NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Łysienie hormonalne

Zaburzenia hormonalne stanowią jedną z najczęstszych przyczyn zbyt wczesnej utraty włosów. Łysienie hormonalne związane jest z niedoborem, nadmiarem lub nadwrażliwością organizmu na któryś  z hormonów. Najczęściej problem dotyczy androgenów, czyli hormonów płciowych, jednak łysienie hormonalne może mieć także inne przyczyny.

Łysienie hormonalne – przyczyny

Przyczyną występowania nadmiernego wypadania włosów na całości głowy lub w jej konkretnych obszarach, może świadczyć o występowaniu schorzeń. Najczęstszym z nich, są zaburzenia hormonalne. Najwięcej przypadków wiąże się z łysieniu androgenowym, które polega na nadwrażliwości organizmu na pochodną testosteronu – dihydrotestosteron. Nie jest to jednak jedyna możliwa przyczyna zaniku mieszków włosowych. Za taką sytuację odpowiadać może także:
Chora tarczyca. Zarówno nadczynność, jak i niedoczynność pracy tarczycy i poziomu wytwarzanych przez nią hormonów może wpływać na stan włosa oraz mieszka włosowego.
Niedobór estrogenów. Żeńskie hormony płciowe odpowiadają za prawidłowy wzrost włosa i zatrzymują go w fazie wzrostu. Ich niedobór powoduje natomiast odwrotny skutek i może być przyczyną ich znacznego osłabienia.
Kortyzol i adrenalina. Badania naukowe dowodzą, że łysienie hormonalne można łączyć również z wysokim poziom tych dwóch hormonów w organizmie. Są to związki, które wytwarzane są przez organizm w sytuacji zagrożenia, zatem ich nadmierna ilość może być wynikiem przewlekłego stresu.

Łysienie hormonalne – objawy

Łysienie hormonalne dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, jednak może się objawiać nieco inaczej u obu płci. Kobiety najczęściej tracą włosy z samego czubka głowy, rzadko kiedy łysieją na czołowej linii włosów, co w przypadku mężczyzn jest bardzo częstym zjawiskiem. Pojawiają się wówczas zakola, a linia włosów cały czas przesuwa się w stronę obszaru ciemieniowego.

Łysienie hormonalne – leczenie

Łysienie spowodowane zaburzeniem gospodarki hormonalnej leczy się przez wyrównanie właściwego poziomu hormonów  w organizmie. W leczeniu pomocne jest dodatkowe odżywienie struktury włosa, a także poprawa ukrwienia skóry głowy i pobudzenie mieszków włosowych do pracy. Rezultaty przynoszą również zabiegi mezoterapii igłowej oraz masaże głowy.

Polecane zabiegi w leczeniu łysienia hormonalnego:

SmartGraft – przeszczep włosów
Karboksyterapia
Mezoterapia igłowa
Terapia światłem LED

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki