NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Fioletowe krosty na nogach

Fioletowe krosty na nogach – przyczyny powstawania

Krosty to najczęstsze objawy chorób skóry, które mogą pojawić się na naszym ciele. Krosty na nogach mogą powstawać z różnych powodów: może nimi być alergia na kosmetyki lub materiały, z których jest wykonana odzież, może to być także alergia pokarmowa, niewłaściwa higiena osobista, zbyt częsta depilacja lub objaw choroby wewnętrznej organizmu (np. cukrzycy).

Fioletowe krosty na nogach – objawy

Krosty mogą pojawiać się zarówno na łydkach, jak i na udach. Mogą występować pod postacią wysypki lub pojedynczych krost. Fioletowy kolor krost pojawia się po próbie wyciskania ich przez co dochodzi do wynaczynienia krwi. Po fioletowych krostach często zostają blizny. Dlatego nie należy samodzielnie usuwać pryszczy, lecz zgłosić się po pomoc do dermatologa.

Fioletowe krosty na nogach – leczenie

Krosty na nogach, które pojawiły się z powodu alergii powinny zniknąć po kilku dniach i po odstawieniu alergenów. To samo stanie się z wysypką, która powstała w związku z depilacją. Należy zmienić sposób usuwania włosków z ciała lub zadbać o czystą maszynkę do golenia. Warto zastanowić się nad depilacją laserową. W przypadku krost, które są objawem choroby, należy jak najszybciej zgłosić się do dermatologa. Lekarz może zalecić stosowanie maści na zmienione chorobą obszary skóry lub przyjmowanie leków doustnych. Często niezbędne jest stosowanie antybiotyków. Dobre efekty przynoszą także zabiegi medycyny estetycznej, np. peelingi.

Polecane zabiegi:

Vectus

Motus

Thunder 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki