Menu

Mezoterapia

Mezoterapia- charakterystyka zabiegu

Mezoterapia to zabieg, który polega na podaniu w głąb skóry substancji o określonych właściwościach. Metoda ta pozwala spowolnić proces starzenia się skóry. Podane preparaty stymulują procesy odnowy skóry, np.: produkcję nowych włókien kolagenowych i elastyny. Najczęściej stosowanymi substancjami są: kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne. Składniki aktywne nawilżają skórę, poprawiają jej wygląd i funkcjonowanie.

Mezoterapia- wskazania

Zabieg mezoterapii stosuje się w przypadku wystąpienia takich problemów, jak: skóra wiotka, mało elastyczna, skóra przesuszona, występowanie drobnych zmarszczek, przebarwienia, sińce pod oczami, blizny potrądzikowe, wypadanie włosów, zła kondycja skóry, rozstępy, cellulit.

Mezoterapia- rodzaje

Rozróżnia się mezoterapię igłową i bezigłową. Pierwszy rodzaj zabiegu to podanie substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą iniekcji. Jest to bardziej inwazyjna forma mezoterapii, polegająca na wykonaniu nakłuć w skórze. Mezoterapia igłowa jest też bardziej bolesna od bezigłowej i wiążą się z wystąpieniem drobnych śladów po ukłuciach, które znikają samoczynnie. Mezoterapia igłowa wykorzystuje dwa mechanizmy: działanie wstrzykniętych substancji oraz zachodzący proces samoregeneracji (na skutek uszkodzenia naskórka). Mezoterapia bezigłowa polega na wtłaczaniu substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą fal radiowych. Podawanym preparatem jest np.: kwas hialuronowy łączony z witaminą C lub retinolem. 

Mezoterapia- przeciwwskazania

Najczęstszymi przeciwwskazaniami do wykonania mezoterapii są: ciąża, laktacja, alergia, cukrzyca opryszczka i inne infekcje lub stany zapalne skóry, przyjmowanie niektórych leków.

Mezoterapia- korzyści z zabiegu

Dzięki stosowaniu zabiegów mezoterapii możemy uzyskać liczne korzyści. Między innymi głębokie nawilżenie i odżywienie skóry, stymulację produkcji nowych włókien kolagenowych, czy poprawę mikrokrążenia. Dzięki kuracji uzupełnione zostają niedobory witamin i minerałów, zwiększa się napięcie i elastyczność skóry, a oznaki starzenia się, jak zmarszczki czy przebarwienie zostają zniwelowane. Skóra jest odmłodzona i zrewitalizowana. Zabieg jest nieinwazyjny, bezbolesny i bezpieczny. Do tego nie wymaga okresu rekonwalescencji i przynosi szybkie i zadowalające efekty. Mezoterapię możemy przeprowadzić na dowolnym fragmencie ciała. Najczęściej zabieg wykonywany jest na twarzy, dekolcie, skórze głowy, grzbiecie dłoni czy szyi.

Zabiegi mezoterapii w Klinice Miracki:

Neauvia

Dr Cyj

DermaHeal

Nithya

Mezoterapia igłowa