Pryszcze na łuku brwiowym

Pryszcze na łuku brwiowym – informacje ogólne

Nieesteyczne krosty powstające na Twojej cerze to pryszcze. Pojawiają się na każdym rodzaju skóry, a ich występowanie może mieć podłoże genetyczne. Pryszczom sprzyjają przede wszystkim bakterie, pot i drobne zanieczyszczenia. To właśnie te czynniki, w połączeniu z sebum, odpowiedzialne są za zatykanie naszych porów. Sebum jest produkowane w naszych gruczołach łojowych, które mogą być bardziej aktywne w okresie dorastania. To właśnie wtedy hormony przyczyniają się jej zwiększonej produkcji.

Pryszcze na łuku brwiowym – zapobieganie:

By skutecznie zapobiegać powstawaniu pryszczy na naszym łuku brwiowym, należy stosować toniki i żele oczyszczające. Ich codzienne używanie zapewni utrzymanie prawidłowej czystości naszej skóry oraz prawidłowego pH. Warto również przyjrzeć się naszej diecie. Jeżeli spożywasz zbyt tłuste i sztucznie przetworzone produkty – zamień je na lżejsze. Ogranicz także spożywanie alkoholu! Natomiast picie dużej ilości wody pomoże pozbyć się nagromadzonych substancji toksycznych.

Pryszcze na łuku brwiowym – zabiegi:

By skutecznie pozbyć się pryszczy należy przede wszystkim pamiętać, by powstrzymywać się przed ich wyciskaniem. W przeciwnym razie możemy pogorszyć nasz wygląd, przyczyniając się do powstania nowych krost. Co gorsze, po takim działaniu, mogą pozostać blizny. Jeśli do tej pory nie stosowałaś peelingów warto jest to nadrobić. Peelingowanie naszej cery w znaczącym stopniu pomaga nam ją oczyścić z martwego naskórka. Spróbuj skorzystać z pomocy kosmetyczki, która wykonuje specjalistyczne zabiegi mające głównie na celu złuszczenie naszej skóry. Gdyby uciążliwy problem dalej nie chciał zniknąć – udaj się do dermatologa.


Polecane zabiegi w leczeniu pryszczy:

Peeling chemiczny

Peeling Refresh

Peeling Salipeel Lic

Maska tretinoinowa

Discovery Pico

Cutera Excel V

Icon 1540

Alma Harmony iPixel

Sebacia – innowacyjna niefarmakologiczna metoda leczenia trądziku

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki