AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Grzybica skóry

Grzybica skóry – informacje podstawowe

Grzybica skóry to choroba zakaźna wywoływana przez chorobotwórcze grzyby. Do zakażenia dochodzi zarówno poprzez kontakt z chorym, jak i przez rzeczy osobiste lub też bezpośrednio w środowiskach wilgotnych. Najczęściej występującymi odmianami grzybicy są: łupież pstry, grzybica skóry gładkiej, grzybice owłosionej skóry głowy oraz grzybice paznokci. W zależności od rodzaju, grzybica skóry może objawiać się w różny sposób. Najbardziej charakterystyczne symptomy to: ogniska złuszczania naskórka oraz wypadania włosów, a także krostki i pęcherzyki występujące w miejscu schorzenia. Leczenie grzybicy skóry zazwyczaj opiera się na miejscowej lub ogólnej kuracji lekami przeciwgrzybiczymi.

Grzybica skóry– objawy

Objawy grzybicy skóry są różne w zależności od jej rodzaju. Zazwyczaj to jednak charakterystyczne zmiany skórne, takie jak: grudki, pęcherze lub plamy, złuszczanie naskórka oraz świąd i pieczenie.

Grzybica skóry – przyczyny

Grzybica skóry to choroba wywoływana przez grzyby chorobotwórcze, najczęściej drożdżaki Candida Albicans. Największe ryzyko zakażenia występuje w środowiskach wilgotnych, gdyż tam namnażają się na największą skalę. Do zakażenia może też dojść poprzez kontakt z chorym człowiekiem lub zwierzęciem oraz przez wspólne użytkowanie rzeczy osobistych. Czynnikiem sprzyjającym powstawaniu grzybic jest przede wszystkim zachwiana odporność organizmu, dlatego też na wystąpienie choroby narażone są osoby przyjmujące antybiotykoterapię oraz chorzy na nowotwory lub inne choroby osłabiające układ immunologiczny.

Grzybica skóry – leczenie

Leczenie grzybicy skóry ma charakter miejscowy lub ogólny i zazwyczaj jest długotrwałe, gdyż choroba ma skłonność do nawracania. Opiera się na stosowaniu preparatów przeciwgrzybiczych. Najczęściej są to leki z grupy polienów, azoli (występujących z zawartością substancji, takich jak: ketokonazol, flukonazol czy imidazol) lub alliloamin. Wybór kuracji zależy od miejsca występowania oraz nasilenia zmian skórnych.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki