Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!
jak wygląda depilacja bikini
,

Depilacja laserowa bikini – jak przebiega? Depilacja miejsc intymnych krok po kroku

Depilacja laserowa bikini to zabieg, który dla wielu kobiet jest krępujący. Przeczytaj, jak się do niego przygotować i na czym polega procedura w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. Rozwiewamy wszelkie wątpliwości na temat depilacji laserowej miejsc intymnych.

Krok pierwszy: konsultacja z kosmetologiem

Przed każdym zabiegiem w katowickiej Klinice Miracki odbywa się konsultacja ze specjalistą, również depilacja laserowa bikini nie jest wyjątkiem. Zanim umówisz się na pierwszą sesję epilacji, zaprosimy Cię na wizytę wstępną u kosmetologa, podczas której wykluczone zostaną ewentualne przeciwwskazania. Specjalista musi poznać też Twoje oczekiwania i wyjaśni Ci, czego możesz spodziewać się po depilacji laserowej miejsc intymnych. Jeśli nie ma przeciwwskazań, pierwszy zabieg może odbyć się nawet podczas pierwszej wizyty.

Krok drugi: przygotowanie do zabiegu

Przygotowując się do pierwszej sesji depilacji laserowej, ważne jest, aby unikać woskowania lub wyrywania włosów przez cztery do sześciu tygodni przed zabiegiem. Czynności te doraźnie usuwają włosy wraz z cebulkami z mieszków włosowych, które są celem zabiegu laserowego. W ciągu 24 godzin przed depilacją bikini laserem będziesz musiała się dokładnie ogolić przy pomocy zwykłej maszynki jednorazowej. Uważaj przy tym, żeby nie podrażnić, ani nie skaleczyć skóry.

Krok trzeci: depilacja laserowa bikini w gabinecie medycyny estetycznej

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że depilacja laserowa bikini to dla wielu kobiet zabieg krępujący, dlatego zapewniamy naszym pacjentkom najwyższy komfort i pełną dyskrecję. Pamiętaj o tym, że nasz kosmetolog nie wykonuje tego zabiegu po raz pierwszy. Podczas laserowego usuwania owłosienia możesz się odprężyć, a specjalista zajmie się resztą. Sam zabieg trwa zaledwie kilka-kilkanaście minut, więc nim się obejrzysz, będzie po wszystkim.

W zależności od tego, jaki obszar wybierzesz, zabieg może obejmować:

 • Bikini płytkie, czyli pachwiny i boczne strony wzgórka łonowego.
 • Bikini  pełne, czyli pachwiny, wzgórek, wargi sromowe.
 • Bikini brazylijskie, czyli pachwiny, wzgórek, wargi sromowe oraz przestrzeń międzypośladkową.

Podczas usuwania owłosienia laserem obszar zabiegowy będzie poddawany serii impulsów świetlnych, które mogą powodować lekki dyskomfort. Pierwszy zabieg zwykle wywołuje najwięcej wrażeń w porównaniu z kolejnymi.

Krok czwarty: postępowanie po zabiegu

Po depilacji laserowej bikini skóra może stać się zaczerwieniona. Ewentualne podrażnienia można łagodzić okładami z lodu, żelem aloesowym, delikatnym balsamem zaleconym przez kosmetologa lub kremami ​​przeciwzapalnymi. W ciągu najbliższego miesiąca po depilacji bikini musisz unikać opalania tego obszaru. Jeśli wybierasz się na plażę, zastosuj krem przeciwsłoneczny o wysokiej fotoochronie (najlepiej 50+ SPF) na cały obszar wokół bikini, który został poddany depilacji laserowej.

Mieszki włosowe potraktowane laserem do depilacji wyrzucają martwe włoski w ciągu kilku dni lub tygodni po zabiegu. Proces wypadania może czasami wyglądać jak ciągły wzrost włosów. Aby pomóc mieszkom włosowym w usuwaniu włosków, już po kilku dniach po epilacji możesz wykonać delikatny peeling i ogolić obszar maszynką. Musisz też liczyć się z tym, że po pierwszym zabiegu część włosków odrośnie, ponieważ laser działa tylko na włosy w fazie anagenu. Dla uzyskania trwałych rezultatów konieczna jest seria około 6-8 zabiegów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat depilacji laserowej, skontaktuj się ze specjalistami z naszej kliniki: https://klinikamiracki.pl/kontakt/

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki