Karboksyterapia to zabieg polegający na wprowadzenie pod skórę dwutlenku węgla w postaci czystego, medycznego gazu. W czasie iniekcji jest on równomiernie rozprowadzany pod skórą, rozszerzając naczynia krwionośne, co powoduje lepsze odżywienie oraz dotlenienie tkanek. Stymuluje procesy regeneracji tkankowej, skóra staje się biologicznie młodsza i odporniejsza.


Karboksyterapia – działanie

Karboksyterapia to zabieg polegający na pobudzeniu naturalnych procesów, które są zahamowane przez nieprawidłowy styl życia, złą dietę, brak aktywności fizycznej oraz naturalny proces starzenia organizmu. Zabieg powoduje lekki i krótkotrwały stan zapalny, doprowadzając do wzmożonej produkcji elastyny i kolagenu. Kondycja skóry jest lepsza, włókna kolagenowe stopniowo ulegają obkurczeniu, poprawia się mikrokrążenie, a w efekcie skóra staje się bardziej sprężysta i gładka.

Karboksyterapia pod oczy

Aktywacja czynnika wzrostu VEGF to efekt działania karboksyterapii. Następuje przyrost kolejnych naczyń włosowatych, które przyczyniają się do poprawy krążenia. Znikają cienie pod oczami. Karboksyterapia jest uważana za najlepszy zabieg stosowany w celu usunięcia cieni, zmarszczek oraz uniesienia górnej powieki.

Karboksyterapia – działanie na tkankę tłuszczową i cellulit

Wprowadzony do komórki tłuszczowej dwutlenek węgla przekształca się w części w kwas węglowy, uszkadzając błony tych komórek. Powoduje to rozpad tłuszczów – lipolizę. Drenaż limfatyczny w miejscu zabiegowym zwiększa ukrwienie, poprawia metabolizm oraz wydalanie tłuszczu z organizmu. Cellulit nie jest jedynie nierównością tkanki tłuszczowej, to zatrzymanie wody w organizmie, obrzęk, zmiana kolorytu i brak jędrności skóry. W wyniku działania dwutlenku węgla, struktury cellulitowe ulegają rozluźnieniu, wykruszają się przegrody międzykomórkowe, zwiększa się przepływ krwi. Seria zabiegów karboksyterapii daje efekty w postaci ujędrnienia i wyszczuplenia sylwetki.

Karboksyterapia – wskazania

Karboksyterapia to zabieg dedykowany wszystkim osobom, które chcą poprawić wygląd swojego ciała i skóry. Karboksyterapia nie wywołuje trwałych uszkodzeń skóry, a czasowe znikają po kilku dniach. Stosuje się ją na twarz i ciało, w zależności od potrzeb i oczekiwań, dodatkowo ujędrnia oraz odchudza. Po zabiegu nie ma okresu rekonwalescencji. O skuteczności karboksyterapii świadczą opinie ekspertów i zadowolonych pacjentek.

W przypadku karboksyterapii przeciwwskazania to: ciąża i okres laktacji, choroby serca, płuc, hemofilia, infekcje bakteryjne i wirusowe, epilepsja.

Polecane zabiegi karboksyterapii:

Karboksyterapia Venusian CO2 Therapy