Fioletowe krosty na nogach

Fioletowe krosty na nogach – przyczyny powstawania

Krosty to najczęstsze objawy chorób skóry, które mogą pojawić się na naszym ciele. Krosty na nogach mogą powstawać z różnych powodów: może nimi być alergia na kosmetyki lub materiały, z których jest wykonana odzież, może to być także alergia pokarmowa, niewłaściwa higiena osobista, zbyt częsta depilacja lub objaw choroby wewnętrznej organizmu (np. cukrzycy).

Fioletowe krosty na nogach – objawy

Krosty mogą pojawiać się zarówno na łydkach, jak i na udach. Mogą występować pod postacią wysypki lub pojedynczych krost. Fioletowy kolor krost pojawia się po próbie wyciskania ich przez co dochodzi do wynaczynienia krwi. Po fioletowych krostach często zostają blizny. Dlatego nie należy samodzielnie usuwać pryszczy, lecz zgłosić się po pomoc do dermatologa.

Fioletowe krosty na nogach – leczenie

Krosty na nogach, które pojawiły się z powodu alergii powinny zniknąć po kilku dniach i po odstawieniu alergenów. To samo stanie się z wysypką, która powstała w związku z depilacją. Należy zmienić sposób usuwania włosków z ciała lub zadbać o czystą maszynkę do golenia. Warto zastanowić się nad depilacją laserową. W przypadku krost, które są objawem choroby, należy jak najszybciej zgłosić się do dermatologa. Lekarz może zalecić stosowanie maści na zmienione chorobą obszary skóry lub przyjmowanie leków doustnych. Często niezbędne jest stosowanie antybiotyków. Dobre efekty przynoszą także zabiegi medycyny estetycznej, np. peelingi.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki