AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Małe piersi

Nie istnieje definicja, która określałaby, co oznacza termin ,,małe piersi”, zwykle jednak przyjmuje się, że są to te o rozmiarze od AA do B, a więc takie, w przypadku których różnica pomiędzy obwodem w biuście i pod nim mierzy od 7 do 14 cm. Wiele zależy jednak od figury i proporcji całego ciała.

Małe piersi – przyczyny

Biust składa się z trzech rodzajów tkanki – łącznej, tłuszczowej i gruczołowej. Do przyczyn posiadania małego biustu mogą zatem należeć: Bardzo niska masa ciała – tłuszcz jest niejako wypełniaczem piersi, dlatego bardzo szczupłe panie zwykle rzadko mogą pochwalić się dużym biustem, Niewrażliwość na estrogen – hormon ten zaczyna być wytwarzany u kobiet w dużych ilościach w okresie dojrzewania, co skutkuje m.in. wzrostem piersi. Ważna jest jednak nie tylko ilość hormonu, lecz także wrażliwość na niego naszego organizmu, Wyższy poziom testosteronu – jego nadmiar w organizmie kobiety może zahamować rozwój piersi.

Małe piersi – zabiegi

Choć małe piersi mają wiele zalet, zwłaszcza dla zdrowia (nie powodują dolegliwości bólowych w obszarze kręgosłupa oraz nie utrudniają aktywności fizycznej), ich posiadaczki często decydują się na powiększenie. Wynika to przede wszystkim z dyskomfortu psychicznego oraz złych doświadczeń z przeszłości. Niestety, nie istnieją skuteczne sposoby na znaczne powiększanie piersi naturalnymi metodami – wyjątkiem jest tu jedynie uzyskanie większego biustu przez przybranie na wadze. Widoczne rezultaty możemy natomiast osiągnąć dzięki zabiegom medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej, w tym: Tradycyjna operacja powiększania piersi – polega na wszczepieniu implantów nad mięśniem lub pod nim. Potrafi zapewnić bardzo widoczne rezultaty, wiąże się jednak ze sporym ryzykiem powikłań oraz długim okresem rekonwalescencji, Wypełnianie kwasem hialuronowym – polega na wstrzyknięciu w obrębie biustu preparatu z kwasem hialuronowym. Dzięki tej metodzie można powiększyć mały biust do dwóch rozmiarów, a efekt utrzyma się przez ok. 18-30 miesięcy. Powoli jednak odchodzi się od tej metody, ponieważ użyty żel potrafi zaburzyć obraz USG i mammografii, Lipotransfer – polega na powiększaniu piersi tkanką tłuszczową, pobraną od Pacjentki w procesie liposukcji. Ta metoda jest jedną z bezpieczniejszych, ponieważ wypełniacz jest naturalny, a ryzyko jego odrzucenia niemal wykluczone.

Polecane zabiegi powiększania piersi:

Liposukcja z lipotransferem Chirurgia plastyczna – powiększanie piersi

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki