Menu

Na czym polega laserowe usuwanie przebarwień? Czy to bolesny zabieg? Dlaczego warto leczyć przebarwienia właśnie przy pomocy zabiegów laserowych?

Laserowe usuwanie przebarwień to nowoczesny sposób zwalczania zmian pigmentacyjnych w skórze. Jest o wiele bardziej skuteczny, niż klasyczne metody, takie jak złuszczanie chemiczne, mikrodermabrazja czy krioterapia. Daje również ogromną przewagę nad stosowaniem kremów wybielających i maści leczniczych. Dlaczego? Przede wszystkim laser jest w stanie usunąć nieestetyczne plamy skuteczniej i w dużo krótszym czasie niż pozostałe metody. Na czym polega laserowe usuwanie przebarwień? Czy to bolesny zabieg? Podpowiadamy, dlaczego warto leczyć przebarwienia właśnie przy pomocy zabiegów laserowych.

Laserowy zabieg na przebarwienia – na czym to polega?

Zabiegi laserowe to metoda, którą coraz częściej wykorzystuje się do leczenia wszelkich zmian skórnych. Światło emitowane przez laser precyzyjnie trafia w problemowy obszar skóry. Emitowana energia rozbija barwnik w skórze na niewielkie cząsteczki – takie, z których usunięciem organizm radzi sobie sam w procesie naturalnego oczyszczania.

Koncentracja impulsów w miejscu, gdzie jest nagromadzony barwnik sprawia, że lasery działają bezpośrednio na zmianę przebarwieniową. Dzięki tej precyzji, światło lasera nie powoduje większych uszkodzeń na pozostałej powierzchni skóry. W przypadku peelingów złuszczających czy krioterapii nie możemy niestety mówić o precyzji działania – przy okazji usuwania przebarwień, dochodzi do uszkodzenia naskórka oraz tkanki wokół plam.

Jaki laser na przebarwienia?

Przy usuwaniu przebarwień bardzo duże znaczenie ma również rodzaj wykorzystywanego urządzenia. Najważniejsza dla skutecznego usunięcia przebarwień jest moc lasera. Jednocześnie dla naszego bezpieczeństwa – impuls świetlny powinien być możliwie jak najkrótszy. Dzięki temu można uniknąć podrażnień, zaczerwienienia skóry czy nawet poparzeń. Dlatego w naszej klinice wykorzystujemy najnowocześniejsze lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico. Te urządzenia charakteryzuje duża moc lasera, a jednocześnie delikatne działanie. Lasery pikosekundowe działają na barwnik w głębokich warstwach skóry z bardzo dużą energią. Dzięki temu rozbijają barwnik na mikrocząsteczki – dużo mniejsze, niż urządzenia starszej generacji. Organizm łatwiej radzi sobie z ich usunięciem, podczas naturalnych procesów oczyszczania skóry. Działanie lasera pikosekundowego jest również bezpieczne dla skóry. Wiązki światła, które są przesyłane pod skórę w ultrakrótkich seriach (pikosekundowych) nie uszkadzają tkanek wokół leczonego obszaru. Pacjent po zabiegu może szybciej wrócić do codziennych czynności i nie jest narażony na powstawanie blizn pozabiegowych.

Dzięki tym parametrom lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico stanowią idealne narzędzie do usuwania przebarwień, ale również niechcianych tatuaży.

Leczenie przebarwień laserem – czy to boli?

Jeszcze do niedawna zabiegi laserowe były kojarzone z bolesną procedurą, przegrzaniem skóry a nawet z poparzeniami. Czy laserowe usuwanie przebarwień rzeczywiście boli? Jeżeli korzystamy z najnowszych technologii i urządzeń – nie musi tak być. Odkąd udało się zminimalizować czas oddziaływania lasera na skórę, wszelkie nieprzyjemne dolegliwości podczas wykonywania zabiegu zostały zmniejszone do minimum. Lasery pikosekundowe uwalniają ultrakrótką wiązkę światła, liczoną w pikosekundach. To oznacza, że kontakt światła ze skórą jest skrócony na tyle, że nie powstają efekty uboczne. Jak więc odczuwamy działanie lasera pikosekundowego? Wiele zależy od rodzaju przebarwienia, wrażliwości na ból i indywidualnych cech Pacjenta. Jednakże w większości przypadków podczas zabiegu nie jest konieczne zastosowanie żadnego znieczulenia.

Po zabiegu laserowego usuwania przebarwień Pacjent szybciej wraca do codziennych aktywności. Bezpośrednio po zabiegu, w miejscu działania lasera mogą pojawić się zaczerwienienia. Wszelkie ślady powinny zniknąć samoczynnie po kilku dniach. Przez kolejne tygodnie należy pamiętać, by chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym.

Więcej informacji na temat laserowego usuwania przebarwień znajdziesz na stronie:

Discovery Pico

Zobacz również

Otwarcie medialne nowej siedziby

Otwarcie medialne nowej siedziby

Pod nowym adresem, pod którym mieścimy się od stycznia 2016 roku, możemy już mówić o sobie: Klinika Miracki – jedna z największych placówek medycyny estetycznej i laseroterapii w Polsce.

Czytaj dalej

Dyrektor Generalna Karina Dudek-Miracka i dr Krzysztof Miracki na konferencji prasowej #wbezpiecznychrekach!

Dyrektor Generalna Karina Dudek-Miracka i dr Krzysztof Miracki na konferencji prasowej #wbezpiecznychrekach!

29.11.2018

Dyrektor Generalna Karina Dudek-Miracka i dr Krzysztof Miracki zostali zaproszeni przez markę Neuvia na konferencję prasową #wbezpiecznychrekach. Spotkanie zostało zorganizowane w związku z kampanią o tej samej nazwie, której celem jest promowanie bezpiecznego korzystania z zabiegów iniekcyjnych.

Czytaj dalej