Skip to main content

Krosty ropne na szyi

Krosty ropne na szyi – informacje ogólne

Problem ropnych krost, prędzej czy później, dotyka praktycznie każdego. Te niewielkie zmiany skórne niekiedy mają swoje podłoże w genetyce. Jednak do ich obecności, w równym stopniu, mogą przyczynić się gruczoły łojowe. To właśnie one odpowiedzialne są za nadmierną produkcję sebum. Ten łój skórny, wraz z potem, martwym naskórkiem, a także innymi zanieczyszczeniami, przyczynia się do zatykania naszych porów. To właśnie tam dostają się bakterie, przez które w końcu dochodzi do zapalenia skórego. Objawia się to niechcianą krostą z treścią ropną. Problem ten, wbrew powszechnie przyjętym pozorom, nie dotyczy jedynie nastolatków. Również osoby dorosłe, dość często, muszą zmagać się z pojawiającymi się pryszczami na szyi. Wówczas do ich powstania przyczynia się nadmierny stres.

Krosty ropne na szyi – zapobieganie

Aby zapobiegać ropnym krostą na szyi, należy dbać o swoją codzienną dietę. Warto jest pilnować się tego, aby unikać tłustych i niezdrowych potraw. Co za tym idzie, należy – co najważniejsze – ograniczyć fast foody. To samo tyczy się słodyczy – jeśli jednak nie potrafisz się im oprzeć to zamień je na gorzką czekoladę, bogatszą w cenniejsze składniki odżywcze. Należy także przyjrzeć się uważniej swojej codziennej higienie. Być może do zatykania się porów przyczyniają się kosmetyki z włosów, albo źle zmyty makijaż?

Najważniejsze jest pamiętanie o tym, aby nie wyciskać ropnych krost. Chyba, że chcesz tylko pogorszyć swój problem i przyczynić się do wystąpienia blizn.

Krosty ropne na szyi – zabiegi

Jako podstawowy zabieg stosuj peeling. Warto jest sięgać po niego kilka razy w tygodniu. To właśnie dzięki niemu pozbędziesz się martwego naskórka. Jeśli sam peeling to za mało – umów się na laserowe leczenie. Nie zapominaj jednak o wcześniejszej konsultacji z dermatologiem. Być może Twój problem na poważniejsze podłoże.

Polecane zabiegi: 

Lampa LED

0