

Czym wobec tego są objawy fotostarzenia? Bardzo prosto je rozpoznać – przesuszenia, „pergaminowość” skóry, pojawiające się zmiany pigmentacyjne bądź naczyniowe oraz pojawiająca się w ślad za nimi delikatna siateczka zmarszczek. To właśnie z nimi pozwalają walczyć lasery przeznaczone do zabiegów fotoodmładzania. Najpopularniejszymi urządzeniami tego typu są lasery Alma Dye VL oraz Icon Max G.

Fotoodmładzanie laserem – kiedy po nie sięgnąć?

Zabiegi fotoodmładzania laserowego to procedury przeznaczone nie tylko dla osób, u których zmiany fotostarzeniowe związane są z upływem czasu. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zregenereować skórę na przykład po urlopach – zimowych lub letnich, kiedy to poddawana była ekstremalnym warunkom atmosferycznym, przesuszana słoną wodą czy opalaniem. Ale zabiegi fotoodmładzania to również doskonała alternatywa dla osób, których skóra traci kondycję ze względu na długotrwałe przemęczenie, brak wcześniejszej regularnej pielęgnacji. W medycynie estetycznej zabiegi fotoodmładzania to mówiąc obrazowo litera A w alfabecie zabiegów odmładzających.

Fotoodmładzanie laserem – na czym to polega?

Fotoodmładzanie laserowe to zabieg, który opiera się na zasadzie wykorzystania światła w procesie fototermolizy selektywnej. Urządzenie laserowe dostarcza energię w chromofory melaniny i hemoglobiny w skórze – laser skutecznie je wyodrębnia i wysyła do nich fale światła laserowego, które pozwalają usuwać niepożądane zmiany – wyrównać koloryt, usunąć zmiany pigmentacyjne, zamknąć mniejsze naczynka na twarzy. Oraz zredukować zmarszczki i „ożywić” skórę dostarczając jej impulsu do odbudowy kolagenu i elastyny.

Mechanizm działania fotoodmładzania skóry laserem frakcyjnym (a do tego typu urządzeń zaliczamy głowice Dye VLMax G) polega na tym, że światło niszczy mikrokolumny komórek w głębszych warstwach skóry, pozostawiając dookoła nienaruszone, zdrowe komórki. W ten sposób zdrowe komórki zostają pobudzone do intensywnej regeneracji i produkcji włókien kolagenowych, aby wypełniły sąsiadujące z nimi uszkodzenia skóry wywołane przez laser. Namnażający się w skórze kolagen powoduje też, że skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna, witalna i promienna.

Dlaczego warto zdecydować się na laserowe zabiegi fotoodmładzania? 3 główne powody!

  • Fotoodmładzanie uważane jest za jeden z bezpieczniejszych i łagodniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jest to nieinwazyjny zabieg odmładzający skórę, który jest mniej agresywny niż głębokie peelingi czy dermabrazja laserowa lub zabiegi głębokiego odmładzania laserowego. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod odmładzania (chirurgiczny lifting twarzy), fotoodmładzanie to zabieg, który redukuje niemal całkowicie okres rekonwalescencji.
  • Laserowe fotoodmładzanie skóry to zabieg, który wiąże się z minimalnym bólem, a podczas jego wykonywania można stosować dodatkowo specjalne znieczulenie miejscowe (najczęściej w formie maści). Inteligencja urządzenia laserowego pozwala też uchronić naszą skórę przed niechcianymi uszkodzeniami i poparzeniem – fala światła laserowego przedostaje się do głębszych warstw skóry, nie naruszając naskórka. Podczas zabiegu możemy odczuwać jedynie delikatne uczucie pieczenia i ciepła.
  • Fotoodmładzanie pozwala na osiągnięcie szybkich i widocznych efektów odmłodzenia skóry. Po wykonywaniu zabiegu laserowego skóra łuszczy się przez kilka następnych dni, a już po upływie około 2 tygodni możemy zaobserwować pełne efekty odmłodzenia. Chcąc uzyskać jak najlepsze rezultaty, najlepiej zdecydować się na 1-3 sesje takich zabiegów.

Czy każdy może poddać się zabiegowi fotoodmładzania?

Choć fotoodmładzanie jest bezpiecznym i łagodnym dla skóry zabiegiem, to istnieją również pewne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Nie powinny korzystać z niego m.in. osoby, które mają świeżą opaleniznę, rozrusznik serca, cukrzycę czy przyjmują określone leki z kategorii światłouczulających. Chcąc upewnić się, że fotoodmładzanie nie zaszkodzi naszej skórze i zdrowiu, najlepiej przed jego wykonaniem skonsultować się ze specjalistą. Podczas konsultacji lekarz poinformuje nas także, jak przygotować się do zabiegu i postępować ze skórą po jego wykonaniu.

Jeżeli chcecie zasięgnąć więcej opinii na temat cen i szczegółów zabiegów fotoodmładzania w Klinice Miracki, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klnikamiracki.pl lub 605 905 608. Szczegółowe ceny zabiegów fotoodmładzania możecie Państwo znaleźć w zakładce cennik.